Edirne-Havsa-Kapıkule - 100km

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
Bugün uzun zamandır planladığımız geziyi yaptık. Sınırları biraz aştık ama olsun mutluyuz:D

Resimleri Deniz Abi gönderecek. Ben ayrıntıları özet geçeceğim.

Saat 10.42' de binevlerden yola çıktık. Az gittik uz gittik dere tepe düz gittik. Saat 11.23' de ilk molamızı verdik.
Geçen süre : 34dk 23sn
Yapılan yol: 9.15km
ort. hız: 16.0km/s

11.26' da yola çıktık. Yolumuz sürekli yokuş yukarıydı. Yaklaşık olarak 20km yokuş tırmandık. Tabi bu da performansımızı etkiledi. 11.45' de market molası verdik. Aldığımız yol 12.53km

Tekrar yokuş yukarı gide gide 12.23' de mola verdik. 19.4 km yapmıştık ve Havsa' ya yaklaşıyorduk.

Saat 12.56' yı gösterdiğinde Havsa' ya girdik. 25.56km yol yapmıştık. Ortalama hızımız 15.8km/s süre ise 1 saat 35dk 56sn.

13.40' da yola çıktık ve 14.03' de şehir içinde mola verdik. 29.70km

14.44' de tekrar bisiklet üzerindeydik. 15.12' ye kadar pedalladık. 37.33km yaptığımızda durduk. Geri dönüş yolundaydık artık.

Saat 15.35' de gelirken durduğumuz benzin istasyonunda tekrar durarak ikinci market molamızı vermiş olduk. 42.80km yapmıştı. Ortalama hızımız 18.1km/s, süre ise 2 saat 21dk 52sn

15.40' da yola çıktık ve 16.24' de Edirne' ye giriş yaptık. 52.45km

Saatlerimiz 16.40' ı gösterdiğinde 55.31km yapmış ve bisiklet üzerinde 3 saat 5dk 3sn durmuştuk. Ortalama hızımız 17.9km/s idi.

Bu bizi kesmedi hadi Kapıkule yapalım dedik. Bundan sonra not almadım. ancak eve geldiğimde kilometre saatimde şunlar yazıyordu:

toplam yol: 99.31km
ortalama hız: 17.1km/s
bisiklet üzerinde geçirilen süre: 5 saat 48dk 1sn
gezi süresi: 9.30 saat falan

Harika bir geziydi. Yazıyı mümkün olduğunca kısa tutmaya çalıştım. Hiç ayrıntı yazmadım. Mesela Havsa' da ne yedik?:D Neyse resimler en kısa zamanda gelecek. Bu gezide hız rekorumuzu da 58.9km ye çıkardık. Ayrıca uzun yol rekorumuzu da kırmış olduk. Herkese iyi çalışmalar...

Scudo

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
bu da kabataslak dümdüz bir çizgi halinde gittiğimiz yerler.
(link)

• Beğen
Tepkiler: boreas

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@mcyc
Fotoğrafları en kısa zamanda bekliyoruz. Zevkli bir tur olmuşa benziyor.

Kafama bişey takıldı.:) Aldığınız toplam yol 12,53 km olupda, nasıl 20 Km yokuş çıktınız? :):):)

Sevgiler...

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
Ufak bir yazım yanlışı sadece...Havsa yolunun tamamında 20 km yokuş tırrmandık.
Bu arada benim kuzenin makinede acayip bir virüs var bütün bilgisayarın ayarları bozulmuş bilgisayar fotoğraf makinemi ve doğal olarak da SD kartı tanımadı.Resimler ve ayrıntıli bilgiyi yarın internet cafeden yollarım.
Hayalim gerçek oldu.Harika bir geziydi.

• Beğen
Tepkiler: boreas

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
tebrikler deniz. 100km az değil. fotoları ekle özellikle yokuşları havsa yolu in çık bitmiyor :(

necod

Daimi Üye
Tepki
180
iyi bir tur olmuş resimler gelince dahada güzel olduğu anlaşılıcak ayanıza sağlık bol pedallı günler
necod

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
selam
sizleri teprik ediyorum
en kısa zamanda hedeflerinizin
büyümesi dilegimle
selamlar....

