Ebay-Paypal Kullanımı

BF Okuru

Üye
Başlık
2
Tepki
59
Arkadaşlar ebay'a paypal ile ödeme yapmanın güncel bir yöntemi var mı?

Vpn ile paypal hesabı açmayı 2-3 defa denedim, hesap açılıyor ama kredi kartlarını kabul etmiyor. 1 tl çekip bırakıyor.
Kimlik-banka hesabı doğrulama yaptım, kimlik doğrulamada kullanım koşullarını ihlal ettiniz diye hesabı blokladılar.

Vakıfbank, Yapıkredi, Finansbank sanal kartlarını denedim, hiçbiri ile ödeme yapmadı. Ödeme ekranında kart bilgilerini giriyorum, ileri basınca tekrar kart bilgilerini girin diye uyarı veriyor.

Komisyon ile ödeme yapanlar var ama çok alışveriş yaptım, gelecek ay ödemek daha çok işime geliyor.

makaram

Forum Demirbaşı
Başlık
1
Tepki
658
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
paypalı türkiyede ve türk banka kartları ile kullanamazsınız. bddk paypala vergi ver ya da defol git dediği için onlar da def olup gittiler. paypal ın türkiye faaliyeti mevcut değil artık. ebaydan alışverişi özledim desem yeridir.

smtdgncy

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
317
İsim
Samet D.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir şekilde kullanma ihtimali var mı bu yöntemi?

BF Okuru

Üye
Başlık
2
Tepki
59
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
Hesap açılabiliyor, ödeme ekranına kadar sorunsuz geliyor. Ama ebay'den yönlendirerek son ödeme ekranına ulaşınca kartı kabul etmiyor. 7-8 farklı kart denedim kabul etmedi.

2018 sonlarında benzer şekilde alışveriş yapabilmiştim ama şimdi olmuyor nedense. Neredeyse 100lira daha uyguna bulduğum için epey uğraştım. Farklı ülkeden banka hesabı - online banka tarzı şeyleri dahi araştırdım ama olmayacak galiba.

DayKnight

Aktif Üye
Başlık
3
Tepki
149
İsim
Mahmut
Ben de hesap acarken ingiltere adresi verdim, o sayede hesap acabildim. Ama odeme ye gelince Turkiye kredi kartlari ile odeme yapamadim :(

Pino Kyo

Forum Demirbaşı
Başlık
34
Tepki
465
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Cüzi komisyon karşılığı istediğiniz ürünü sizin adınıza satın alan arkadaşlar var. Ben bugüne kadar 3-5 kere denedim ve hiçbir sorun yaşamadım.

BF Okuru

Üye
Başlık
2
Tepki
59
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
Cüzi komisyon karşılığı istediğiniz ürünü sizin adınıza satın alan arkadaşlar var. Ben bugüne kadar 3-5 kere denedim ve hiçbir sorun yaşamadım.
Evet biliyorum ama kredi kartı ile alınca 1 ay sonra ödeyeceğim, diğer türlü hemen şimdi havale yapmak gerekiyor :)
Neyse, gearbest'e 15 dolar fazla verip, daha uzun süre kargo bekleyip birde daha fazla gümrük vergisi ödeyip alacağız mecburen.

Snanscam

Aktif Üye
Başlık
6
Tepki
100
İsim
Sinan ÇAM
Bisiklet
Giant
@Pino Kyo siz hangi aracıları kullandınız paylaşırmısınız

Afyon35

Forum Bağımlısı
Başlık
7
Tepki
562
İsim
Samet A.
O aracılar benim bildiğim hiç de cüzi ücret almıyorlar 30 dolarlık ürün için 20 dolar komisyon istemişlerdi 2 kişiye sordum ikisi de aynı ücreti istediler

Yukarı Alt