Dura ace mi yoksa Ultegra mı?

Scudo

cezmi özdemir

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Merida
Ben anlamiyorum su hakkini verme olayini bir insanin dura ace i haketmesi icin peter sagan falan mi olmasi gerekiyor bence butcenizi cok zorlamayacaksa alın dura ace yi devam edin kafanizda acabami kalmasin hatta butcen yeterse di2 olanini al bunlar bizler icin yapilmis yani illa haftada en az 500 km surmeye gerek yok keyfinize kalmis ama kesinlikle ayni sey deyiller bi kullanin farki anlarsiniz

Exxplosive

Üye
Tepki
39
Arkadaşlar linkteki bisiklet hakkında yorumlarınızı alabilir miyim? Bana gayet uygun geldi , sizce nasıl?

(link)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Ben Full Dura-ace set kullanıyorum.120km bir etabı 32 - 33km ortalama ile anca bitirebiliyorum. Gerçi belki biraz daha azalmıştır son zamanlarda diz konusunda sıkıntı çekiyordum. Gruptaki diğer arkadaşların çoğu 105 set kulanıyorlar. Bazıları genç, bazıları daha fazla kondisyonlular. Bu iş donanım işi değil. Elbette çok fazla artısı var donanımın ancak bana göre ihtiyaç duyulan tek şey bol bol antrenman yapmak. Bileşenler en sonki iş. Bisiklet ile ilgili öncelikli iş jant seti ve lastikler..

berkayyy

Üye
Tepki
65
İsim
berkay
Bisiklet
Focus
@cezmi özdemir aynen oyle ya yarisci deilim ama konforlu surmek sadece onlarin hakki deilki illa eskicek bu elimizdeki grup setler gidip aynisina para verecek halim yok

• Beğen
Tepkiler: cezmi özdemir

cezmi özdemir

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Merida
@berkayyy ede akin amanda bir bisiklet tlayacagim insallah 105 ultegra arasida kaldim herkes ne gerek var diyor benim butcemide biraz zorluyor ama yinede ultegrayi sectim param olsaydi hic acimaz hemen dur ace cekerdim ama sonra artik

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
dura (ace), lufy nin abisi oluyor ateşler salıyor savaşırken. ama lufy nin gözleri önünde öldü. ultegra yı tanımam etmem. ben ace derim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@berkayyy

Setlerin incelemesini konuya eklemiştim, en azından bir göz atarsanız fikir verecektir. Bu konuda daha öncekiler gibi bir yerden sonra unutulacak.

Önce kendinize yatırım yapın, bir kaç yıl sonra daha iyilerini alırsınız. Son olarak 105 ile devam diyorum.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Hazırda 105 varsa bencede 105 ile devam en makul seçenek olacaktır. Sorunuza gelirsek Dura-Ace Di2 mi yoksa Ultegra Di2 mi deseydiniz,Ultegra derdim ama normal setleri karşılaştırma yapacaksak Dura-Ace solda sıfır bırakır Ultegra'yı.

• Beğen
Tepkiler: berkayyy

berkayyy

Üye
Tepki
65
İsim
berkay
Bisiklet
Focus
@Tolga Çelebi @Erdal YILMAZ tsk ler ustalar bilgi paylasimlariniz icin benim frenler concept o yzdn 2 3 ay sonra dura ace yada ultegra almayi dusundun sonra grup set alayim dedim ama daha erken 1 2 yil sonra deistirme yaparim diyorum kendi kendime ama once jant takimi almak tavsiyeleriniz varsa seve seve dinlerim ustalar

