ebaY=Gittigidiyor.com

Karakartal Platton

Forum Bağımlısı
Kayıt
31 Ağustos 2006
Mesaj
755
Tepki
157
eBay, GittiGidiyor’a ortak Oldu!

eBay yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret platformlarından GittiGidiyor.com’a azınlık hissedarı olarak ortak olduğunu bildirdi. eBay ile gerçekleştirilen stratejik ortaklık ve işbirliği sayesinde, GittiGidiyor kullanıcıları daha geniş bir yelpazede e-ticaret ürün ve hizmetlerinden faydalanabilecekler.

Toplam nüfusunun yaklaşık dörtte birine denk gelen 17 milyon internet kullanıcısı ve sanal alışverişe büyük ilgi duyan tüketicileriyle, Türk e-ticaret sektörü eBay açısından cazip bir pazar konumunda. Gerçekleştirilen yatırım ile Türkiye, eBay’in faaliyet gösterdiği 37. ülke oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan GittiGidiyor’un yönetici ortaklarından Tolga Kabataş “Bu ortaklık ve ilişki, GittiGidiyor kullanıcıları ve Türk e-ticaret sektörü açısından tarihi bir gelişmedir. Türk tüketicilerine en iyi hizmeti sunabilmek amacıyla eBay ile ortaklık yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

eBay adına açıklama yapan Uluslararası Piyasalar Başkanı Lorrie Norrington ise, “GittiGidiyor Türkiye’de güçlü bir marka ve varlık oluşturmuş durumda.GittiGidiyor Geliştirdiği iş modeli ve kullanıcılarına yaklaşımı ile eBay’in ticaret platformuna üstün katkı sağlayacaktır” dedi.

Taraflar arasında yapılan anlaşmanın detayları açıklanmazken, eBay’i temsilen GittiGidiyor Yönetim Kuruluna eBay Almanya Direktörü Sina Afra’nın katılacağı bildirildi.

GittiGidiyor Hakkında

Şubat 2001 yılında yayına başlayan GittiGidiyor, 1.2 milyon kayıtlı üyesi, 360.000 günlük, 4.0 milyon aylık tekil ziyaretçisi ve 500.000’e yakın günlük satış fırsatlarıyla Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezidir. 2001 yılında Güvenli Ticaret ödeme sisteminin geliştirerek, Türkiye’de bireyler arası doğrudan ticaret alışkanlığının başlamasını sağlayan GittiGidiyor, kurulduğu günden bu yana 2.5 milyonun üzerinde satış işleminin gerçekleşmesini sağlamıştır.

eBay Inc. Hakkında

1995 yılında kurulan eBay’in her gün dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanı bir araya getiriyor ve beraberce yeni iş fırsatları geliştimelerini sağlıyor. eBay bütün bunları, kullanıcıların tercihi global platformları, ödeme sistemlerini ve iletişim araçlarını sunarak gerçekleştiriyor. Kurulduğu günden bu yana Şirket; eBay, PayPal, Skype, Shopping.com, Kijiji, Gumtree benzeri dünyanın en güçlü markalarından bünyesinde barındırıyor. eBay’in şirket merkezi San Jose, Kalifornia’da.
 
Scudo

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Kayıt
9 Kasım 2004
Mesaj
978
Tepki
954
Şehir
İstanbul
Konuyu uygun bülüme aldım..
Bilgi icin teşekkürler Carşı.
 

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Kayıt
1 Kasım 2006
Mesaj
1.851
Tepki
457
Şehir
İstanbul
Çok iyi haber bu; gittigidiyor.com'a bir sempati puanı daha yazıyorum.