Echowell MW10G combo cyclo computer.

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında ecelfeli tarafından paylaşıldı.

1. ecelfeli

ecelfeli Aktif Üye

Adı:
    Abdülkadir SALALI
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Multi-Wireles MW10g High Frequency 2.4 Giga-hz digital Ant+ şifreli data gönderimi desteği olması Kadans Sensörü +Hız Sensörüne ek olarak birde nabız bandı içermesi Piyasadaki emsallerine görede hesaplı olması bu ürünü almama sebep oldu. Tek ekranda Hız Kadans Nabız sayısı ve Saati görebiliyorum.Bu gün itibari ile deneme fırsatım oldu. İlk başlarda nabız bandının vücuda değecek yerlerini ıslatmak gerekiyormuş ( bu sayede sinyalleri daha iyi iletiyormuş) bilmediğimden nabız aletini verimli çalıştıramadım. bu maddeyi hallettikten sonra Eşleştirme ayarlarını kurcalamıştım sanıyorum onunda etkisi ile Bisikleti sürdüğümde hız ve kadans bilgileri ekrana geldiği halde Nabız bilgilerini alamıyordum.Nabız aletinin Pilini çıkartarak Resetlenmesini sağlamış oldum daha sonra takar takmaz cihazlar birbirini algılayıp güzel bir şekilde çalışmaya başladı. Bir kaç hafta daha kullanıp (PİL ÖMRÜ+Ekran Menüler) kullanım kolaylığı püf noktaları vs. için konuyu yeniden düzenlemeyi düşünüyorum. ürünün fiyatı 275tl. Çeşitli satıcılarda 400-500tl bandından satmaya çalışanlar bile var .Almayı düşünen olursa diye bu konuyu açıyorum.İnceleme başlığına yetkim oladığı için buraya açabildim.YAzımda ve anlatımda bir kusurum oldu ise affola.

Buda çalışmasını gösteren bir video: www.youtube.com/watch?v=NTotiFqac-Q IMG_20160616_095556.jpg IMG_20160616_095600.jpg IMG_20160616_095625.jpg IMG_20160616_170014.jpg IMG_20160616_170047.jpg IMG_20160616_170054.jpg IMG_20160616_170117.jpg IMG_20160616_175617.jpg

Ürünün Göğüs bandı çok yumuşak, adeta ipeksi bir dokunuş izlenimi veriyor.Hiç bir şekilde temas ettiği yerleri rahatsız ve tahriş söz konusu bile değil vücuda taktıktan sonra inanın varlığını bile unutuyorsunuz(Tabi Kemerini deli gibi sıkmadıysanız).Artı strip bant üzerindeki elektrotlar Hem hamur gibi yumuşakhemde oldukça hassas algılayıcılara sahip.Elektrotlara Ellerinizin sağ ve sol baş parmaklarınızla dokunduğunuzda bile cihaz insan vücudundaki 1.5Volt civarı elektriği hemen algılayıp anında uyanıyor Yeşil uyarı ışığını yakarak Bağlanacağı ana Makinayı aramaya başlıyor.Tek sorun Ürün üzerinde gelen Bayatlamış Pil. Ben Nabız bandından verim alamayınca ürünü geri göndermeden önce Pili değiştirmeyi denedim ve Haklı çıktım Yeni pille beraber gayet muntazam çalışmaya başladı. ilk başta takılacak yeri hafif su ile nemlendirmek ve kalbe yakın bir pozisyonda takmak yeterli.
    Bir Tavsiye:Nabız okuyucu cihazı ilk defa Naylonlarından çıkarttığınızda ilk önce CR2032 pili yenisiyle değiştirin,daha sonra nabız bandının demir klipslerine takın bir dahada çıkartmayın.Merak etmeyin Sürekli Açık kalıpda pili tüketmeyecek; daha sonra lazım olduğunda vücudunuza takın,işiniz bittiğinde de çıkarın hepsi bu Cihaz zaten çok hassas takılınca hemen algılayıp yeşil ışığını yakıp çalışmaya başlıyor Sökülüncede 10sn daha çalışıp kendisini otomatikman kapatıyor.

