Düşük Tansiyon.

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar.

Bir kaç gün önce tansiyonumu ölçtürdüm. Değerler 9-6 çıktı. Bunun bende sürekli olduğunu düşünüyorum çünkü bende stres ve kansızlık da mevcut.
Yararları, zararları, neler yapmalıyım? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Teşekkürler, hoşçakalın.

• Beğen
Tepkiler: Levent Temiz
Scudo

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Bulantı, halsizlik, güçsüzlük, unutkanlık, odaklanamama gibi belirtiler varsa, ve bunlar sıklıkla oluyor ise, hipotansiyon sorunu olabilir sizde.

Alkollü içeceklerden uzak durun, tuz alım miktarını biraz daha yükseltin, sık sık ama az yemek yiyin, güneşe fazla çıkmayın.

İyisi mi siz, bir doktora görünün. Ama sıklıkla oluyor ise ;)

Geçmiş olsun...

serhad

Forum Demirbaşı
Tepki
1.051
Bir-iki hafta hergün tansiyonunuzu ölçtürüp bir liste halinde yazın, düşük çıkıyorsa listeyle birlikte iç hastalıkları uzmanına görünün.

ozantuna

Forum Bağımlısı
Tepki
270
Yüksek Tansiyon olmasından iyidir.Hissedince Tuzlu ayran ,sakın su kaybetmeyin kaybettiğiniz suyu fazlasıyla yerine koyun.Su azalınca kanın damar çeperlerine yapacağı basınç azalır,bu mekanizmayla çalışan hipertansiyon ilaçları mevcuttur ''idrar söktürücüler''idrarı söktürür tansiyonu düşürür.hipotansiyon az görünen bir hastalıktır ailesel değilse ve nadir olarak oluyorsa bir çok riskten kurtulmuş olursunuz.En iyisi tansiyon takip çizelgesi 10-15 gün kayıt edin Dahiliye yada Kardiyoloji doktoruna gidin.Takip cizelgesi tutmadan doktora giderseniz doktor cizelgeyi tutup tekrar gitmenizi ister,eger bunu yapmazsa doktoru değiştirin.Kimseye o anda tansiyonu ölçülüp hiper yada hipotansiyonlusun denilemez.

• Beğen
Tepkiler: Nail USANMAZ

elsk

Üye
Tepki
77
9/6 "normal" değerler sınırında bir tansiyon aslında, alt sınır yalnızca..Tansiyon haliniz 9/6 civarında seyrediyor olabilir, ve her insanda zaman zaman olduğu gibi tansiyonun hafif düşmesi sizin normal sınırların hemen altına düşmenize neden oluyor bence... (ben de aynı nedenle uzmana danışmıştım) ilaç kullanmanızı gerektirecek bir hal değil bu fikrimce. zaten ufak sebeplerden dolayı ilaca başvurmanın yanlış olduğunu düşünüyorum.. kendinizi tansiyonunuz düşmüş hissettiğiniz zaman bol tuzlu bir ayran yapınız, 5-10 dakika içinde kendinizi daha iyi hissetmeye başlarsınız.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Tüm cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.
(cevapların hemen hepsi çok bilinçli yorumlara sahip) ;)

Konuyu açan üyemize de kolay gelsin.. :)

• Beğen
Tepkiler: Nail USANMAZ