ege pedal yarışları..

Scudo
Tepki
45
bu soğuk havalarda içimizi ısıtıcak bi haber.oldukça iyi bir organizasyona benziyor.katılanlara şimdiden başarılar.internetden haberlerini takip ederiz inş.

• Beğen
Tepkiler: Asmirk

Asmirk

Forum Demirbaşı
Tepki
1.206
http://i1140.photobucket.com/albums/n577/OnurYucesoy/bombaa.png

Pedallar Sahnede İşte Yarış! ÖDÜLLÜ "MOSSO 2012 İZMİR YARIŞIYOR" Bisiklet yarışı,

Ege Pedal Spor Kulübü ÖDÜLLÜ "MOSSO 2012 İZMİR YARIŞIYOR"

1.Etap Yarışı 15 Ocak 2012 günü Saat: 09:00 Sasalı Piknik alanında kesin kayıtlar ile başlayacaktır.

Katılımlar ücretsiz olup 4. Etap sonunda puanlamada dereceye giren sporcular para ödülü ile ödüllendirileceklerdir.

Sporcular yarışa katılmak için ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Ön kayıt için,

Yarış öncesi sporcuların (link) web sayfası üzerinden veya internet sitemizde belirtilen Kayıt Noktalarından Ön Kayıt yaptırması gereklidir. Ön Kayıt Formları Ön kayıt noktalarında hazır olacaktır.

Ayrıca gün içinde Çeşitli İkramlar (Redd Bul,)
ve yine Çeşitli Ödüllerin verileceği 07-14 yaş arası Çocuk yarışları yapılacaktır.

Yarışma Milli Sporcular hariç tüm sporculara ve Bisiklet severlere açıktır.
Ayrıntılı bilgi için,

(link)

Bütün Bisiklet Sever dostlarımızı bu güzel günde aramızda görmekten mutluluk duyarız

Ege Pedal Spor Kulübü Yönetimi

Yarış Alanı Krokisi

http://i1140.photobucket.com/albums/n577/OnurYucesoy/parkur.png

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bu mevsimde biraz zor olacak . Özellikle o alan fazla yağmur çeken ve rüzgar yiyen bir bölge . Çok antreman yaptığım bir yer . Çok iyi bilirim . Değişik yönlerden çok farklı rüzgarları yarış boyunca tecrübe edeceksiniz ! Yarışları kafasını kullanan ve sabreden kazanacak .

Fakat İzmir'de yarış için en uygun alanda burası , mesafe kısa değil . İleriki yıllarda ara yollar kullanılarak 1,5-2km'lik parkurlarda 10-15 tur ile yıldız seviyesinde kriteryum yarışları yapılabilir. Bu bölgenin asıl adı "Sasalı Piknik Alanı" , içinde ufak bir sazlık var , bayağı sivrisinek yapar . Ormanlık güzel bir alan fakat ağaç kalitesi iyi değil . Dikkatli sürmek gerekebilir . Köpek hatta at bile çıkabilir karşınıza . Çok denk geldim .

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
başıboş atlar ve köpekler yarış zamanında toplatılacakmışş..

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Benim anlamadığım bi nokta var (gözümden kaçmış da olabilir). Ön kayıt yaptırdım fakat sağlık raporu, fotoğrafları ve 18 yaşından küçük olduğum için büyüğüme imzalattğım kağıdı nereye vericem ?

Asmirk

Forum Demirbaşı
Tepki
1.206
@Berk Mercancı
Merhaba Berk Hazırladığın evrakları yarış günü kesin kayıtta teslim edebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
vayy be yarışlar için şimdiye kadar 136 kişi başvurmuş...

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Milli sporcular katılmayacak deniliyor ama geçmişte Cumhurbaşkanlığı koşanlar bile yarışta . Ayıp ayıp olmaz böyle şey

1-Yarışmacılar Yarışmanın belirlenen kurallarına uymakla zorundadırlar.(Madde 3)
2.Yarışma Milli Sporcular hariç tüm sporculara ve Bisiklet severlere açıktır. Milli sporcu olan ve yarışmaya katılan sporcu tespit edildiğinde diskalifiye olacaktır. Kazandığı Ödül geri alınacaktır.

Tepki
75
bencede çok saçma aynı tarihlerde milli takımın bir yarışı olsa eyvallah ama ortada böyle bir durumda yok
bir diğer önemli ayrıntı yol bisikleti ve mtb aynı parkurda yarışacak hangi akla sığıyor bu ben mtb kullanıyorum yolcuların arkasından nal toplayacağız artık madem iki farklı bisiklet türü yarışa dahil oluyor o zaman araziyide ekleyin de bizde kaçabilelim

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Ahmet Kırıkhanuğur

50-60 tane federasyon yarışına katılmış , milli takımla antremana çıkmış sporcular bile bu yarışta . Amaç ne ? Bisiklet sporunu daha geniş kitlelere yaymak değil mi ? Hatta yarışa sponsör olan firmaların sahipleri bile bu yarışta . Senin amacın ne , daha çok bisiklet satmak mı , yoksa yarışmak mı ? Kimsenin egosunu tatmin etmeye alet olmayacağım . Yarışlara katılmıyorum , protesto ediyorum . Küçücük bir alanda 45 kişi nasıl start alacak ? Ayıp be