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar böyle bir konuyu bulmuşken ben de bilgilenmek isterim. Şu anda Sram Red spesiyal TdF edisyon kullanıyorum. Kıydım paraya aldım. Ancak malum; böyle bir setin hakkını vermek lazım ve ben hakkını veremediğini düşündüğüm için bu set bana dert oldu. Öyle 30-40 km. falan binersem gelip geri alırlar diye korkuyorum. O yüzden bunları elden çıkarıp ikinci el bir microshift sete geçeyim diyordum. Sonradan gaza gelip setimin hakkını vermeye karar verdim ve kendime yılda 20.000 km hedef koydum. Bu seti kendime hak görebilmek için işi gücü bırakıp yatıp kalkıp bisiklete bineceğim. Fakat şimdide bu set bu mesafelere dayanmayacağı için bittiğinde hangi seti alacağım içime dert oldu. Bir yıl sonra yapacağım bu değişim için, beni inceleme, okuma zahmetine sokmadan hepinizin şimdiden tek tek yazmasını istiyorum. Sizce Campy Super Record'a mı geçeyim yoksa single speed'e mi? Malum; SR müthiş ama şimdi hem yarış koşmadığımdan hem de parçalar eskidikçe yenisiyle değiştirmesi masraflı olduğundan setsiz metsiz single speed mantıklı geliyor. Ne diyorsunuz?

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@berkayyy

Bende Focus Culebro 4.0 sahibiyim,sizin sanırım CAYO kadro. Bisikletiniz çok güzel gözüküyor,güle güle kullanın öncelikle.

Focusun kendi ürünleri ( Concept ) maalesef biraz ağır olabiliyor,hem de göbekleri hiç de akıcı değil maalesef. Dura-Ace set almayı düşünüyorsanız,bütçeniz var demek bu. Campagnolo Zonda- Mavis Kysrium veya Durace 9000 gibi bir jant seti alabilirsiniz. Forumda @Erdal YILMAZ beyin açtığı böyle bir konu mevcut. Zaten genelde upgrade sıralaması ; JANT-LASTİK-VİTES sistemi olarak gidiyor.

(link)

• Beğen
Tepkiler: berkayyy

berkayyy

Üye
Tepki
65
İsim
berkay
Bisiklet
Focus
@Tolga Çelebi cok tsk ler saol varol ustam
evet jant lastik fren ama ben janttan once sele ve sele borusu deistirmeyi dusunuyorum
karbon sele ve borusu hakkindaki dusuncelerinizide almak isterim?
butceye gelince asgari ucrete tabii bi ogrenciyim:)

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Bahadır Gürel
Konudaki en mantıklı yorum maalesef bizim insanlarımız bilinçsiz olarak harcama yapıyorlar sonrada neden hızlanamadım bisikletin neden akmıyor gibi bir çok yorumla karşılaşıyoruz.Biz insanları doğru yöne yöneltince yine suçlu taraf biz oluyoruz.Eğer bu sporu ciddi olarak yapacak ve kendini geliştirmeye adamış bisikletçinin bisikletini değil kendisini geliştirmeye çalışması gerekir.Bunun içinde bisikletten sonra bir sayaç ve powermetre kesinlikle gerekli bir ikili bir yıldır bu u sporu yapıp hala yerinde sayıkladığım için bende doğru yolu geç anladım.Şimdi grup set yerine powermetre araştırmasındayım.

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
ilk 20 postu okudum. Diğerlerini okuyamadım ama verdiğim cevap belki aradaki postlarda verilmiş olabilir. Benim görüşüm olarak; Duraace sistemi evet üst derece bi kompanent, lakin shimano duraace hem sram red'den hemde campagnolo super record sistemlerinden geride olduğunu düşünüyorum. Red ve record kullanmadım ama duraace alma aşamasında olsam ve bütçemin müsait olduğunu bilsem kesinlikle record alırdım.(örnek olarak campagnolo'nun avuç içi bile süper tasarım)

Genelde düz yolda sistemin anında tepki vermesi değil baskı, güç ve ani vites değişimlerinde sorunsuz geçebilmesi sistemin çok kullanılmasını ve revaçta olmasını sağlıyor. 2011 ultegra kullanıyorum 2016 105 set ile kafa kafaya gelir sanırım. Belkide 105 daha önde gelebilir. Teknoloji vb şeyler çok hızlı ilerliyor.:)

• Beğen
Tepkiler: SOZUAK ve Tasogare

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Berke
tourney efsane 2300 serisi bendende, ama altus da olabilir aradayım

• Beğen
Tepkiler: SOZUAK