Dünyanın yakın geleceği ve doğal yaşama adaptasyon süreci

Konu, 'Tüketim Karşıtı Çevreciler' kısmında Kuzey Ege tarafından paylaşıldı.

 1. Kuzey Ege

  Kuzey Ege Onursal Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  2.488
  Beğeniler:
  6.536
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Hepimiz iyi kötü takip ediyoruz.
  Emperyalist güçlerin sanayisini besleyen fikir ayrılıklarını desteklemesini, hakim güçlerin gelecekte yaşayacağı fosil yakıt ve su ihtiyacı için ortadoğu coğrafyasını savaşa sürüklediğini... Bitmemiş olan soğuk savaş sürecinde Kuzey Kore, Çin, İran, Brezilya gibi ülkelerin hızla nükleer silah stoklarını arttırdığını, ABD'nin Ortadoğu ve Afrika'da toplumları mistik, mezhepsel ve ırksal kavgalara böldüğünü, Rusya'nın ezelden beri var olan sıcak denizlere ve ticaret yollarına ulaşma isteğini...

  Bunlar aslında çoğu insanın (özellikle duyarlı kitlenin) takip ettiği ve eli kolu bağlı olduğundan müdahale etme şansı bulunmadığı durumlar. Ve yakın geçmişte de görüleceği gibi Dünya Savaşları, Vietnam'ın işgali, Körfez savaşları, Sırp-Bosna savaşı ve aklıma gelmeyen irili ufaklı dünyanın bir çok yerinde yaşanmış ve hala yaşanmakta olan savaşlar.

  Son 2-3 yılda, özellikle Ortadoğu'daki bazı hakim güçlerin de desteğiyle karışmış olan bir Suriye iç savaşı ve Ortadoğu'dan Anadolu ve Avrupa'ya yaşanan büyük göç dalgaları. Kimlikleri değişmeye yüz tutmuş toplumlar, açlıktan ölenler, karaya çıkamadığı için ölen göçmenler, fuhuşa ve gayrimeşru işlere sürüklenmek zorunda kalan insanlar, patlayan bombalar, ölen insanlar, dağılan aileler, yıkılan yuvalar, yıkılan şehirler, haritadan silinmeye yüz tutmuş ülkeler ve emperyalist güçlerin tıkır tıkır işleyen planları.
  Evet, bunlar yadsınamaz gerçekler. Ve haritanın tam ortasında bulunan coğrafyamızda işlerin öyle çok süper gitmediğini de görmek çok zor değil. Lakin tüm bu olanlara rağmen cehaletin artması, işsizlik oranlarının yükselmesi, eğitimde kalitenin düşmesi, kadın cinayetleri, artan hırsızlık, artan bilinçsiz tüketim, çok mutlu bir geleceğe doğru yelken açmadığımızın da somut bir göstergesi.

  Doğal selleksiyon. Yani hukuk kurallarının olmadığı bir eko sistemde güçlünün ayakta kaldığı, zayıfın ise yok olmaya mahkum olduğu bir yaşamsal gerçek. Peki yukarıda saydığım durumlarda, çıkabilecek büyük savaşlarda hayatta kalmaya hazır mıyız? Yani bir savaşta kimler ayakta kalacak, kimler ailesini koruyabilecek, kimler kendini savunabilecek? hiç düşündünüz mü?

  Şu sıralar bunları çok düşünüyorum. Lakin yukarıda saydığım etkenlerin yanı sıra doğal afetler, enerji kıtlığı gibi faktörler de ekleyebiliriz. Ki bu nedenler bile bir kaos ortamının rahatlıkla oluşturması oldukça ihtimal dahilinde.
  Peki tüm bu hallerde outdoor ile (hane haricindeki her yer) barışık olan, beslenmesine bedensel ve ruhsal yapısına dikkat etmiş ve güçlü olan, doğada yalnız başına kaldığında ne yiyeceğini, nasıl mücadele edebileceğini bilen, gücünü nerede nasıl kullanacağını planlayabilen insanların doğal selleksiyona uğramadan, nispeten aynı türdeki diğer canlılara göre kolay hayatta kalmaları daha olası gelmiyor mu?