Birde kötü haber: Samsung Note Edge Telefonla bir türlü eşleştiremedim :( Galiba sadece Fabrikasyon olarak Ana Computer(KM Sayacı)ile eşleşmiş olarak geliyor bunun üzerinde biraz daha çalışacağım (İ-phone türevleri+Lgserileri+Note3 hepsini deneyeceğim) oluyorsa sorunu çözmeye çalışacağım. Birde Link koyma denemesi yapayım

En son Ben cihazdan memnunum Doğrulanmış Hız + Kadans + Nabız + Doğru Kalori hesabı + Arka ışık = Uygun fiyat beklentilerimi yeterince karşıladı.

2. scoot yavuz

scoot yavuz Yeni Üye

Adı:
    Yavuz KIROĞLU
    Bisiklet:
    Scott
    merhaba arkadaşım ben yavuz kıroğlu gaziantepten. bu km sayacından bende aldım.. fakat bir türli türkçe kullanım
    kullanım klavuzu olmadığından gerekli ayarları yapamadım. bana bu konuda yardımcı olursan sevinirim.. selamlar

3. vannt93

vannt93 Yeni Üye

Seviye:
    Kimse?

ecelfeli

ecelfeli Aktif Üye

Adı:
    Abdülkadir SALALI
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar benim cihazin verici kısmı bir kaza sonucu kırıldığı için cihazı kullanamiyorum, aklımda kaldığı kadarıyla eşleştirmeyi yazayım.ilk önce hem nabız aletinin hemde anda makinanın pillerini çıkartın 20 saniye kadar bekleyin Sonra ilk önce ana makinanın pilini takın akabinde nabız bandinin pilini takıp hafifçe islattiginiz göğsünüze takın.Ana makineyi şimdi yerine yerleştirin.Algilama harfleri ziplamaya baslayacak ve beş ~ on saniye içinde algilayip kalp atisinizi gosterecektir. Dip not bu cihazı aldığıma pişmanım. Keşke 273tl buna vereceğime biraz daha biriktirip İkinci el Garmin500 alsaymisim diyorum. Hiç bir şekilde pc'ye bağlamıyor. Nabız bandı sadece kendi Ana makinesinden başka kimseyi tanımıyor, sinir bozucu bir alet. Nasip böyle imiş. Şimdi Garmin için para biriktiriyorum.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. celikkadro

celikkadro Too old to downhill, too young to die

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    Merhaba,

PC'ye baglanmamasi disinda baska sorun yasadiniz mi? Fiyat olarak benzerlerine gore gercekten cok ucuz.

Bu cihazi kullanan baska kimse var mi? Yorumlarinizi paylasir misiniz?

ecelfeli

ecelfeli Aktif Üye

Adı:
    Abdülkadir SALALI
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kardeşim aklın varsa başka bir cihaz al. Şimdiki aklım olsa Sigmanin kadansli kablosuz bir modeli + cep telefonuyla bluetoot üzerinden baglanabilen bir nabız bandı kombinasyonu kullanirdim. Belli bir zaman sonra datalari gorebildigim halde karsilastirma yapamamak çok sinir bozucu bir hal alabiliyor, yapmayın etmeyin, bu cihazı almayın.

7. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bisikletçi dostum eğer cihazı kullanmıyorsan vede sensör her ant + cıhazla uyumlu bir sensörse, sensör kısmına talibim.

ecelfeli

ecelfeli Aktif Üye

Adı:
    Abdülkadir SALALI
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam teklifiniz için teşekkür ederim fakat bendeki asıl sıkıntı sensorlerde daha doğrusu hız sensörü ile kadans sensörü tümleşik oldugu bağlantı kablosu koptu, tamirciye lehim yaptirdim, bir kaç ay iyi güzel çalışıyordu sonra hız sapıtmaya başladı. Bazen 199km hızla bile gittini gösteriyordu, ne hikmetse kadans doğru gibiydi. Şu an bir işinize yarayacağını sanmıyorum. Tanıdık elektronikci var Yaz'a doğru ona son bir kere daha gösterip kararımı vereceğim,

mehmetsunu bunu beğendi.
  9. hafız

hafız Yeni Üye

Adı:
    Hafız
    Seviye:
    Merhabalar ;

Sırf bu konuya cevap yazmalık üye oldum foruma ;

Mw10g combo model var bende. sensörler ant+ olduğu için cep telefonu ile eşleşebiliyor. ( samsung note 4 )

Ben strava ile kullanıyorum. Aynı anda hem km saati hem strava ile eşleşiyor. Böylece premium ücreti ödemeden anlık km , nabız ve kadans okunuyor.

sensörler ant+ olduğu için pilden çok yemiyor. kendisi de pili bitmeden günlerce çalışıyor.

