ebay'den kilometre saati aldım

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@Anıl Kuşaksız

Bu paypala üye olurken 1,95dolar ücretmi ödüyoruz?Vermiş olduğun adreste biri oyle yazmış da onun için sordum.Sen Ebayda alışveriş yaptığın için soruyorum.

Scudo

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
kredi kartının doğruluğunu sınamak için bir miktar para çekiyor. o dedikleri doğrulamayı yaptıktan 2 gün sonra paranı geri veriyolarmış. (link)

• Beğen
Tepkiler: ErdincAydin78

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Adresin teyit edilmesi için alınıyor o ücret.

Mantık şu şekilde, yeni bir adres ve kartla paypala kayıt yapıp, ilk alışverişinizle beraber paypal 1 dolar veya 2 dolar civarında bir extra ücret kesiyor.Bu ücret kredi kartı ekstresinde, örnek veriyorun "paypal*1234" şeklinde görünüyor.Ekstrede ki bu "1234" rakam grubunu paypal hesabınıza girerek, kullandığınız adresin yanında görünen linke yazarak adresinizi teyit etmiş oluyorsunuz.Bu aşamayla beraber bu teyit ücreti de tekrar size geri ödeniyor.

Bazı ebay satıcılarının sadece paypal kabul etmelerinin bir sebebide budur.Teyitli gercek adrese ürün ulaşır, böylece alıcının "paket elime ulaşmadı" yakınmalarından bir nebze kurtulurlar..

Bir kolayık hatırlatmak isterim.Bu teyit ücreti kesildiğinde ekstrenizi bir ay beklemenize gerek yok, internet bankacılığından kredi kartınızın güncel dönem işlemlerine girerek, bu şifreyi buradan öğrenebilirsiniz..

Herkese iyi günler..

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
(link)

Bu adreste aynı ürün türkiye farkıyla 3 kat fazla paraya satılıyor,Üstelik kargosu fiyatın içinde değil:D

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
@ErdincAydin78

normaldir ışıklar filan da öyle, 4 kat daha pahalı kargo dahil olunca :D
zaten türkiyede kargo fiyatına ebayden satın almış oluyosun

Tepki
8
Hayret birşey ya 3 dolara kargo dahil ordan nasıl geliyor bu km saatleri aklım almadı :). Bisikletçime sordum elimdeki en ucuz km ssati 35 tl dedi şimdi bunları görünce gözümde acayip pahalı oldu bir anda :).

gravesbf

Üye
Tepki
49
Arkadaşlar ben ebayden polar s725x aldım, kadans sensörü dahil 265 usd(arkadaş getirecek). Türkiyedeki fiyatı 750-1000 ytl arasında değişiyor..

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
peki bu paypal hesabımızı açtırdık diyelim hiç ürün almadık. ama diyelim istanbuldan adanaya arkadaşım hesabıma para yatırmak istedi. nasıl yatıracak ? paypal sitesi üzerinden mi ? diyelim arkadaşın paypal hesabı yok para yatırabiliyormu ? paypal üzerinden yatırılan para direk kredi kartına geçiyor değil mi !

gravesbf

Üye
Tepki
49
@siret uslu

PayPal ile para transferi yapabilmek için her iki tarafında hesabı olması gerekli, kredi kartına yada banka hesabına aktarım yapılabilir.

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@Anıl Kuşaksız

Arkadaşım ebaydan alışveriş yapmaya karar verdim sonunda:D Şimdi gelelim senin aldığın ürüne , benim en çok merak ettiğim gece aydınlatması varmı yokmu

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
Ebaydan bisikletime ışık aldım,fakat ilkdefa alışveriş yaptığımdan ürünün kargoya verilmiş mi anlayamadım.Won diye bir bölümden details den bu sayfaya ulaştım.Siparişi vereli 24saati geçmiş bulunuyor

(link)

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Paketiniz hava yolu ile gelecek ve ptt aracılığı ile teslim edilecek. Kargonuzun durumunu takip etmeniz imkansız. Çünkü kayıtlı posta servisi ile gelmiyor. Ürünü bir power seller'dan almışsınız. Ürünü illaki gönderir. Ancak yurtiçinde kaybolma olayları olabiliyor. 10 ila 20 gün arasında elinize ulaşır bir sorun olmazsa.

