Edosk Tuna Nehri Turu

Konu, 'Ülkeler arası turlar' kısmında M.Ergun GÖZET tarafından paylaşıldı.

 1. M.Ergun GÖZET

  M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  17 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  542
  Beğeniler:
  701
  Şehir:
  Edirne
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  EDOSK'un 3'ü bisikletli biri araçlı 4 üyesi Tuna Nehri turuna çıkıyor. 1 Temmuz 2011 tarihinde araçla yola çıkıp,3 Temmuz pazar günü Tuna'nın doğduğu Almanya Donaueschingen kasabasından turu başlatacağız ve yaklaşık 1250 km. sürecek olan turda Almanya,Avusturya ve Macaristan'ı bisikletlerimizle geçeceğiz. Tüm bu mesafeyi Tuna nehri kıyısından ve bisiklet yolundan katedeceğiz ve aracımızdaki kameraman arkadaşımız sayesinde turumuzu belgesel haline getireceğiz.Ayrıca hemen hergün kaldığımız kampinglerden internet vasıtasıyla fotoğraf geçeceğiz.
  Turumuza Gökçek Plastik Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. sponsorluk yapacaktır. Kendilerine buradan, bisiklet sporuna katkılarından ötürü teşekkürü bir borç biliriz.
   
 2. A.Kadir Ünal

  A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  11 Şubat 2011
  Mesajlar:
  417
  Beğeniler:
  190
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  Kazasız belasız bol pedallar dilerim.
   
  M.Ergun GÖZET bunu beğendi.
 3. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.952
  Beğeniler:
  8.835
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Turunuzda başarılar diliyorum, :in:

  Biz de 1 temmuzda Frankfurt tan başlayacağız sanıyorum 13-14 Temmuz gibi bizde Donaueschingen'ın biraz ilerisinden Tuna yoluna katılacağız ve Budapeşte'ye kadar süreceğiz.

  Ne kadar güzel. Bu sene Viyana'dan bisikletleri ile geçecek bir çok Türk Bisikletçi var. :in: 3. viyana seferi diyelim mi buna ? :)

  Tekrar başarılar diliyor ve destekçilerinizin bisiklete verdiği katkıyı bende taktir ediyorum. Yaptığınız çekimleri, çektiğiniz belgeseli merakla bekliyor olacağız.

  Yolunuz aydınlık, pedalınız güçlü olsun. :in:

  Selamlar
   
  M.Ergun GÖZET ve bülent kara bunu beğendi.
 4. ibrahim Kızılkaya

  ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  293
  Beğeniler:
  1.029
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  İyi yolculuklar M.Ergün arkadaşım..Kazasız keyifli bir tur diliyorum.. Geçen yıl 3 arkadaşımla birlikte Tunayı takiben yaptığımız turda zaman zaman biz de Velo yolarına girmiştik. Bisiklet yolları değil bisiklet otobanlarıyla karşılaştık adeta..Ama o etrafı çelik bariyerlerle sadece bisiklet ve patencilerin kullanımı için yapılmış yollar Türkiye koşullarında tur yapan bizlere inan çok sıkıcı gelmişti.. Çıkmak için can atmıştık o otobanvari bisiklet yollarından ve yine tunayı takiben hayatın içine karışarak türkiyeye kadar uzatmıştık yolumuzu.. Yine de güzel bir güzergah..İyi turlar diliyorum sizlere..
   
  M.Ergun GÖZET bunu beğendi.
 5. murat sakarya

  murat sakarya Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  17
  Beğeniler:
  8
  Şehir:
  Izmir
  Seviye:
  kazasız belasız pedallamanız dileğiyle..
   
  M.Ergun GÖZET bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-20_14-33-11.png
VO2max, ciğerlerimize aldığımız oksijenin ne kadarının yakıt üretiminde kullanıldığını gösteren bir üst sınır. Esasen aerobik kondüsyonla ilgili bir konu. Aerobik kondüsyon ise, birkaç dakikadan...
increase-average-cycling-speed-3.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
3.jpg
www.britishcycling.co.uk adresinde yayınlanan bir makalede uzun antrenman sürüşleri ve yarışlar için doğru beslenme mevzusu oldukça kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Sürüşlerin bir gün öncesinde...