Düz pedal seçimi

Tepki
7
Bisiklet
Cube
Internette de aradım ama "düz pedal seçimi" üzerine tavsiyeler göremedim.Bu konuda fikri olan arkadaşlardan yardım istiyorum.Teşekkürler

Scudo
Tepki
7
Bisiklet
Cube
Bendeki 2 ay önce satın aldığım Sedona 711D nin üstünde gelen Wellgo LU-935 pedal, yaklaşık 1 hafta önce pedal çevirirken çıt çıt diye ses gelmeye başladı.Yalnız ses bisiklet üzerinde değilken pedal çevirme sırasında olmuyor.Bisiklet üzerinde ister seleye oturur ister ayakta olsun ses gelmeye devam ediyor.Aldığım yere götürdüm, sesin orta göbek veya pedaldan gelebileceğini söyledi.Orta göbeği sıkmasına rağmen ses kesilmedi, bunun üzerine pedaldan olabileceğini söyledi.
Ben de kilitlli olmayan düz pedal istiyorum onun için sormuştum

Tepki
7
Bisiklet
Cube
Bugün Wellgo LU-C27GB pedalı aldım.Çıt çıt sesi tamamen kesildi, sadece nadir olarak kadrodan diye tahmin ettiğim derinden bir tel çarpma/kopma sesi gibi bir ses geliyor.Ama bu ses pedal çevirmeme bağlı olarak gelmiyor

• Beğen
Tepkiler: AHMET67

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.748
Bisiklet
Bisan
@Yavuz Çetin

Siyah kısımlar boya değil kaplama o yüzden kolay kolay soyulmuyor.Düz pedalllar içinde benim en sevdiğim pedaldır ayrıca hafiftirde.

AHMET67

Aktif Üye
Tepki
83
Bisiklet
Amoeba
@Murat Sönmez

kadronun modeli ve markasını belirsen daha iyi olur yataklar tozlanmış sürtme çarpma yagsız kalma gibi sorun yoksa o zaman kadronu gözden geçir kaynak atma yada çürüme varmı diye (çarpma derken bisikletin üzerindeki aksesuar,sallanan bir parçadan kastım)

Tepki
7
Bisiklet
Cube
@Murat Sönmez

Kendi mesajıma cevap olacak ama sesin kaynağı jant tellerinin birbirine sürtmesiymiş, temizledim düzeldi.

İsa Öcel

Daimi Üye
Tepki
67
Bisiklet
Sedona
@Murat Sönmez
ilginç ki bendede aynı pedal var sağ taraftki sorunlu sıfır bisiklet le geldi. Ses yapıyor. sedona benimkide

Yukarı Alt