Fiyatına göre güzel ürün bence.

Cem cm ve ecelfeli bunu beğendi.
    ecelfeli

ecelfeli Aktif Üye

Adı:
    Abdülkadir SALALI
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hafız bey cevabınız için çok teşekkür ederim. Rica etsem Samsung note4' le nasil eşleştirdiğinizin bir videosunu çekip buraya yada foruma yeni bir başlık açarak paylaşabilirmisiniz. Gerçi elimde sadece ana makina ve nabiz bandı kaldı ama olsun. En azindan şu işin nasıl yapildigini gormek isteyenler olabilir fikir vermek açısından güzel olur.

11. hafız

hafız Yeni Üye

Adı:
    Hafız
    Seviye:
    Rica ederim teşekküre gerek yok. Benim buraya yazma maksadım zaten birileri internette arattığında ilk burası çıkıyor.

Video çekmem filan uzun zaman alır. ama videosu çekilecek kadar karmaşık da bir durum değil zaten. Misalen göğüs bandı için yazayım. Pilinin bitik olmadığından eminseniz bandı göğsünüze takın. Km saati çalışsın veya çalışmasın fark etmez. telefondan stravayı veya endomondoyu açın. Sensör eşleştirme kısmında direk cihaz seri numarası ile gözükür. üzerine tıklayın eşleşsin bu kadar. ant+ bildiğim kadarı ile sadece strava ve endomondo da var. Donanım olarak da Samsung cihazların hemen hemen tamamı ve sony nin yeni modelleri destekliyor. HTC den de bir kaç cihaz var.

Ant+ normalde hep açık olur. Bluetooth veya nfc gibi açma kapama durumu yok. Sensör sinyal gönderdiği an bağlanır.

Başka sorusu olan varsa yanıtlarım.

ecelfeli bunu beğendi.
    ecelfeli

ecelfeli Aktif Üye

Adı:
    Abdülkadir SALALI
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok sağolun.

13. bisiklet041

bisiklet041 Yeni Üye

Adı:
    Levent
    Bisiklet:
    Merida

Merhaba, üründen bende aldım ve malesef kullanamıyorum, bu konuda yardımcı olacak arkadaş olursa çok sevinirim

14. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ANT+ üzerinden göğüs bandını kullanacaklar arkadaşlara yazıyorum..

Google Play Store'dan "ANT Tester" isimli uyguamayı indirin ve gerekli olan sürücülerin yazılımların vs olup olmadığını test edin.. tüm başlıkların yanında eksik olan eklentilerin program linki var. Kırmızı tik kalmayacak şekilde hepsini yeşil tik olana kadar gerekli yazılımları yükleyin.

Sonrasında endomonda ve stravada sensörünüzü yukarıda anlatıldığı üzere görebilirsiniz... umarım yardımcı olur..

ecelfeli

ecelfeli Aktif Üye

Adı:
    Abdülkadir SALALI
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    20170714_101052[1].jpg 20170714_101532[1].jpg 20170714_102031[1].jpg 20170714_101525[1].jpg
    Forum üzerinden mesajla benden kullanım hakkında yardım isteyenler oluyor.Arkadaşlar Ben Kilometre Saatini paramparça ettim yerine yenisini alalı neredeyse 6 Ay oldu. Bu konu hakkında benden size hayır gelmez hiç bir şekilde yardımcı olamayacağım çünkü geriye kalan parçalarıda bir arkadaşa hediye ettim. O da başka birisine hediye edeceğini söyledi. Lütfen bana bu cihaz hakkında soru içeren mesaj göndermeyiniz çünki zaten elimde yok.Kullanımınıda unuttum gitti.

16. hafız

hafız Yeni Üye

Adı:
    Hafız
    Seviye:
    Cihazın alındığı yerle irtibat kurun. Burdan yek tek onu mu yazıcaz. Kitapçığı var zaten.

İlginizi Çekebilir

froome.png
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
1239190789908-rs5vw0athlw5-399-75.jpg
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...
1.jpg
Bisiklet sürerken beni son derece rahatsız eden ve bir türlü çaresini bulamadığım hadiselerden biri de sürekli burnumun akması. Mevsim dinlemiyor, yaz-kış bisiklet üzerinde olduğum sürece burnum...