E_mail'im olsa Microsoft'ta temizlikçi olurdum :)

Zeynep

Üye
Tepki
21
Bir işsiz, Microsoft'un temizlikçi için verdiği iş ilanına başvurur. Personel şefi kısa bir iş görüşmesini takiben ve test (yer temizletme) yaptıktan sonra şunu söyler;
- İşe kabul edildin, bana e-mail adresini ver, sana başlama tarihini ve getireceğin evrakları bildireceğim.
Adam boynu bükük bir şekilde, bilgisayarının ve e-mail'inin olmadığını söyler. Personel şefi ona, bu durumda yaşayan birisi olarak düşünülemeyeceğini ve yaşamayan birisinin de işe alınamayacağını söler. Adam ne yapacağını bilmez ve kırgınbir şekilde ve cebinde sadece 10$ ile dışarı çıkar. Hale gidip 10 kilo domates almaya karar verir. Kapı kapı dolaşara, domatesleri satar ve sermayesini iki katına çıkarır. Bu işi bir süre daha yapar ve sermayesini 160 $ a yükseltir. Artık bu şekilde yaşamını devam ettirebileceğine kanaat getirir. Her sabah evinden daha erken çıkar ve daha geç döner. Her gün parasını katlamakla meşguldur artık. Kısa bir süre sonra bir elarabası satın alır ve daha sonra bunu bir kamyonla değiştirir. Bir süre sonra bir sevkiyat filosunun sahibidir artık. % yıl sonnra adam ABD'nin en büyük gıda distribütörlerinden biri olmuştur. Artık ailesinin geleceğini düşünür ve bir hayat sigortasına başvurur. Görüşmenin sonunda sigortacı teklifini göndermek üzere e-mail adresinin ister. Adam e-mail adresinin olmadığını söyleyince, sigortacı şöyle der;
- A çok tuhaf, bir e-mailiniz olmadan böyle bir imparatorluk kurmuşsunuz, hele birde e-mailiniz olsaydı ne olurdunuz kim bilir.
Adam düşünür ve şöyle cevap verir;
_ Microsoft'ta temizlikçi olurdum...

Not: ben gidiyorum..... dometes satmaya :))

Scudo
T

Tolga Bali

Misafir
Millet domates satıyor ben bi bisikletimi satamadım. ben de temizlikçi olmaya gidiyorurm o zaman.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@ÇARŞIIIIIIII PLATOON
ne farkeder ha domates ha salatalık adam kurmuş imparatorlugu:

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu hikayeyi ilk okuduğumda lisedeydim. Lisede çıkardığımız dergi için benden yazı istediklerinde bu hikayeyi vermiştim :)
Teşekkürler, anılarım tazelendi valla...

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
çok etkileyici bir hikaye büyük pay çıkarmamız gerekli bence insanların yüzüne bir kapı kapanıyorsa demekki başka bir kapı açılacak fırsatları iyi degerlendirmek lazım demekki :)

Tepki
3
gerçekten beni de etkiledi walla baya güzel hikayeymişbir adamı çabalamasını gösteriyor işte örnek alnması gereken davranış bende satacgım dometes yada başka bir şey

Zeynep

Üye
Tepki
21
Amma zaman olmuş bunu yazalı maşallah ya yaşlanmışım resmen :D:D:D:D

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Ben ilk defa gördüm ama benide çok etkiledi..Paylaşım için teşekkürler.

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
bende yeni okuyorum çok güzel bi hikayeymiş... :D

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@Zeynep

Üye olduktan 1 gün sonra yazmışsın. Konu seninle yaşıt yani :D