Dura ace mi yoksa Ultegra mı?

Scudo

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Ultegra veya Duraace'e vereceğin parayı power metreye harca çok daha hızlanırsın. Bunu söyleyen 2011'de 105 setle başlayıp iki yıl sonra gereksiz yere üst sete geçen bir şahıs, çünkü o zamanlar kimse onu doğru yönlendirmemişti. Maalesef amerikayı kendim keşfediyorum, ama sanırım canım ülkemin tüm bisikletçileri kendi başlarına keşifler diyarında. Paralar yanlış yerlere harcanıp harcanıp doğrusu masraflı şekilde bulunuyor.

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
Güzel bir tekerlek seti al çok daha iyi

• Beğen
Tepkiler: berkayyy

berkayyy

Üye
Tepki
65
İsim
berkay
Bisiklet
Focus
@Uptown Cyclist sizin gibi ukalalar sayesinde forumda adam gibi soru soramıyoruz konu gereksizse yazma kardeşim burası sosyal forum kafama takılan şeyleri sorabilirim yönetim var zaten adminler gereğini yapar bi sıkıntı olursa azcık insan gibi cevap verin diyeceğimde senin gibilere zor olacak

o kızanları anlamıyorum cidden anamızın karnından dura ace veya ultegrayı bilerek doğmadık bilgi almak istiyoruz insan gibi sorular soruyoruz saolsunlar halimizden anlayanlar var, birisi paran hangisine yetiyorsa demiş bnm param aldığım bisikletede yetmiyordu ama şuan evimde amaçsız ve hayalsiz insanlardan olmayın gerçekçi düşün imkansızı iste demiş CHE:)

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@berkayyy Üsluba bakılırsa kimin insan olduğu belli.Ne biliyorsam 2 yıl içinde internetten, forumdan öğrendim.Nasıl mı? Biliyorum çok şaşırtacak sizi ama araştırarak :ssrtcbya: Ben SİZE daha fazla cevap vermiyorum.Forum yöneticileri gerekeni dediğini gibi yaparlar.

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
eskiyince yerine takabileceğin seri en iyi seri. ben ultegra kullanıyorum. kollar 1000 küsür aynakol 800 küsür. bir şey olsa yerine koyması adama koyar. ne duracesi altı üstü sokakta bisiklet sürüp spor yapıyoruz

berkayyy

Üye
Tepki
65
İsim
berkay
Bisiklet
Focus
@smclk89 tşk ler haklısında işte fazlasını istiyoruz nedense peki 105 ile ultegranın arasında belirgin fark varmı 2sinide kullandıysan

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
geçen gün esattan (ankara) aşağı iniyorum. Bir bisikletçinin yanından geçiyorum. 2. el bisiklet var mı dedim.
SLR 200'ü gözüme kestirmiştim. Kırmızı birşey. 500-700 falan dese belki alacağım. 3.250 dedi. 8.000 miş sıfırı.
Dedim ne oluyor? Göbek, jant falan dura ace dedi. Ben de dedim. Bu adam çıldırmış olmalı.
Alüminyum SLR 200 kadroya böyle yükseltme yapılır mı dedim ve olay yerinden Salcano'mun pedalına basarak uzaklaştım.

Olur mu arkadaşlar, o kadroya o upgrade haksız mıyım? :)

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
@berkayyy ben kullanmadım ama kollara bir şey olsa büyük ihtimalle tekrar ultegra almam 105 alırım. kesinlikle çok fark yoktur. çok fazla yorum var hiç kimse çok büyük farklardan bahsetmiyor. hobi spor olarak sürüş yapan 1500 2000 tl aylık geliri olan birisine ultegra külfet bence. banada denk geldi çekiş sistemi parasına bisiklet aldık yoksa ultegra kovalamadım yani.

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
@berkayyy eskidikçe 105 e düşecem. aktarıcılar ultegra o kadar fark etmez. hobi spor kullanıcısına 105 in fazla fazla yettiği kanaatindeyim. kollara uzun süre bir şey olmaz zaten bir kaza falan olmazsa Allah ın izni ile. aynakola da yaprak değişimi ile gidicem. bir aksilik olmazsa sistem böyle kalır zaten ama farklı bir durumda dediğim gibi düşüş yaparım. yarışmıyoruz etmiyoruz zenginde değiliz.

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@berkayyy
4000 km kadar 105 5800 kullandım. Gayet de memnun kaldım, bir şikayetim olmadı.

Şu an Ultegra 6800 kullanıyorum.
İlk fark ettiğim, Ultegra nın STI kol hissiyatı daha net ve keskin. Kolla daha esnemez hissettiriyor. Vites değişimleri daha rahat. Ancak yeni kadromda kablolar içeriden geçiyor, vites değişimindeki hissiyat değişiminde bunun da katkısı olabilir.
Ultegra, daha geniş orta göbek kullanımına izin veriyor. Bunun anlama daha rijit kadroya monte edilebilir olması.
Fren dozajlaması ve performansı daha iyi. Yeni jantları exalith yüzeyli, bunun da katkısı olabilir.
Ultegra 280 gr kadar daha hafif.

100 km lik turlarda 30 km civarı ortalama tutturmaya çalışıyorsanız, 105 ile Ultegra arasındaki farkı hissedebilir seviyedesinizdir diyebilirim. Bunlar haricinde ikisi arasında fark hissetmek çok mümkün değil.

Yeni bisikletimde 105 seçeneği yoktu. Eğer olsaydı Ultegra lı olan yerine düşünebilirdim.

İkisini de kullanmış biri olarak tebrübelerim bu şekilde.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Furkan BALAMAN
Üstadlar tourney ile dünya turuna çıkıyor,parasını harcamaya yer bulamayan dursun acesi abisi modeliyle hafta sonu 5km uzun maratonla terlemeye çalışıyor, ama nafile.

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Asusmune Güldür Güldür Show'da Şevket karakterine hayat veren Çağlar Çorumlu'nun konuşma tarzıyla söyleniyormuş gibi hissettim. Çok güldüm, güzel espri.