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Güzel bir gezi yapmışsınız ama bana neden haber vermediniz? Alacağınız olsun...(Şaka, şaka...Bu pazar çok işim vardı, bisiklete binemedim)
Bir sonraki gezide birlikte olmak üzere hoşçakalın...

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
Serkan Abi, cevabı Deniz Abi vermiş sanırım. Anlatım bozukluğundan dolayı özür dilerim...

Ergün Abi size özel mesaj atmıştım ama? ulaşmama gibi bir olayı olabilir mi yoksa ben mesaj atmayı beceremedim mi :D

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
Ehem Ehem :) Efenim assolistler en son sahneye çıkarlarmış :)

Şaka bir yana da mükemmel bir gün/geziydi...Size kısa kısa anlatmaya çalışacağım dilim döndüğünce..

Sabah 10:15 civarı telefonumun titremesi ile uyandım.mcyc beni çaldırıyor.Sözde saat dokuza alarm kurmuştum ama telefonum çalmamış. :)Aman Allahım dedim ve fırladım yataktan.15 dakika mcyc ile buluştum.
İlk iş olarak baca yakınlarındaki bir atm den para çektim.Saat 10:42 civarında başladık pedallamaya..

Düz yoldan çıktık şehirler arası yola.Trafik pek kalabalık değildi.Devam ettik.Havsaya giden yol gerçekten çok rampa.Üç tane rampa çıktıktan sonra bir benzinlikte mola verdik.(rampalarda kısa kısa verdiğimiz molaları saymıyorum zaten kardeşim yukarıda yazmış :) ) Benzinlikten kendimize powerade su ve birer çikolata aldıktan sonra yola devam ettik.Rampalar devam ediyordu ki...Aman Allahım ileride bir tırmanma şeridi!

Biz geçtiğimiz rampaları sorun ediyorduk ama bu tırmanma şeridi bizi zorlayacak diye düşünüp başladık tırmanmaya...İki üç defa kısa kısa duruşlardan sonra tırmanma şeridini de bitirdik.Geri dönerken buradan iniş çok zevkli olacak diye düşünüp yola devam...

Bir rampadan sonra havsa sanayi sitesi yazısını gördüm ve yüzüm güldü...İleride Havsa...Gelmiştik (yaşasın :) )...

Üzerinde saray firmasının olduğu binanın sol tarafındaki yoldan havsaya girdik.Ben sabah kahvaltısı etmemiştim bir şeyler yeme düşüncesi ile şehir merkezine gittik.Gözüme kestirdiğim bir lokantaya girdik.Yemeğimizi yedik. (ne yediğimize gelince ben mercimek çorbası ile 2 lahmacun,kardeşim ise kıymalı pide :D) Yemekten sonra tam çıkacağız,lokantadaki teyze bize nereden geliyorsunuz diye sordu.Edirne diyince yüzünde bir gülümseme belirdi.15 dakika kadar muhabbet ettik.Sonra çıktık,bisikletlere atladık gidiyorduk ki kardeşim; abi, ablayla resim çektirmedik dedi :D Geri döndük bir resim çektirdik.Uzunköprüye ve babaeskiye giden yolda biraz tur attıktan sonra havsaya girdik yeniden.

Yol boyunca bizi gören bir çok çocuk "hello" "hi" diye bağırıyorlardı :D Kardeşimin sırtında asker çantası var ya,her halde turist sanıyorlar. :D

Bir kahveye girdik biraz yorgunluk attıktan sonra geri dönüş yoluna çıkacaktık.Kahvede bir amca geldi biraz da onunla muhabbet ettik.Gençliğin durumundan,bize okumamız,hayatımızı kurtarmamız gerektiğinden bahsetti. (çok haklıydı) Sonra iyi günler diyerek kalktı ve gitti.Ondan on dakika sonra da biz kalktık.Saat 14:45.

