Ecosmo zite 20"

erme1984

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Ümit
arkadaşlar merhaba,
hepsiburada da böyle bir marka gördüm, özelliklerini fazla yazmamışlar... duyan ya da bileniniz var mı?
(link)

Scudo

mekmaster

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
Aynı markanın 26 jantlı olanı da gelmiş.
(link)
Mosso daha iyi görünüyor buna göre. Pininfarina'ya benziyor, ama daha pahalı. Markayı bilen var mıdır ki?

erme1984

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Ümit
ingiliz şirketiymiş, internet adresi bu; (link)
kullanan var mı acaba?

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Katlanma sistemi pek hoşuma gitmedi.
dikkat ederseniz, katlandığında gidon kapanmıyor, yani, elinize alıp yürümeniz zor gibi. Benzer fiyatlarda carraro flexi ya da ümit bakabilirsiniz. Görmeden almayın derim

• Beğen
Tepkiler: mekmaster

erme1984

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Ümit
ÜMİT' in ağırlığını bilen var mı arkadaşlar?

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Bu marka gerçekten Dahon'un üretimi mi?Hepsiburada daki bisikletlerin arka çatalında dahon lisansı yazıyor sanki.

$_57.JPG

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Decathlon'da Bfold ve Tilt modelleri varken bu alınmaz gibime geliyor.

Tepki
1.364
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Bakırköy Metin bisiklet de 650 TL indirime girmiş dileyen inceleyip bakabilir.

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Normal fiyatı bu civarda zaten.Çelik gövdeymiş.Eğimi aşağı olmasa fena değil aslında.

(link)

sportacus

Üye
Tepki
10
İsim
serhat
Bisiklet
b'Twin
Selamlar, geçen gün arkadaşım için katlanır bisiklet bakmaya Metin bisiklete gittik. Bu modeli de gördüm orada. Ben btwin 5 modelini kullanıyorum. Ancak zita modelini ben pek beğenmedim. katlama yerleri katlarken zorluyor. Metal işçiliği kaba geldi gözüme. Aynı yerde carraro 121 de vardı. Ancak o da aksesuar fakiriydi. Arkalardan bir yerlerden tek başına duran ecosmo Alpha modelini gösterdiler. İşte bu dedim. İşçilik kalitesi katlama mekanizmaları aksesuarları cezbediciydi. Üstelik göbekten nexus 7 vites ile sürüş rahatlığı sağlıyordu. Direk bunu al dedim kendisine ve benim sözüme istinaden 1050 tl ye aldık. Ağırlık olarak btwin 5 modelinden daha hafif. katlanınca daha az yer kaplıyor.

İnternet de araştırdım fakat başka bir yerde göremedim. Heryerinde dahon lisansı ile yapıldığı yazıyor yalnız. Bu bisikletler bir parti olarak gelmiş. Arkası olur mu bilemiyorum.DSC02410.JPG

nazmimert

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Diğer
Merhaba ,
Dün öğlen saatlerinde bir ecosmo zita aldım , bir kaç seçenek arasından benim için en ekonomik ve amacıma en uygunu oldu.
Yalnız ufak bir sıkıntı oldukça keyfimi kaçırdı.
Bisiklet ile bütün gün boyunca , yeri geldiğinde toplu taşıma araçlarından da faydalanarak gezdim , haliyle sıkça katladım ve açtım.
Ancak eve geldiğimde fark ettim ki , bisiklet katlandığında kadro ile gidon borusunun temas ettiği yerde fotoğrafta da görüldüğü üzere ufak bir ezilme oluşmuş sizce bu sıkıntının sebebi nedir ?
Daha fazla ezilmesini önlemek adına ne yapabilirim ?
Bunda bisikleti katlı biçimde iki durak arasında seleden tutup ittirerek götürmüş olmamın etkisi var mıdır ?

Dosyalar

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Merhaba. Hayırlı olsun bisikletiniz. Ben gidonu katlayınca kadroda temas eden kısımların üzerine enine kestiğim pet şişe parçaları sarıp kablo bağı ile bağlamıştım aldığımda. Çizilme ve ezilmeyi önlüyor.

nazmimert

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Diğer
@yusufclp cevabınız için çok teşekkür ederim , bu kablo bağı dediğiniz şey nedir acaba ?

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Elektrik malzemeleri satan yerlerde satılır. Esnek plastikten her boy ve renkte bulunur. Kablo vb şeyleri kolay ve hızlı şekilde bağlamaya yarar. Kablo cırtı da diyen var. Ama asıl adı "plastik kablo bağı"dır. Dizilerde filmlerde mutlaka görmüşsününüzdür polisler kelepçe niyetine kullanır büyük boylarını

nazmimert

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Diğer
Benim bisikletim de fotoğrafta da göründüğü gibi , bunun için kauçuk benzeri bi madde ile çevrelemişler gidon borusunu ama ezilme tam da bu maddenin hizasından gerçekleşmiş

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Muhtemelen katlarken ya da taşırken olmuştur. Bunu engellemek için katlama pratiği yapmıştım sakin kafayla. İlk aldığımda aynakolu orta menteşeye sıkıştırıyordum hep. Pratik yaptıkça öğreneceksiniz püf noktalarnı.

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
@nazmimert .Bisikletin hayırlı olsun Nazmi.Katlandığında gidon borusu fazla baskı görmüş sanki.Dahonlarda açılmasın diye mıknatıslı aparat koymuşlar.Hafif çıkıntılı bu aparat.Bir de katlandığında gidon borusuna fazla baskı yapmamasını sağlıyor demekki.Bisikletinle ilgili tecrübelerini de paylaşırsan bilgi sahibi oluruz bizde.

Şöyle bir aparat.

Dosyalar

nazmimert

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Diğer
Peki bu aparatı bulmam durumunda kendi bisikletime uygulayabilir miyim ? Ya da tam olarak hangi bölgeye uygulamalıyım ?

Bisikletle ilgili izlenimlerime gelince , daha önce katlanabilir bisiklet kullanmamıştım fakat saraçhane'den 520 ₺'ye aldığım bu bisikletin parasını fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum.
Ufak tefek sıkıntılar yok mu tabi ki var ancak , bunların hepsi maliyeti düşürmek amacıyla yapılmış , malzeme kalitesini hedef alan durumlar. Elcik ya da fren kolları gibi aksamların ilk dokunuşunuzda çok da kaliteli hissettirdiğini söyleyemem açıkçası