Dürbünlü tüfek

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
arkadaşlar dürbünlü tüfekler hakkında bilgisi olan varmı.dürbünün görüş mesafesi fiyatları.modelleri vb. bilgi.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Merakımı bağışlayın ama bir insan neden böyle birşeye ilgi duyar?

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende merak ettim doğrusu..dürbünlü derken suikast silahlarından mı bahsediyorunuz?

• Beğen
Tepkiler: umutkahraman

Mustafa Tufan

Daimi Üye
Tepki
223
@HaliliOzturk
Hobi olabilir, spor olarak görülebilir, av merakı olabilir, kolleksiyoncu olabilir, korunma amaçlıdır. Tamam vazgeçtim, böyle birşey korunma amaçlı olamaz. :D Ama diğer nedenler geçerli.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Denizli bisiklet grubunda 2 yarbay, 1 binbaşı, 1 astsubay 2 de çavuş var. Ben yarın onlar bi sorayım, belki elinde vardır :D
(Bu kadar askerle yakında adımız Denizli Askeri Bisikletli Grubu 1. Alay komutanlığı olacak ya hadi hayırlısı:))

• Beğen

Bülent Bayer

Aktif Üye
Tepki
165
ben de merak ediyorum bu konuyu. üzerinde gece görüşü olan bir tüfek lazım yazın domuz avlamak için. çünkü bizim köyde domuzlar geceleri harmandaki fındığı mahvediyorlar. normal bir pompalı tüfekle avlamak istedim, üzerine gece görüşü taktım. ama pompalıların menzili 50 metre olduğu için domuza o kadar yaklaşamadan domuz hemen kaçtı. yanaşınca hemen seziyor namussuz. biraz daha uzun menzilli bir şeyler lazım. amerikada bu tip tüfekler yasal olarak halka satılıyor ama türkiyede yasal değil zannedersem.

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Barrett M82 kullaniyorum, cok memnunum. Su ana kadar hicbir sorun cikarmadi Allah'a sukur. Soyle diyim 13 kere atesledim 15 lesim var, attigini da vuruyor yani.

(link)

• Beğen

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.259
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@Mustafa Tufan

Askerde kullanabilirsiniz, merakınız gider. Silah, dışarıdan göründüğü kadar güzel bir şey değil. Hatta namluyu birine doğrultmak zorunda kalmak, gerçekten insanı yaşamdan soğutan birşey. Atış yapmak ya da yaptırmak en zoruma giden işti.

Konuya dönersek havalı tüfekler için bu sistemler var ve tamamen spor amaçlı birşey. Buna ilgi duyan insanların oluşturdukları bisikletforum gibi topluluklar var sanırım. Oralardan bilgi alabilirsiniz. İş yerinde bir arkadaşımın da ilgisi vardı bu işe.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@onur demirer
Sanırım 1 tanesini vurup içinden geçip diğerini vurmuş :D yoksa 13 kere ateşlenip 15 leş çıkmaz :D

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
@Onur Kahraman

Tabi ciddiyim, avcilik bizim ata sporumuz, parayi basan da silahi aliyo merak etmeyin. Adam yazmis wikipedia'da 8900 dolar diye. Ben tam av sezonu kapaninca aldim, indirimli 7500 dolara birakti, biraz cirkeflik yapinca 12 ay taksit de yaptilar cok hesapli oldu. Az cakal degilimdir, ABD'den getirttigim icin etikete 100 dolar yazdirdim, gumrukte de takilmadi.

Misal su linkte dayimin Balikesir'deki ciftliginde cektirdigim bir fotografimi bulabilirsiniz:

(link)

:D

• Beğen

tanerhosgor

Aktif Üye
Tepki
613
Bisiklet
Scott
okçuluk , güreş yada cirit derseniz bunlar ata sporudur ama spor bile değil iken avcılığı ata sporu olarak deklare ediyorsunuz. bunu gerçekten böyle biliyor/düşünüyorsanız bence yanlış biliyor/düşünüyorsunuz. bir canlıyı hele de türlerin çoğu yokolma tehtidi altındayken zevk için öldürmeye çalışmayı sportmenlikle bağdaştırmak benim için imkansız. ha buna saygı duyanlar olabilir, ben saygı duyamıyorum ama kırdıysam özür dilerim

• Beğen
Tepkiler: SRT

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
@tanerhosgor

O kadar ucuk seyler yazip da hala ciddiye alinmak ne guzel :D

Kirilacak bir sey yok, ben de silaha karsiyim, zaten yazdigim mesajlarin abuklugundan dalga gectigim tahmin edilir diye dusunmustum ama neyse...

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
@HaliliOzturk

bu konu aslında benim merakım deil.kardeşim için açtım bu konuyu.uzun menzilli silahların dürbünlerinin görüş mesafeleri ,uzun mesafeden hedefi vurabilmek nedense hep ilgisini çekmiştir.counter strike oyunuda biraz etkili bu olayda.