Tepki
75
izmir bisiklet sporunda yeni yeni gelişmeye başlayan şehirlerden birisi aktif olarak bisiklet kullanan insan sayısı pek çok ile oranla daha iyi ancak yarış kategorisi için aynı şeyleri söylemek pekde mümkün değil açıkcası yalnız yeniyiz yarış olayında biraz daha zamana ihtiyacımız var yaşanan aksilik ve yetersizliklere bende tepkiliyim ancak ne olursa olsun sabretmeliyiz diye düşünüyorum ben sonuç ne olursa olsun yarışmaya katılma en azından orada bulunma taraftarıyım sebebi ise olayları yerinde görmek ve yetkili kişilerden bilgi almak izmir bisikletçileri olarak birleşmeli ve haklarımızı isteklerimizi yerinde dile getirmeliyiz kanısındayım ancak böyle
mesafe katedebiliriz aksi olursa düzenleyenler şunu diyecek bakın yarış yapıyoruz kimse gelmiyor ben bunun olmasını istemiyorum iyi olmadan mükemmel olmaz hatalar yapacaklar biz bunları söyleyeceğiz ki bu hatalar giderilsin uci'ın düzenlediği yarışlarda dahi hatalar eksiklikler olabiliyor senin asıl söylemeye çalıştığın şeyi biliyorum milli takımların sporcuları neden katılamıyor bunun için ismail beyle direk yada telefon ile görüşebilirsiniz sanırım geçerli bir açıklaması vardır
herşeye rağmen pazar günü orada bulunmanızı öneririm kimse için değil izmir bisikletçiliği için

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bu üst seviye sporcu arkadaşların ayrı bir kategori de yarışması lazım . Aksi halde daha başlarken insanların umutlarını kırarsınız . Ayrıca yalnız junior ve under gruplarına parasal ödül verilmeli . Çoğu master ve elit para için bu yarışta . Buradan Turgay Germen'e sesleniyorum , mutlaka sende katılmalısın arkadaşım . Herkes varken sen niye yoksun ki ? 500 TL senin hakkın herkesden önce

BF Okuru

Üye
Tepki
2
cem bey herkesten önce senin hakkın 500tl ama yarışlara katılman gerekiyor bunun için:D ,şaka yapıyorum kızma :D,ama kural bu arada sadece milli takımda olan bisikletçiler giremez yani federasyondan lisansı olanlar girebilir o yüzden bu serzenişiniz bi yandan haklı bi yandan da haksız yani insanları engelleyemezsiniz ki yarışa girmemeleri için ,o yüzden bu kurallarla başka bir kategori koymaya gerek kalmıyor bu durumda sade vatandaşın hiç şansı kalmıyor yarışta siz buna tepkilisiniz ama yapacak bişey yok zaten kulup yetenekli ve istekli biri çıkarsa yarışlarda o kişiyle ilgilenir zaten amaç bu sanırım ege pedal kulübü için,sonuç olarak sade vatandaşın herzaman bu tip yarışlarda şansı olmaz ,örnek;bende sene 95 de 5. gelmiştim bu tip bir yarışta ilk 3 zaten izmir takımından dı 4. de eski biskletçi ben 5. yani onlar olmasaydı ben kürsü görecektim ve ödülü ben alacaktım ...siz tam olarak işte buna kızıyorsunuz ama malesef bu yarışlar bu şekilde olmak zorunda bi yandanda herkes gelmeli orası kalabalık olmalı ...

Tepki
75
en azından yol bisikletlerine ayrı mtb kullananlara ayrı start verilebilir böylelikle denge sağlanmış olunabilir ama malesef ki kuralları biz belirleyemiyoruz sağlık olsun yinede elimizden geleni yapmalıyız diye düşünüyorum en azından bisiklet sporuna destek için orada bulunmalıyız ilgi ne kadar çok olursa gelecekte o kadar çok yarış olur izmirde

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Organizasyon benim acimdan oldukca keyifliydi. Fakat tatsiz yanlari yokmuydu ? Elbette vardi. En onemli aksilik ozellikle start finish duzlugundeki yaya gecisleri. Inanilmaz tehlikeliydi. Bebek arabasi ile parkurda gezen bir bayan bile vardi. Cok tehlikeli. 2. Olarak yarisma saatlerinde aksama yasandi. Zaman iyi kullanilamadi. 3. Su elitlerde cok tatsiz bir kaza yasandi. Ercument arkadasimiz bu kazadan oldukca kotu etkilendi. Hem fiziki olarak hemde malzeme olarak. Addict kadrosu arka catalindan kirildi. Burdan cok cok gecmis olsun diyorum. Gercekten cok talihsiz ve uzucu bir durum kendisi icin...

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Oksal Özdöl

Gözüm korktu ; Menemen yolu , Altınyol daha az tehlikeliymiş anladığım kadarıyla . Yarışmacı sayısındaki fazlalığı görünce katılmama kararı almıştım . Ne yazık ki tahminim tuttu. Arkadaşa da üzüldüm . Bayağı masraf var , desenize

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Şener

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@RECEP ÇALIŞKAN

Yahu Recep , bir iki nokta virgül falan kullansaydın da ne yazdığını okuyabilseydim . Allahtan yüzyüze görüştüğümüz gündeki muhabbeti bir de yazıya dökmüşsün , anlaşılan

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Şener

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cem Unden

Kaza yaşandığında grupta 10 bilemedim 12 kişi vardı. Çok kalabalık değildik aslında. Daha ilk turda ilk virajdan sonra nispeten sert bir tempo ile lider grup oluştu. Kaza öndeki dalgalanmadan meydana geldi sanıyorum. 50 - 60 cm önde olsam bende önde düşenlere takılıp düşecektim.

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
milli sporcu katılıp dereceye girse dahi ödül kazanma hakkı olmuyor. maksat bisiklet sporunun, sporcular ve yarışlara destek olan kuruluşlar tarafından yaygınlaştırılması.. bu yüzden katılımı yüksek tutmaya çalışıyorlar.