  Bugün bir dağcı ile ev ve iş harici hayatını sadece avmde geçiren ve fast food beslenen birini bu anlamda bir tutabilir miyiz? veya bir bisikletçi ile, veya dayanıklılık ve zeka gerektiren başka bir sporcuyu?

  Tabii ki bir tutamayız. Gelişen dünyadaki tüketim kültürünün esiri olmuş ve hayatı fast food, elektronik araç ve gereçler, otomobiller, giyim kuşam, kısacası tüketimin her alanında zincirlerle tutsak olmuş biriyle, doğa ile, rüzgarlar, yağmurlar, güneş, gündüz, gece, yaz, kış ile haşır neşir olmuş ve tabiatın her numarasında kendine bir çıkar yol bulabilen birini bir tutamayız. Olası felaketlerde hayatta kalmanın önemli ve öncelikli şartlarından biri de yaşadığımız gezegen ile barışık olmaktır.
  Bizler her koşulda mavi gezegenimizin masmavi gökyüzünün altına kendini atan, rüzgarların kucağına kendini bırakıveren, yer çekimine, hava sürtünmesine kafa tutan cesur insanlar olarak, nispeten yukarıda bahsettiğim fast food seven şişman abla ve abilere göre daha şanslı ve becerikliyiz. Lakin insanoğlunun on binlerce yıldır temel mücadelesi "hayatta kalmak" yönünde.
  Sanırım insanoğlunun outdoor kavramına biraz daha aşina olması, biraz daha kendini dağlara, akarsulara, yaylara atarak biraz daha ait olduğu doğa ile bütünleşmesinin vakti geldi de geçiyor bile...

  saygı ve sevgilerimle...
   
  zahmin, erhan erhan, ayhnsrsu ve 7 kişi daha bunu beğendi.
 2. Serkan Mıstınoğlu

  Serkan Mıstınoğlu Road Runner

  Kayıt:
  24 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3.795
  Beğeniler:
  17.632
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Cervélo
  Seviye:
  "Emperyalist güçlerin..." diye başlayan yazı, "...doğayla bütünleşme vakti geldi." diye bitmiş :D

  Karmaşık duygular içinde gördüm @Kuzey Ege
  :)
   
 3. yyokes

  yyokes ...

  Kayıt:
  6 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  171
  Beğeniler:
  628
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Valla ben beğenerek okudum, klavyenize sağlık...

  Ve kabul ediyorum, iş o raddeye gelirse AVM gençliğinin işi zor...
   
  mariokaldato ve Kuzey Ege bunu beğendi.
 4. mehmetsunu

  mehmetsunu İKONOKLAST

  Kayıt:
  28 Eylül 2011
  Mesajlar:
  4.366
  Beğeniler:
  9.336
  Şehir:
  kayseri
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  İlk önce @Ahmetgitar ın başlıkları, sonra bisikletforumun kedisi dombili kıvamındaki @Kudret Kurtcebe nin bir kaç gündür esrarengiz sessizliği, şimdide @Kuzey Ege nin salvosu. Hayırdır ne oluyor yahu. Korkutmayın adamı bende hafiften bir josef josef durumları başgösterdi.
   
  Candan Biberci ve mariokaldato bunu beğendi.
 5. Ahmetgitar

  Ahmetgitar Onursal Üye

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  13 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  1.505
  Beğeniler:
  7.963
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Ahmet
  Seviye:
  Değerli arkadaşım @Kuzey Ege öncelikle ellerinize sağlık çoğuna katılıyorum elbette. Düşüncelerimizin çoğu zaman örtüşüyor olduğu zaten aşikâr.

  Yalnız ben emperyalizm oyunları kavramının biraz eksik olduğunu ve hatta olumsuzlukları kendimizde değil de başka yerde aradığımızı gösterir olduğunu, ve yine kendi sorunlarımızı hasır altı etmeye yarayan bir olgu gibi görüyorum.

  Aslında, emperyalizmi bir üst başlık olarak görsek bile emperyalizmden, eğitimin kalitesizleşmesi, tüketim kültüründen kadınların metalaştırılıp ikinci sınıfa itilmesine kadar aslında tüm bu kesişim kümelerini sınıf savaşı olarak yorumlamak belki daha doğru olabilir.

  Bilimsel Sosyalizm denilen aslında Marx, Engels, Lenin ve elbette Troçki ile şekillenen ideoloji aslında buna cevap vermeye çalışıyor.

  Çünkü bir bakıyoruz ki bizleri ABD emperyalizmi sömürmese bal gibi Türk, Dindar, Laik, Atatürkçü ya da normal bir kapitalist olsun patron bizi hep sömürüyor.
  ABD su ve Petrol için ortadoğuyu ve bizleri sömürmesin ama bakıyoruz ki halkın a.ına koyacağız diyen bir adam Artvin yeşilin başkenti yerde maden arama uğruna orayı çöle çevirme yolunda adımlar atıyor.
  ABD penthaus, Playboy küresel ajanslar ya da porno sektörüyle kadını metalaştırırken kimisi kadının başı üzerinden oy toplama yarışına giriyor.

  Bizler sadece ABD emperyalizmi üzerinden olayı yorumlarsak, sınıf savaşını, burjuvazi ile proleterya arasındaki savaşı görmezsek ABD mallarını boykot eden ama kendi vatanında işçi hakları için.mücadele etmeyen sıradan sosyal demokrat ya da kuru milliyetçilere dönüşürüz. Oysa ki Türk işçisi de, Yunanistan işçisi de, Kürt, Çerkez işçisi de, ABD işçisi de benim kardeşimdir.
  Diğer yandan sömürü yapan Türk, Amerikalı, Kürt, Laz, Yunan tüm patronlar benim karşımdadır.
  Çünkü ben bir emekçiyim.

  Dünyaların sonunun gelmesi de fazla kâr hırsı sebebiyledir.

  Sevgiler saygılar...
   
  BRSZNR, x-rayted, ahmetdogan ve 6 kişi daha bunu beğendi.
 6. mehmetsunu

  mehmetsunu İKONOKLAST

  Kayıt:
  28 Eylül 2011
  Mesajlar:
  4.366
  Beğeniler:
  9.336
  Şehir:
  kayseri
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  forumu anarşikler basmış selamın kavlen...
   
 7. Ahmetgitar

  Ahmetgitar Onursal Üye

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  13 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  1.505
  Beğeniler:
  7.963
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Ahmet
  Seviye:
  Düzen denilen şey;
  burjuvazinin hegamonyası, emekçinin ezilmesi ise,
  Fakirlerin, işsiz zenginlerin porşeleri altında ezilip ölmesi ise,
  Madenden yüzlerce emekçinin ölmesiyse düzen,
  Fakirin eğitim alamaması, zenginin okul beğenmemesiyse düzen,
  Patronun uzun yaşaması, fakirin hastanede sürünmesi ise düzen,
  Hırsızın saraylarda yaşarken, eğitim hakkı isteyen öğrencinin hapiste uyumasıysa,
  Ahlaklının işsiz, tecavüzcünün sokakta özgürce gezdiği ülkeyse,
  Birilerinin devleti arkasına alarak vatandaşın a.ına koymasıysa düzen,

  Elbette yaşasın anarşi!
   
 8. mehmetsunu

  mehmetsunu İKONOKLAST

  Kayıt:
  28 Eylül 2011
  Mesajlar:
  4.366
  Beğeniler:
  9.336
  Şehir:
  kayseri
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Bu kadar çatık kaşlı olma ahmetgitar arada ciddi konular arasına ali atikvari skeçlerle girip ortalığın kasvetli havasını dağıtmaya çalışıyoruz. Tecaülü arifin yapıyoruz dostum ya keh keh keh.
   
 9. Kaan.Özçelik

  Kaan.Özçelik Forum Bağımlısı

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  5 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  616
  Beğeniler:
  1.558
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  @Kuzey Ege Hepsi iyi güzel de bence iş gelip "outdoor kavramı"na kilitleniyor.