• Beğen

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Bu arada tüm sayfaları okudum da herkes kargodan bahsetmiş.

Arkadaşlar ürünleriniz kargo ile değil posta servisi ile geliyor. O ülkenin yerel posta servisince bizim Ptt'ye teslim ediliyor. Ayrıca ürünleri gönderenler bunları bir mektupmuşçasına yolluyorlar ve bu ücreti de gönderim sırasında ödüyorlar (Geçenlerde İngiltere'den gelen paketimin gönderim ücreti 1,5 sterlin gibi birşeydi) Sözün özü ürünler kargo ile gelmiyor. İsterseniz DHL, UPS yada FEDEX gibi firmaların kargo fiyatlarına bir bakın, ne demek istediğimi anlarsınız.

Bu arada bu tip gönderimlerde kullanılan AIR mail servisleri de şöyle çalışır. Ülkeler arası çalışan yolcu uçaklarının kargo kısmı maliyeti düşürmek adına ülkelerin posta servislerince kullanılır. Böylece siz paketinize hızlı ve ucuz bir şekilde ulaşabilirken uçak firması da maliyetini azaltır.

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@aydin

Arkadaşım teşekkür ederim öncelikle,yeterli ingilizce bilgimde olmadığından aldığım ürünün kargoya verilip verilmediğini anlama olanağım yok mu?

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
@ErdincAydin78

Erdinç bey tekrar ediyorum, ürününüz kargoya verilmeyecek, posta ile gönderilecek. Gönderilme tarihi ise ürün detayları kısmında gözükür. (Shipped... şeklinde bir ibaredir) Genelde ürünü aldıktan bir kaç gün sonra kargoya verir satıcı. Ayrıca merak etmeyin. Satıcı power seller gözüküyor. Yani bir firma. Haliyle mutlaka ama mutlaka gönderir. Size sabırla beklemek düşüyor. Bir kaç hafta içinde elinizde olur. Sabredin.

• Beğen

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@aydin
Merakımın ve endişe etmemin sebebi payballa ödeme yaparken,kredi kartı bilgilerini girdikten sonra onay verince sayfa görüntülenemiyor dedi bilgisayar:mad: Tabi bişey de yapamıyor insan,sonradan paybal mail attı,mailde kredi kartı hesabınızdan para çekilmiştir diye,bir de makbuz numarası yollamışlar,Aklıma takılan kısım burası işte,para çekildi ama alışveriş sistem tarafından tamamlanabildi mi diye merak ediyorum,ürünün kargo demiycem:) Posta yoluyla yola çıkıp çıkmadığını bu yüzden merak ediyorum.

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Tamam mail gelmişse olay tamamlanmıştır Erdinç Bey, dert etmeyin. Gönlünüzü ferah tutun :) Eğer çok dert ediyorsanız bana mail atın ebay kullanıcı adı ve şifrenizi (paypal değil!) kontrol edeyim. aisik@120399.com Ama dediğim gibi işleminiz tamamlanmıştır.

• Beğen

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.259
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@aydin

Arkadaşların satın aldıkları ürünlerin posta yoluyla geldikleri doğru fakat , UPS FEDEX DHL gibi firmalarla yapılan gönderimleri de satın aldığınız kişi/firmaya göre düşük ücretlerde/ ücretsiz getirtebilirsiniz.

Örneğin İngiltere'deki bir firma £50 üzerini UPS ile ücretsiz yolluyor.

