DX.COM | Yurt dışından heybe getirtmeyi düşünüyorum, alışveriş yapanlar?

Fatih Kibar

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Fatih K.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar merhaba dx.com tahtakale her şey 1 TL sitesini hemen hemen herkes bilir :) Resimde ki bagaj gönlümü çalmış durumda fiyatı da gayet makul üstelik 67 lt, yağmurluğu da var kısacası eksiksiz bir ürün fakat malum Çin'den gelecek ürün hatta bu site 1 ay buluyor gönderimlerde biraz şans kumar oynar gibi sizce alımalı mıyım bu ürünü gelir mi erkenden acaba.
Yeni gümrük mevzuatına göre de sınır 75 £, heybe ise 50,07 £ denk geliyor. Bu işe kalkışmalı mıyım muallakta kaldım, çanta içinde yorumlarınız olursa sevinirim.
http://p1305.hizliresim.com/19/z/nn05m.jpg
Siteden bakmanız için Ürün Kodu: 136.813

Scudo

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Merak etmeyin, bir sıkıntı olmaz, ama Posta Türkiye'ye girdiği zaman iyi takip edin. Ptt görevlileri bazen adresi bulamıyorlar(Ben daha yeni yaşadım). Postamı geri gönderdiler, İstanbul'da yakaladım yurtdışına çıkmadan.

Fatih Kibar

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Fatih K.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Merida
@Serbay Akar
0.01 $ takip numarası alarak bu sorunun önüne geçebilir miyiz?

Mehmet Kepme

Aktif Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Hayır 1.7 $ vererek alıyorsunuz ve mutlaka alın benim daha bu sabah dx den malzemelerim geldi ptt kargo kapınıza kadar getirip imzanızı alıp veriyor... Güvenilir bir site ama mutlaka taki numarası alın 3 hafta içinde elinizde olur.

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
ben aliexperess diye bir siteden 3 adet ürün aldın biraz geç geldi (25-30 gün kadar zamanda) ama bi sıkıntı olmadı..ben istiyorum o çantadan lakin kamplı gidecek zaman olmayınca vazgeçtim...

Fatih Kibar

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Fatih K.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Merida
@Mehmet Kepme
Haklısınız takip numarası almak çok mantıklı. Gerek burada gerekse diğer forumlarda DX araştırdım gayet güvenilir bir site olduğu yazılıyor lakin her kes geç geldiğinden şikayetçi artık o kadar ucuzluğa biraz da beklemek problem olmayacaktır zira gerçekten çok ucuz ürünler var dipnot: elektronik ürünlerden kaçınmak gerektir Çin malı olduğu için :)

Siparişi geçeceğim o zaman ürün 1 aya gelir diye duygusal anlamda kendimi hazırlamam gerek :)

Bu arada ürün 50.07 £ denk geliyor. 75 £ sınırı geçilmemekte bir sıkıntı yaşar mıyım gümrükte arkadaşlar?

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
Bir cok urun aldim dx ten. Max suren 3 hafta idi o da stoklarinda yoktu once kendileri temine edip oyle gonderdiler. Aksi halde 2 haftada elinizde oluyor. Bence sikinti yasamazsiniz. Iyi alisverisler

umut a

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Focus
75 € sınırını geçmediğiniz için problem olmayacağını düşünüyorum.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Ben Kronometre sipariş ettim. Ertesi gün yola çıktığına dair mail geldi. Demek ki gelmesi 2 haftayı bulacak, öyle mi?

Not: 6-7 dolarlık ürün için 1.7 dolar verip takip numarası almak işime gelmiyor doğrusu :)

Fatih Kibar

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Fatih K.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Merida
@Kubilay Tuney
Gelmeyen ürünün akıbeti ne oldu? :)

Fatih Kibar

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Fatih K.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Merida
@mtkeskin

Fiyatların cazip olmasından dolayı takip no için ücret ödemiyorsunuz fakat güvenlik ve kaybolmaması için gerekli bir şey diye düşünüyorum.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Ürün takip numarası diye bir şey olduğunu yeni öğrendim aslında. Ürün 2 gün önce yola çıktığına göre çok geçtir herhalde :)

kubilay tüney

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Bianchi
@Fatih Kibar

DX yetkilileri ürünü gönderdiğini söylüyor ancak Türkiye ye giriş yapıldıktan sonra nerde olduğunu bulamadık , ne eve postacı geldi ne de postane ye ürün bırakıldı . 3-4 ay kadar takip ettim ses çıkmayınca ümidimi kestim . 3 adet snowboard gözlüğü almıştım yanlış hatırlamıyorsam 24$ alış-veriş tutmuştu .

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Ek bir bilgi;
Gümrük limiti 75 Sterlin değil, 75 Euro.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Gönderileli 30 gün olduğu halde elimize ulaşmayan ürünlere dair ücret iadesi şartı var mı DX'te? Öyle bir şey okudum sanki geçenlerde.

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
aliexpressten heybe siparişimin 32. günündeyim takip kodu çinden yurtdışına çıktı diyor fakat diğer 3 ürünle beraber türkiyeye ulaşmadılar heybenin zamanı 8 gün içinde sona eriyor satıcıya mail attım cevap vermedi 5 gün kalana kadar süreyi uzatmazsa bir dispute açacagım. 2 gün evvelki bir siparişimde yılbaşı yoğunlu 40-50 gün kargo süresi diye mesaj aldım bakalım ne olacak işin enteresanı benden sonra sipariş verenlerin ürünlerinin ulaşmış olması

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dx hep sipariş veririm hiç sorun yaşamadım satıcı yok tek site ile muhattap oluyorsunuz bazı şeyler 1-2 dolar pahalı ama en azından garanti iş

reclif

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Merida
arkadaşlar buyincoins, dx.com gibi siteler varken aliexpress'ten alışveriş yapmayın. en azından ebay'daki çinli satıcılardan bile yapabilirsiniz. yoksa aliexpress'ten söyleyip bekle babam bekle uğraşmayın. bu konuda en iyisi buyincoins. ertesi gün kargoya veriyorlar. fotoğrafını da çekiyorlar kargonuzun. maks 3 haftada elinizde. fiyatlar da aynı zaten. benden tavsiye.

• Beğen
Tepkiler: hakan çelik