Ed scott SCOTT tarihçesi

Konu, 'Scott' kısmında İbrahim sarı tarafından paylaşıldı.

 1. İbrahim sarı

  İbrahim sarı Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  19 Aralık 2009
  Mesajlar:
  628
  Beğeniler:
  580
  Şehir:
  Çankaya Ankara
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  [​IMG][​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  Kaynak:http://www.scottmtb.cz/znacka-scott/
  Çevirim tam olarak anlaşılamayabilir Çek dilinden çevirilmiştir Moderatörlerimizin düzeltmesi rica olunur:)

  Sun Valley

  Scott Scott prehistorik logolar üzerinde genellikle Sun Valley adını keşfedilir. Nasıl marka bağlı bu yer Sağlam mı? Oldukça fazla. 1932 yılında ve Idaho zengin Amerikalı demiryolu kralı W. Averell Harriman Harris Ranch aldım kısa bir süre içinde, Sun Valley adını değiştirdi. O senin ve Union Pacific Railroad biniyorum şeyi Amerika'da lüks bir İsviçre karargahı gibi görünüyordu dağlar, bu lüks tesis yapmak istedim. Iyi sadece času.V 1936 onun mühendis Charles Proctor ve düzenlemek için başlamış akşam ilk modern telesiyej ve kayak pistleri merkezinde yapıldı yerde ilham tatil için mükemmel bir yer yapmak için.
  Ed Scott

  Scott Ed Scott 11 doğdu Çan Rose (Long Island) olarak Philadelphia bölgesinde Temmuz 1914. Kısaca Amherst Koleji ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü okudu. Onun çalışmaları sırasında o, kayak yanı sıra New York ticaret mağaza bölümünde çalıştı. Ama kayak sevgisi büyüktü, çünkü böylece kariyerinin sonlarında üzerinde büyük etkisi vardı. Şu anda o bu yüzden 1936 yılında zaman diğer tanınmış Amerikalı kayakçı gibi, ne zaman kadar Dünya Savaşı yaşadı ve gelecekteki planlanan Sun Valley kayak merkezi, bir açılış. Sonra bile savaş başka bir 53 yıl yaşamış Sun Ed Scott Vale, kaldı. Ve daha sonra mağaza Pete Lanes Kayak bir satış elemanı olarak çalıştı kafeterya, yapılan sonunda onun kayak hizmet favori pizzacı olamazdı açtı.
  Çin yemek çubukları

  Bu harika bir fikir olmadığını Scott, merak ettim. Onları kayakçılar için gerekli şey geliştirmek için nasıl yatıyordu. Tou kayak kutup edildi. Ed Scott ilk alüminyum direkleri tanıtıldı. Onlar o zaman neredeyse yok edilemez idi. Hatta o zamanlar konik profili ile tüpler imal edildi. Ayrıca, aynı zamanda yapay plastik bardak olmalı ve yönetir. Bütün büyük devrimci fenomen oldu. Squaw Valley 1960 Olimpiyatları'nda asasını 13 olimpiyat madalyası kazandı. Bu ödüllü defne Sun Valley yakın bir fabrika Scoot Ed Ketchum, yapılan chopsticks. ile yaptığı başarı chopsticks sonra Ed Scott) Foto 2) yenilik ve kayakçılar için diğer sarf düştü. O plastik eldiven ve ped üretmeye başladı. Ama marka patentli olan ve Scott diğer birçok spor şeyler yapmaya başladı. Örneğin, bisiklet frenleri, aynı zamanda kar děla.Tato üretim yaptığı seksenli kadar kaldı. 1999 yılında Ed fikirleri ve yenilikleri bambu ve çelik direkleri yerine kendi fikrini sayesinde alüminyum kullanılmaya başlanmıştır önemli kayak gelişimini etkileyen aslında, özellikle Uluslararası Tenis Hall slávy.To içine müzeye için. Onlar adı Scott Kayak altında ellili eşlik ediyor.