  Büyükbabam 99 sene köyde yaşadı ve bu kavramdan habersizdi :) Babaannem 100 yaşını devirmişti rahmetli olduğunda, 80'li yaşlarında kahvaltıda bir lokmasına sürdüğü tereyağı ile (ki kendi üretimiydi) bugün bir tava pilav yapılır :)

  Konu bu yaşam biçimini "mış gibi" hayatlarımıza eklemlemekle bitiyor zaten. Hayatınız ya doğa içindedir ya da dışında. Ve eğer doğa içindeyse, doğal seçilim her türlü kendi sonucunu dayatır ve uygular. Yok eğer doğa dışındaysa neler olduğunu zaten her gün yaşıyoruz, anlatmaya gerek yok.
   
 10. Ahmetgitar

  Ahmetgitar Onursal Üye

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  13 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  1.505
  Beğeniler:
  7.963
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Ahmet
  Seviye:
  @mehmetsunu çatık kaşlı değilim ki. Genelde gülen biriyim.
  Gülmek devrimci eylemdir ;)
   
 11. mehmetsunu

  mehmetsunu İKONOKLAST

  Kayıt:
  28 Eylül 2011
  Mesajlar:
  4.366
  Beğeniler:
  9.336
  Şehir:
  kayseri
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Bu ahmetguyitar çok feci bir adam. Bir laf ettikmi muhammed alinin joe frayzır ı madison sukuard gardenda evire çevire dövüp insanlıktan çıkarması gibi sollu sollu aparkatlarla adamın aklını alıyor.
   
 12. mariokaldato

  mariokaldato The Bike father

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  1 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  4.876
  Beğeniler:
  13.352
  Şehir:
  Bursa
  Adı:
  Raşit Cumhur Çakın
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Sosyalizm asla hayalerinizdeki yasama sizi kavusturmaz. Cunku o ideoloji bastan curuk ve sayisiz celiskilere gebe bir dusunceden oteye gecemedi.
  Etiket guzel ; Esitlik , demokrasi , halklarin kardesligi bla bla bla .
  Dunyada sosyalizm denen seyin gercekten esit bi yasam olduguna inanan insanlari romantik ve hayalperest buluyorum.
  Dunyada esitliik asla olmayacak. Zira cin sscb kuzey kore gbi bi cok sosyalist ( guya !) ulkelerde sermayeyi ve luks yasami malesef parti uyeleri ve ordu yonetimi afiyetle yiyor.
  Abdullah ocalan denen it soyunun yillarca halkini kandirip binlefce insanin ödugu ama kendinin keyif icinde yasadigini hepimiz biliyoruz. Oda sosyalisr ve guya halkini ozgurlestirme pesinde ama ne hikmetse katillerini mossad egitiyor, silahlar amerikan mali.ama bu it surusu guya esitlikci bi kurt devleti kurma pesinde kosuyorlar.
  Hmm ok kib sosyalizm
   
  Candan Biberci ve Kerem Özbayrak bunu beğendi.
 13. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.125
  Beğeniler:
  43.642
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  @mehmetsunu

  internet artık yok,çünki sistem kilitlendi,ayrıca bi ayak heybelide bi ayak erenköyde ,hafta içi heybeli hafta sonu erenköy,bina işi çok uzadı ,bir kaç ay daha uzayacak işler..
   
 14. Ahmetgitar

  Ahmetgitar Onursal Üye

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  13 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  1.505
  Beğeniler:
  7.963
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Ahmet
  Seviye:
  @mariokaldato Sovyetler Birliği ve Çin sosyalist değildir her ne kadar isminde sosyalist kelimesi geçse de, İran nasıl bir cumhuriyet değilse onlar da sosyalist değildir.
  Ne olduğunu söyleyeyim: Stalinist Devlet Diplomasisidir.

  Nasıl çocuklara tecavüz eden dindar hırsız sapıklar dini temsil etmiyorsa Stalinizm de sosyalizmi temsil etmez.

