eBay

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
155
Bisiklet
Trek
@Hakan Genç

Ürünüm geldi. Adama dava da açmıştım, sonra özür mesajı yazdı bende kapattım davayı.

Loading %61..

Scudo

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
Benim de sadece en eski siparisim geldi, kac ay gecti tabi. Ama gecikse de gelcek gibi paketler. Satıcılarla baya atısmıs olduk bu arada :)

Tepki
14
Bisiklet
Sedona
Bu yüzden, dhl fedex ups gibi kargolar tercih edilmeli, pahalı ama takip numarasını aldınmı ürün nerede ne oldu söylüyorlar ya da netten giriyorsun takip numaranı görüyorsun. Satıcı da hileye başvuramıyor çünki takip numarasından ürünün kargoya teslim edilip edilmediğini de görüyorsun. Ben merikadan gelen ürünlerimde hep dhl tercih ediyorum, 20-30 dolar daha pahalı oluyor ama anlık bilgi alabiliyorum hem de ürünler daha hızlı elimde oluyor. Sipariş verip parasını ödeyip aylarca ürünü beklemek çile bence.

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
o kargo şirketleri gümrüğe takılabiliyor bide ucuz birşey için 20 dolarmı verelim :)

Tepki
14
Bisiklet
Sedona
Gümrüğe takılabiliyor ama hem takılma ihtimali düşüyor, hem de gümrüğe takıldığında birkaç saat içinde bilgi veriyorlar. Ne yapacağını da hemen öğrenebiliyorsun çünki müşteri hizmetleri ptt memurlarından daha ilgili. Reklamlarını yapmış gibi oldum :)
Ben de parayı kolay kazanmıyorum ama 20 dolar kar edicem diye siparişimin akibetinden habersiz beklemek istemem. Bu arada haberiniz olsun ürün gümrüğe takılır da bundan sizin 3 gün sonra haberiniz olursa zaten depolama masrafı vs. alıyorlar aynı para fitil fitil burnunuzdan geliyor...

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
@Salih Uygur YESE

pahali bir ürün alırken tabi ki mantıklı, ben de aynı sekilde takipli aliyorum

Fakat sürekli 3-5 dolarlık siparislerim oluyor. dolayısıyla onlara takip kodu almiyorum, en kötü bi tane daha alırım hesabı :)
Yoksa 20-30 doları gecince siparis, risk almaya değmez, o stres çekilmez...

• Beğen
Tepkiler: Salih Uygur YESE

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
@türkay yılmaz

Türkay abi ben hong kongdan ny cap aldım 26 günde geldi :D

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Çağatay Y.

siparişler genellikle 3-5günde istanbula ulaşıyor.. sonrası istanbuldakilerin marifeti :)

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
Ben Malatya'dayım ilk önce yabancı kargoyla istanbulamı geliyor?Bende sanıyordum direk bana geliyor

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben 19 ağustosta 3 ayrı satıcıdan 3 ayrı bisiklet ürünü aldım.
Bir suluk kafesi bir forma bir eldiven. Suluk kafesi ve forma geleli çok oldu ama eldiven gelmedi.

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
Son mesaj 2012de gelmiş. Yeni durumda bir değişiklik var mı acaba bilen bizi aydınlatabilir mi?

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@sarper tuncer
Değişiklik yok 75 Euro.

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Carraro
Yurt dışından alışveriş yapmasını bilen varsa,rica etsem bana her konuda yardımcı olabilecek var mı ?
Alışverişi beraber yapsak çok güzel olur :D

• Beğen
Tepkiler: sametutuncu
Tepki
13
İsim
Mehmet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
gerçekten bende ebayden kıyafet getirtmeyi düşünüyorum ama tam net fiyat vermemiyorlar o konuyu anlıyamadım ve malzemeleri bu türkiyeye gelen ürünler kadar kalitelimidir bilemedim o konuda aydınlatan olursa sevinirim :)

Tepki
2
Bisiklet
b'Twin
nasıl net fiyat veremediklernini anlamadım fakat kıyafetlerde ve ayakkabılarda kalıp çok farklılık gösterebiliyor genelde ürün açıklamasında bir tablo verir oradan iyice ölçüp alman daha sağlıklı olur.kalite konusu ise çok farklılık gösterebiliyor fiyatta bi kıllanma yaratıyosa bilki yüksek ihtimalle kaliteli bi imitasyondur fakat bundada yorumlara bakmanı tavsiye ederim :)

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ebayden, dx ten , aliexpressten Çinden alınan ürünler artık çok geç geliyor. Bunu dikkate alın.
Kasımda aldığım eldivenler bu hafta geldi neredeyse 4 ay oldu.

Aldığım sele altı çanta tam 3 haftadır Çİn çıkış gümrüğünde bekliyor.Kimbilir ne zaman gelir.