Oldukça da hızlı olduklarını söyleyebilirim.
ISTANBUL, TR 03/09/2009 7:55 VARIŞ BARKOD OKUMASI
KOELN (COLOGNE), DE 03/09/2009 4:08 KALKIŞ BARKOD OKUMASI
03/09/2009 4:02 KALKIŞ BARKOD OKUMASI
03/09/2009 1:18 VARIŞ BARKOD OKUMASI
03/09/2009 1:14 VARIŞ BARKOD OKUMASI
STANSTED, GB 02/09/2009 23:17 KALKIŞ BARKOD OKUMASI
02/09/2009 23:02 KALKIŞ BARKOD OKUMASI
02/09/2009 20:45 VARIŞ BARKOD OKUMASI
CRAWLEY, GB 02/09/2009 19:40 KALKIŞ BARKOD OKUMASI
02/09/2009 17:57 ÇIKIŞ ÜLKE BARKOD OKUMASI
GB 02/09/2009 11:00 FATURALAMA BİLGİLERİ ALINDI

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
@murty

yorum çok eski ama kendimi tutamadım valla :D

yurtdışında yaşayan bir akrabam 600 euro değerinde bir cep telefonu sattı ve bunun 48 euro sunu e-bay a vergi verdi ben de şaşırmıştım ama gözümün önünde havale yapınca gerçek olduğunu anladım :)

bir düşünsenize e-bay sitesinde günde kaçbin ürün satılıyor:eek: :eek:

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@aydin

Ebay şöyle bir mail atmış,ne diyor anlayabilen var mı?

Message from eBay Member Regarding Item #200321771584‏
Kimden: eBay Member: devasaldost (member@ebay.com)
Gönderme tarihi: 04 Eylül 2009 Cuma 00:11:32
Kime: erdincaydin_78@hotmail.com

eBay sent this message to Erdinç Ayd?n (devasaldost).
Your registered name is included to show this message originated from eBay. Learn more.

This member has a question for you.

Do not respond to the sender if this message requests that you complete the transaction outside of eBay. This type of offer is against eBay policy, may be fraudulent, and is not covered by buyer protection programs. Learn More.

Dear jinbostore,

Dear Mr, Mrs.

First of all, have a nice day. I've bought an item in 08/31/09. But when I looked shipment details it seems not shipped yet. Please inform me if there is a problem with payment or anything else. Thanks for that.

Best regards from Turkey.

Erdinc

- devasaldost

Waterproof LED Bike Head Light+ Rear Flashlight #9740
Item Id: 200321771584
End time: Sep-14-09 09:04:04 PDT
Buyer:
devasaldost (1)
100.0% Positive Feedback
Member since Aug-31-09 in Turkey

Listing Status: This message was sent while the listing was active.

Marketplace Safety Tip
Keep your money safe - never pay for items with cash or instant money transfer services, such as Western Union or MoneyGram. In the past some sellers have exploited these payment methods in order to defraud buyers, so eBay has banned them from the site.
Received a Second Chance Offer email? Double check that it's genuine: Second Chance Offer emails come directly from eBay and are shown in your My Messages.
Trade safely. Beware of anyone who contacts you about buying or selling outside of eBay. When you trade outside of eBay, you're not able to leave feedback or take advantage of protection programs and case resolution tools available on eBay. Report an inappropriate email.

--------------------------------------------------------------------------------
Learn More to protect yourself from spoof (fake) emails.

Another eBay member sent this email to erdincaydin_78@hotmail.com through the eBay platform. eBay takes no liability for the sending of this email or its content

Visit our Privacy Policy and User Agreement if you have any questions.

You can report this message as unsolicited (spam/spoof) email.

Copyright © 2009 eBay Inc. All Rights Reserved. Designated trademarks and brands are the property of their respective owners. eBay and the eBay logo are trademarks of eBay Inc. eBay Inc. is located at 2145 Hamilton Avenue, San Jose, CA 95125.