Geri dönüş yolunda da rampalar vardı ama gelirken çıktığımız rampalardan daha az eğimliydi.Hiç zorlanmadan geldiğimizden daha kısa bir sürede edirneye döneceğimizi umuyorduk.Tırmanma şeridini inmek çok zevkliydi.mcyc hız rekorunu da kırmış oldu :)

Hızlı bir şekilde edirneye geliyorduk.Edirne görününce bir manzara resmi çekmek için gene durduk.Az aşağıdaki tarlada çok güzel çiçekler vardı.Bir araba durmuş,içinden inen insanlar çiçek topluyorlardı.Hiç bozmadık,çiçek tarlasındaki insanlara kardeşim ; do you speak english? gibi bir soru sordu :D Gelen cevap sadece no oldu. :)

Yola devam ettik ve edirneye girdik.Bacaya kadar geldik ve ilk yola çıktığımız yerde durduk.Kapıkuleye gidelim mi dedim ve gitmeye karar verdik.Normal bir hızla kapıkule yoluna girdik.

Kapıkuleye giden yol ormanın içinden geçiyor.Hava biraz nemli olmasına rağmen gayet güzel.Hafta sonu herkes piknikte.En az 5-6 kişi bize hello diye seslendi :) Gülümsedim sadece.

Daha önce pazarkuleye gitmiştim.Ama kapıkule çok uzakmış.Git Git bitmiyor yol.Biraz ilerleyince bir tır kuyruğu başladı ki Aman Allahım!En aşağı 8 km kadar devam ediyor.

Duran tırların yanından hızla geçerek kapıkuleye ulaştık.Kapıda biraz durduktan sonra aynı yolu kullanarak edirneye geri döndük.

Sabah mcyc ile buluştuğumuz yere geldiğimizde kilometre saatinde 96.95 km yazıyordu. :) Resime aldım.Benden sonra mcyc evine kadar gidince 100 km olmuş bu rakam...

Sözün özü harika bir gündü.Bana bu güzel günü yaşatan kardeşime (benimle birlikte pedalladığı ve onca eşyayı taşıdığı için),bisikletime ve lokantada rastladığımız o ablaya teşekkür ediyorum...

RESİMLER BİRAZDAN...

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
(link)

resimler.jpg : Yola çıktıktan az sonrası.
resimler (1), (2) ve (3).jpg : Bitmek bilmez rampalar...
resimler (4) : Çok az bir yol kaldı :)
resimler (5).jpg : Havsanın girişi.
resimler (6).jpg : Uzunköprü yolundan havsa manzarası
resimler (7) ve (8).jpg : İlki babaeski yolundan havsa,ikincisi babaeski yolundan bir resim :)
resimler (9).jpg : Havsada oturduğumuz kahveden bir resim
resimler (10).jpg : Artık geri dönüyoruz...
resimler (11).jpg : Gidiş ve dönüşte durduğumuz benzinlik.
resimler (12).jpg : Tren yolunda tarihi bir tünel
resimler (13).jpg : Edirne manzarası
resimler (14).jpg : Edirneye yaklaştığımızda çektik.
resimler (15) ve (16).jpg : Yazık ya kaplumbağayı ezmişler :( ikinci resimde gördüğünüz yavru kaplumbağayı yolun ortasından son anda aldık. (bu resimler kapıkule yolundan)
resimler (17).jpg : Tır kuyruğu
resimler (18).jpg : Kapıkule yolu
resimler (19).jpg : Günün sonunda yaptığımız yol... :D 97 km.

resimleri şuradan download ediniz...

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ozge Deniz

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
@mcyc

mcyc; mesajın gelmedi ama önemli değil, söylediğim gibi pazar günü zaten gelemezdim. Kısmetse önümüzdeki günlerde hep beraber yaparız bir seyler.
İyi pedallamalar...

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Sağlam tur olmuş, umarım bir gün Edirne'de beraber pedallamak kısmet olur. Severim Edirneyi ( hele Söğütlüğü... )
Paylaşım için teşekkürler...

r_scribble

Aktif Üye
Tepki
30
Güzel yollar, bizde sık sık pedallarız bu güzergahlarda.Bir ara hep beraber dolaşalım ;)

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
Tabii r_scrabble kardeşim,bu hafta sonu mesela :D