  Ayrıca Türkiye gib kapitalist sömürü sisteminin emekçinin iliklerine kadar sömürdüğü ülkelerde, zenginliğinin bu kadar küçük bir güruhça pay edilip büyük çoğunluğun aç ve yarınsız bırakıldığı coğrafyalarda özellikle ezilen kitlenin bu derece sosyalizm düşmanı olması da Yeşil Kuşak kurucusu ABD'nin gerçekten büyük başarısıdır.

  Sosyalizme laf etmeden önce biraz Sürekli Devrim teorisini araştırın.
  Sizin gibi insanlar o dönem olsaydı Bolşevik asla iktidar olamaz Çar sarayda yaşarken Rus köylüsü fare yemeye devam ederdi. Lütfen biraz saygınız olsun.
  İşçi hakları, tatil, sosyal güvence konusunda ses çıkardığı için fabrikalarda öldürülen işçilere saygınız olsun. Şu an günde 16 saat haftanın yedi günü çalışmama sebebinizi bile o işçilere ve enternasyonale borçluyuz. Ama bizde öğretmensiz okula giden, karnını doyuramayan, sağlıklı bir evi bulamayan insan "rusyada herkese minicik ev veriyordu devlet" diye eleştiri yapar. Bunu helikopterle gezen Ali Ağaoğlu eleştirsin size ne oluyor, öyle değil mi?

  Lütfen önce okuyun, araştırın.
  Öcalan falan bunları geçelim. ABD emperyalizmi ile uzlaşan hiçbir yapı sosyalizmi temsil edemez.
   
 15. Murat Semiz

  Murat Semiz Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Nisan 2014
  Mesajlar:
  392
  Beğeniler:
  829
  Şehir:
  Istanbul
  Bisiklet:
  Amoeba
  Seviye:
  Çok nankör duygular içindesiniz. Adam %5 peşinat ile bitmiş ev veriyor daha naapsın. Gerçi o betonları diktiği arazi üzerinde 2 yıl önce ata binip ağaçlar içinde poz vermiş ve yeşile dokunmayacağım mesajı vermişti ama olsun. Önemli olan halka hizmet.
   
 16. yyokes

  yyokes ...

  Kayıt:
  6 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  171
  Beğeniler:
  628
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Maddenin temelinde, moleküler yapıda bile "anarşi" var:

  "Maksimum entropi, minimum enerji"

  Entropi = Düzensizlik

  Siz daha neden bahsediyorsunuz a dostlar... :D
   
 17. mehmetlevent

  mehmetlevent Forum Bağımlısı

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  20 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  698
  Beğeniler:
  2.674
  Şehir:
  ankara
  Adı:
  mehmet levent
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Kazakistanda çalışıktan rus kökenli eşi ile evlenmiş ve Türk kezbanlarından- iyi türk kızlarını tenzih ederim- yakayı kurtarmış arkadaşla moskovanın izmirden de kötü kaldırımlarını arşınlarken arkadaş Ruslara kızıyordu. Bunnar diyodu vahşi kapitalizmi görmeden çarlıktan sosyalizme geçmişler ve kadir kıymet bilememişler. Neden la diye samimice sordum. Abisi dedi bunlardaki bozulma 1950 sonlarında tek parti tepesinden başlıyor sonra sovyet rusyaya çeşitli toplantılar için gelen yabancıların kıçındaki kot pantolon için o adamlarla yatan kadınlara kadar iniyor demişti. Eşim doğum yaptığımda bebek bezini bebek mamasını devlet bu haliyle bile bedava verdi bu büyük nimet demek diye bağladıydı.

