Eds şeridi ve wi sensör

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Merhaba,

Öncelikle konuyu sırf meraktan ve uyarı amaçlı açıyorum, Başka biri yaşadı mı? merak ettiğim kısım :)

Tchibo'dan aldığım 49TL'lik ucuz bir sensörüm var :)

2 haftadır kullanıyordum fakat dün çok ilginç bir şey geldi aletin başına.

Bayağı bir gezdik güzel güzel gittik Beşiktaş'a kadar geldik, yorulduk ve kısa yoldan tünele girip dağılalım dedik yaklaşık olarak 19KM hız ile tünele yaklaşıyordum

Tünelde EDS şeridi olduğu için direkt hiç istifi bozmadan EDS şeridi yönünde girerek tam sağdan devam ettim ve yaklaştığımda 1 veya 2 metre kala benim km saati bir anda 38-68-80-90 / 45-52-75-99 gibi sürekli değişen hızlar göstermeye başladı ve tüm eds şeridi boyunca aynı şekilde devam etti yalnız bir tek KM ölçümü sapıttı,

sonra jeton düştü wireless olmasından dolayı sinyaller karışıyordu alet ölçüm yapamadı tünelden çıktıktan sonrada kendine gelmedi :) kapanmasını bekledim ve tekrar açıldığında düzgün şekilde çalıştı fakat max km hanesi bi kere 99.9 olmuştu :(

siz siz olun EDS şeridinden gidecekseniz ve aletiniz wireless ise açmayın, maalesef sıfırlamak zorunda kaldım istatistikler çöp oldu özetle

Bilginize
Sevgiler, Bol kadanslı pedallamalar.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!
Scudo

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.517
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Cihazın çalışma mantığı nedir? Wireless cihazlara uzağım bisiklet konusunda da.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Sadece EDS şeridiyle alakalı değil, aslında EDS şeridiyle hiç alakalı değil. EDS şeritlerinde bildiğim kadarıyla sadece kamera sistemleri mevcut ve kablolu olarak görüntüleri aktarıyorlar, manyetik bir alan yarattıklarını sanmıyorum. Muhtemelen orada başka bir elektromanyetik alana girmiş olabilirsiniz; bu çok yakınından geçtiğiniz bir baz istasyonu da olabilir, bir elektrik trafosu da, o sırada o bölgede olan bir jammer da.

Ucuz kablosuz km saatlerinin bir çoğu farklı manyetik alanlardan etkileniyorlar, özellikle elektrik nakil hatları hatta gidonunuzdaki fener hatta cep telefonunuz.

Pahalı olan km saatlerinde sensor ile km saati arasındaki iletişim özel bir frekans şeklinde olduğu için farklı frekans dalgalarından etkilenmediği iddia ediliyor, ne kadar doğru bilmiyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi