Ebay'dan ve Aliexpress'den nasıl alışveriş yapılır?

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Carraro
Yurt dışından alışveriş yapmasını bilen varsa,rica etsem bana her konuda yardımcı olabilecek var mı ?
Alışverişi beraber yapsak çok güzel olur :D

• Beğen
Tepkiler: sametutuncu
Scudo
Tepki
12
Bisiklet
Colnago
gerçekten bende ebayden kıyafet getirtmeyi düşünüyorum ama tam net fiyat vermemiyorlar o konuyu anlıyamadım ve malzemeleri bu türkiyeye gelen ürünler kadar kalitelimidir bilemedim o konuda aydınlatan olursa sevinirim :)

Tepki
2
Bisiklet
b'Twin
nasıl net fiyat veremediklernini anlamadım fakat kıyafetlerde ve ayakkabılarda kalıp çok farklılık gösterebiliyor genelde ürün açıklamasında bir tablo verir oradan iyice ölçüp alman daha sağlıklı olur.kalite konusu ise çok farklılık gösterebiliyor fiyatta bi kıllanma yaratıyosa bilki yüksek ihtimalle kaliteli bi imitasyondur fakat bundada yorumlara bakmanı tavsiye ederim :)

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.128
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ebayden, dx ten , aliexpressten Çinden alınan ürünler artık çok geç geliyor. Bunu dikkate alın.
Kasımda aldığım eldivenler bu hafta geldi neredeyse 4 ay oldu.

Aldığım sele altı çanta tam 3 haftadır Çİn çıkış gümrüğünde bekliyor.Kimbilir ne zaman gelir.

Tepki
2
Bisiklet
b'Twin
aynen birde öyle bir olay var buy and forget diyolar :D benim geçen sene verdiğim siparişler geldi sanıyodum geçen ay ufak bi paket daha geldi adamlar üşenmemiş ellerinde yokmuş sonradan aldığım çakmak taşını yollamışlar.
ha çakmak taşını çinden aldım evet çünkü acelem yoktu :D

• Beğen
Tepkiler: lealtad

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Carraro
@top.baturhan teşekkürler bisikletim için ışık alıcağım ama henüz karar veremedim.
Yanında birde forma almak istiyorum. 2 ürünüde aynı kişiden mi almam gerekiyor ?

Tepki
2
Bisiklet
b'Twin
cree yada farklı markalı ürünlerin T6 ledli ürünleri var onları tavsiye ederim ama türkiyedede bulabilirsin caminin önünde satan seyyarlardan almıştım mesela. Elektronik alet alıcaksan dx.com u tavsiye ederim en azından sıkıntılı ürün gelirse rahatlıkla geri gönderebiliyorsun. Aynı satıcıdan almanada gerek yok artık 2-3 dolarlık ürünleri bile aliexpress registered maille yolluyor

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Carraro
@top.baturhan öyle bir ışık almayı planlıyorum ama nerden nasıl alıcağım hiç bilmiyorum

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Carraro
@top.baturhan Süpermiş.Şimdi hangi siteden alışveriş etmek daha mantıklı ? kafam karıştı :D

Tepki
2
Bisiklet
b'Twin
elektronikte riske girmem biraz daha para veriyim dersen dx.com ha ucuz olsun dersen aliexpress.com aliexpress dede bulabilirsin aradığın herşeyi fakat çoğu imitasyon

Tepki
33
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
Benim bisikletimdeki tüm aksesuarları aliexpressten aldım.(Kadro çantası,Işık tutacağı,Çamurluk,Arka Işık,Gidon Çantası,)Ürünler hiçte öyle 4 ay bir senede gelmiyor.Adamlar belirtiyor kargo süresini.Şu zamana kadar aldığım ürünlerin geliş süresi 20-30 gün aradı oldu.Kıyafet almadın o konuda bir fikrim yok ki alma taraftarıda değilim.Ama aldığım ürünlerin hepsini kullanıyorum yaklaşık bir senedir.Yinede süper kaliteli şeyler beklemeyin.Benim bu konuda en güvendiğim site aliexpress.

Tepki
2
Bisiklet
b'Twin
aralık ayında verirsen sıkıntı oluyor adamlar yılbaşı ve yılbaşından sonra festivalleri var bi bir haftalık o dönemlerden kaçın

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
777
Ödeme konusu hakkında endişelerim var. Kredi kartı kullanmıyorum ödeme nasıl gerçekleşir. Ve herşeyde olduğu gibi oralarda da dolandırıcı tipler bulunuyordur diye düşünüyorum. Adam paranın üzerine yatarsa diye soru işereti de takılıyor aklıma ?

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
721
Bisiklet
Colnago
@D.Mustafa

Kredi kartı kullanmıyorsan yurt dışı web sitelerinden alışveriş yapamazsın. Hepsi kredi kartı ile tahsilat yapıyor. Kredi kartı güvenli ticaret için gerekli bir ödeme aracı.

Tepki
39
Bisiklet
Scott
Aliexpresten alışveriş yapmak için kredi kartımı yurtdışına uyarlamam şart mı ? Teşekkürler.

Yukarı Alt