  Scott Begin MTB 1986 yılında dağlarda patlaması başladı. Bu MTB doğum oldu. çok Ed Scott ve mutluyuz onu daha da güçlendirilmiş buldu bu típky vlně.To biriyle çünkü Pošahanej birkaç Californians, horách.To boyunca yokuş aşağı ve yokuş yukarı gidiş başladı çok benzer tav kayakçı olan insanlar kim hem hırslı açık olarak. Zaten bu yıl 1986 sonra yaptığı ilk dağ bisikleti yaptı. O ve uzun dalga sürmedi dağ iyi eski Avrupa düştü. Mükemmel çekilen ve büyük bir Avrupa üreticisi oldu ve aynı zamanda Avrupa'daki dağ bisikleti üretiminde kurşun var Ed Scott tarafından ağırlıklı olarak kullanılır. Scott sayesinde adını Avrupa'da dağ bisikleti ile özdeşleşmiştir.
  Aero Handlebars

  1989 yılında, Scott hemen yol bisiklet tarihini değiştirdi yol bisiklet, bir Fransız mühendis, Charlie Scott ve Boone Lennon devrimci ürün geliştirdi. Bu Aero gidonun oldu. Aynı yıl, Tour de France kazanır buluş ve ileride onun büyük rakibi Laurent Fignon francovským sadece sekiz saniye 1989 sayesinde bir Greg LeMond. Kesinlikle yol henüz nasip yol bisiklet olmamıştır marka bilinirliği Scott, değişti. Aniden, hem silničáře için bir üst marka haline gelmiştir ve triatlon hayranları için. Note - Olimpiyat şampiyonu ve önde gelen rakip diğer şirketlerin fikri Scott kopyalama başladı sonuç, Scott tüm bileşenleri kullanmaya başladı.

