eBay

Tepki
2
Bisiklet
b'Twin
aynen birde öyle bir olay var buy and forget diyolar :D benim geçen sene verdiğim siparişler geldi sanıyodum geçen ay ufak bi paket daha geldi adamlar üşenmemiş ellerinde yokmuş sonradan aldığım çakmak taşını yollamışlar.
ha çakmak taşını çinden aldım evet çünkü acelem yoktu :D

• Beğen
Tepkiler: lealtad
Scudo

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Carraro
@top.baturhan teşekkürler bisikletim için ışık alıcağım ama henüz karar veremedim.
Yanında birde forma almak istiyorum. 2 ürünüde aynı kişiden mi almam gerekiyor ?

Tepki
2
Bisiklet
b'Twin
cree yada farklı markalı ürünlerin T6 ledli ürünleri var onları tavsiye ederim ama türkiyedede bulabilirsin caminin önünde satan seyyarlardan almıştım mesela. Elektronik alet alıcaksan dx.com u tavsiye ederim en azından sıkıntılı ürün gelirse rahatlıkla geri gönderebiliyorsun. Aynı satıcıdan almanada gerek yok artık 2-3 dolarlık ürünleri bile aliexpress registered maille yolluyor

Tepki
2
Bisiklet
b'Twin
elektronikte riske girmem biraz daha para veriyim dersen dx.com ha ucuz olsun dersen aliexpress.com aliexpress dede bulabilirsin aradığın herşeyi fakat çoğu imitasyon

Tepki
31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
Benim bisikletimdeki tüm aksesuarları aliexpressten aldım.(Kadro çantası,Işık tutacağı,Çamurluk,Arka Işık,Gidon Çantası,)Ürünler hiçte öyle 4 ay bir senede gelmiyor.Adamlar belirtiyor kargo süresini.Şu zamana kadar aldığım ürünlerin geliş süresi 20-30 gün aradı oldu.Kıyafet almadın o konuda bir fikrim yok ki alma taraftarıda değilim.Ama aldığım ürünlerin hepsini kullanıyorum yaklaşık bir senedir.Yinede süper kaliteli şeyler beklemeyin.Benim bu konuda en güvendiğim site aliexpress.

Tepki
2
Bisiklet
b'Twin
aralık ayında verirsen sıkıntı oluyor adamlar yılbaşı ve yılbaşından sonra festivalleri var bi bir haftalık o dönemlerden kaçın

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Ödeme konusu hakkında endişelerim var. Kredi kartı kullanmıyorum ödeme nasıl gerçekleşir. Ve herşeyde olduğu gibi oralarda da dolandırıcı tipler bulunuyordur diye düşünüyorum. Adam paranın üzerine yatarsa diye soru işereti de takılıyor aklıma ?

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@D.Mustafa

Kredi kartı kullanmıyorsan yurt dışı web sitelerinden alışveriş yapamazsın. Hepsi kredi kartı ile tahsilat yapıyor. Kredi kartı güvenli ticaret için gerekli bir ödeme aracı.

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
@D.Mustafa

Migros ve D&R larda satılan 'İninal' kart mevcut. Ptt, Migros ve Teb atmlerinden para yükleyerek, kredi kartı olarak kullanabiliyorsunuz.

(link)

• Beğen
Tepkiler: terbiyelikufurbaz
Tepki
39
Bisiklet
Scott
Aliexpresten alışveriş yapmak için kredi kartımı yurtdışına uyarlamam şart mı ? Teşekkürler.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Mesela bu ürüü buldum. Toplu satış mı yoksa tek tek satın alınabiliyor mu ?
Tips:
This price does not include the saddle, only the package, please understand demiş bunu da anlayamadım
(link)

• Beğen
Tepkiler: sametutuncu
Tepki
39
Bisiklet
Scott
@D.Mustafa
Ürün çok iyi, eğer öğrenirsem bende sipariş veririm :) yok mu yardım edicek olan.

Tepki
31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
İninal kartı paypala tanımlıyorsunuz öyle alışveriş yapıyorsunuz.Alışveriş yapmadan ürünün sipariş sayısına satıcının puanına ve ürünün feedbacklerine iyi bakın.Ürünleri almadan önce linklerini atarsanız yardımcı olabilirim.

Tepki
2
Bisiklet
b'Twin
arkadaşın dediği kartta olabilir veya bankanı arayıp sana e kart çıkartmalarını isteyebilirsin 100 lira 200 lira neyse isteğine göre limit koyuyorlar sana kartına bağlı sadece internette kullanabileceğin bilgilerini veriyorlar. dx.com hepsiburada mantığında yani bireysel satıcı yok ama siparişi verdiğinde a ayda gelcek şeyi hergün kontrol edeceksin :D takip kodları biraz geç işliyor onuda söyliyim

gönderdiğin böyle iyi markalı ürünler genelde fake oluyor haberin olsun. alibaba.com aliexpress in toptan hali expressteki ürünlerin neredeyse tamamı tek parça satılıyor

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
@top.baturhanSonradan farkettim o sadece çantası içinmiş ve o da suni deriden