  Bir savaş olacak hissi bende de var. Savaş olursa ülkede ilaç bulmak zorlaşacak. Elektrik meselesi olunca da uuur derin dondurucular birer ikişer tavuk kümesi olur zannımca. Ege de azıcık yağmur yağdı mı yeşerir ortam biz egeliler otlarız. Ama iç anadolu ne yapar bilemiyorum. İnternet ler gelip gelip gider de bu durum da hala kaçak elektirüin parasını bizlerden almaya devam edebilirler mi bilmiyorum
   
 18. Ahmetgitar

  Ahmetgitar Onursal Üye

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  13 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  1.505
  Beğeniler:
  7.963
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Ahmet
  Seviye:
  Değerli dostlar bu başlıkta başka ileti yazmam hem başlığa hem de forumun temel ilkelerine aykırı olur. Yukarıda yazdım.
  Bir konu hakkında konuşmadan önce o konuyu derinlemesine araştırmak gerektiğini düşünürüm. Kendim de buna hep gayret ederim.
  Sosyalizme karşı olanların da bir seçenek sunması gerektiğini düşünüyorum. Zenginsen, havuzlu evde oturuyorsan bilemem. Ama ortalama yaşıyor, yarınlardan umudun yoksa o halde sosyalizm eleştirisinden önce kendi alternatifini de getirmek zorundasın.

  Yine bu eleştiriyi yapanlar, Che'ye terörist derken Küba devrimine o zamanın ezilen pancar çiftçisinin neden katıldığını ve onlar ezilirken zenginlik içinde yaşayanların, diktatörle birlikte neden ABD'ye kaçtığını düşünsünler.

  Sosyalizm evet bize zenginlik sunmaz, zaten herkesin zenginliği ekoloji için felakettir ama herkese eşit temel hakları şiar edinir. Toplumun yüzde 1'lik kesiminin inanılmaz sefa içerisinde yaşarken birilerinin açlıktan ölmesi size kötü gelmiyorsa sorun yok. Ama ben toplumdaki herkesin eşit temel haklara sahip olmasını isterim. Sağlık, eğitim, ulaşım, barınma vb. Sosyalizm kimseye recidance önermiyor. Ama herkesin eşit eğitim almasını ve sıcak bir yuvada karnının doymasını istiyor. Çünkü dünya nimetlerinin herkese yetecek kadar olduğuna inanıyor.

  Konu başlığına gelirsek. Evet ülkemiz çok kötü olaylara gebe. Ekonomik kriz geldi ama daha da yıkıcı olacak. Artacak şiddet ve savaş ihtimali ufukta görünüyor.

  Ama seçeneksiz değilsiniz:

  Aç kalırsanız zenginleri yiyin...
  :)
   
 19. Candan Biberci

  Candan Biberci Böğü Alp •ϜϓſϞ•

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  1 Kasım 2015
  Mesajlar:
  2.199
  Beğeniler:
  10.318
  Şehir:
  Bursa
  Adı:
  Candan Biberci
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Benim meskenim
  dağlardır dağlar
  dağlardır dağlar..

  Outdoor'un dibine vurmuşum dağlar mezralar mekanımdır ama gün gelir o dağlardaki ekosistemde yok edilirse vay halimize..

  O zamanki durumu düşünemiyorum bile..
  Ulan o kadar çoluk çocuk okutuyorlar başarılı diploma sahibi olsun diyorlar peki geleceğin teminatı diploma ve kariyermi ?

  Evladına ve gelecek nesline çöplük ve çöl bir dünya bırakıyorsun..Gelecekte o diploma su bulmaya bile yaramayacak..

  Aslında geleceğin katili faili emperyalist güçler değil bu güçlere kul köle olmuş adeta bir idiot gibi ne isterlerse yapan sensin !!
   
 20. mehmetlevent

  mehmetlevent Forum Bağımlısı

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  20 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  698
  Beğeniler:
  2.674
  Şehir:
  ankara
  Adı:
  mehmet levent
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Bir iş için dubai ye gittim. Orada herşeyi ama herşeyi bulabilirsiniz. Oraya gidelim bence.
   

İlginizi Çekebilir

% 8 eğimli bir tırmanış.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...
get-good-sleep.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
1.jpg
www.britishcycling.co.uk adresinde yayınlanan bir makalede uzun antrenman sürüşleri ve yarışlar için doğru beslenme mevzusu oldukça kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Sürüşlerin bir gün öncesinde...