  Scott Güç Unishock 1991 yılında Ed Scott dağ bisikleti çok ağır ve rahatsız alanında binmek olduğunu buldu. Böylece o Scott Unishock edeceğini haber ile Amerikan Ruthie Matthes ile birlikte geldi. O dağ bisikleti için ilk süspansiyon çatal oldu. Mark Scott sayesinde Ed kask, emniyet brašničky veya elbise gibi bajkery için diğer ürünler üretmeye başladı, tekrar piyasaya çatal sonra vpředu.Nedlouho oldu.
  Çifti çağ o ya da arkasında takip nasıl
  Scott 1914 - Philadelphia doğumlu, marka-Scott Ed Scott kurucusu
  Scott 1958 - / Idaho Sun Valley. Ed Scott kayak kutup, ilk konik alüminyum değnek devrimci bir model sunuyor.
  1971 Scott dünya (Francis Franet - Patent 1967) en hafif kayak botları üreten ve havalandırma özelliğine sahiptir köpük astar, yeni bir kayak gözlüğü geliştirmek.
  1975 Scott motosiklet sporu için belirlenmiş gözlük ile birlikte geliyor
  1978 Scott - kayak botları, kayak gözlüğü ve motokros gözlük sunuyor Tom Stendahl bina satış ağı tarafından yönetilen Fribourg (İsviçre), temsili.
  1983 Scott Avusturya, kendi üretim yoluyla Avrupa ve Japonya'da kayak gözlüğü kullanımını kapsar nerede, 50 çalışanı 2.000 adet kayak gözlük bir gün üretim ile
  1984 Scott Scott Meccanotex Invergu (Itátre) bir şirket devraldı ve kayak kutup yapımcı olur
  1985 Scott Innsbruck Avusturya ofisi açıldı.
  1986 Scott ve üretimi artırmak için kayak kutup için artan bir talep yapar böylece Aosta Maxell (Itátre) bir kayak fabrika satın aldı. Orada günlük kayak kutup 8000 çiftleri üretir ve Scott dünyada kayak kutup en büyük üreticisi haline gelir.
  1986 Scott ABD dağ bisikleti ilk koleksiyon
  1987 Scott Dachau de Almanya için ofis açar.
  1987 SCOTT Boone Lennon önerdi aerodinamik gidonun, başlattı
  1987 Scott Avrupa pazarında dağ bisikletleri diyor
  İsviçre'de 1988 Scott Bankası Temsilciliği
  1988 Scott Grundig Moutain Bisikleti Dünya Kupası sponsor oldu
  1988 Scott marka Hoogere Booger ile snowboard pazara geliyor
  1989 Scott 100.000 bisiklet satıldı
  Scott güneş gözlüğü sporun 1989 koleksiyonu
  1990 Scott bisiklet 200.000 adet cyklobranži önde gelen firmalarından biri satılır oldu
  1990 Scotty Çekoslovakya ofisleri açılır.
  1991 Scott ön süspansiyon UNISHOCK ile üretim bisiklet başladı
  1992 Scott Fransa (Annecy) ofis açıyor
  1992 Scott ilk tam süspansiyonlu bisiklet ve üretim cyktrstických kask ve ayakkabı başlar
  Scott Chicago (ABD) 1993 Schwinn Bisiklet Şirket marka satın aldı
  Scott ve 1993 Çek Kupası MTB serisi girer Scott MTB Cup denir
  1994 Scott Angtri (Newcastle) için ofis açıyor
  Scott ve Seattle (ABD) Amerikalı Snowboard faktörler tarafından 1995 yılında devraldığı de Durango (USA) YETI Bisiklet Firma markayı satın
  1995 SCOTT Karbon Endorfin, ilk tam yuvarlak tanıttı
  1996 Scott marka BtrZZARD Faktörler Kayak Avusturya alır
  1997 Scott tarihsel oturum SCOTT ABD'ye döndü ve kayak SCOTT pazarlanan
  1997-Scott karbon süspansiyonu Intoxica sunar
  2000, Scott XC grev için ek karbon bisiklet tanıttı
  2002 Scott bu teknolojiyi Tube Tube kullanmaya başladı
  2003 Scott Road CR1 karbon kare
  Deha - 2004 Scott ilk karbon bisiklet čtyřčepové pan yaylı üretti
  2005 Scott karbon plazma ve Fidye sonraki turda temsil
  Kıvılcım - 2006 Scott karbon yapılmış hafif pan süspansiyon bisikletin seri üretimine başlamıştır. Scott koşu ayakkabıları üretmeye başladı
  2007 SCOTT sadece 790 gram ağırlığında Addict dünyanın en hafif yol çerçeve sunar
  2008 Scott efsanevi Yüksek Oktan yerine, FR ve DH Kumarbaz için yeni bisiklet başlattı
  2009 SCOTT yeni bir tasarım dehası ve büyük asansör ile ikinci nesil modelleri piyasaya sürdü. Yeni Genius de anlamlı jantlar toplam ağırlığı azaltan bir karbon arka üçgen vardır.
  2010 Scott, bu yıl iki yeni özellik sunuyor. Tamamen CR1 taşıyan çerçeve yol bisikleti ve bir marka slopestyle için tasarlanan yeni model Scott Gerilim FR, yeniden tasarlanmış.
  Dinleyin
  Fonetik olarak okuyun
   
  caner ünsal bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-25_19-42-19.png
Daha önce açtığım konularda periyodizasyon ve antrenman planlamadan bahsetmiştim. Aynı şeyleri tekrar etmemek için açtığım konuların bağlantılarını verip, konuda anlattıklarımdan kısaca özet...
forearms-on-bars.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
DEZ7Uml.jpg
arkadaşlar bildiğimiz gibi dayanıklılık bisiklet yarışlarında bisikletçilerin vücudu çok ince ve pist yarışçılarıyla aralarında büyük farklar var. yol yarışçılarının üst tarafı neredeyse yok gibi,...