Dünyanın en pahalı bisikleti

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Mehmet Ortaç tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Mehmet Ortaç

  Mehmet Ortaç Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Kasım 2009
  Mesajlar:
  129
  Beğeniler:
  64
  Şehir:
  adana
  Seviye:
  Teknoloji günümüzde alabildiğince hızlı ilerlemekte ve önceki yıllara göre çok gelişmiş ürünler piyasada yüksek fiyatlarda olsalar dahi alıcı bulabilmekte.

  Bu haberimizde fiyatı el yakan ama sporcuların değil kolleksiyoncuların kaçırmayacağı ve tahminimizce dünyanın en pahalı bisikletini sizlere tanıtacağız.

  Tahmin ettiğiniz ünlü markalardan olmayan bu bisiklette maalesef son teknolojide kullanılmamış,hatta ve hatta bu bisiklet tek vitesli yani single speed.

  Karşınızda dünyanın en pahalı bisikleti
  [​IMG]

  24 ayar altın kaplama ve Swarovski taşlarla bezenmiş bu bisiklet muhteşem işçiliği ve kullanılan parçaların değeri ile bu unvanı hak ediyor.

  Kolleksiyoncuların gözdesi olabilecek bu iki teker ancak saray veya güvenlikli müzelerde muhafaza edilebilecek durumda.

  [​IMG]


  Tüm parçaları altın kaplama olan bisikletin birleşme yerlerindeki kaynaklar meşhurların vazgeçilmez değerli taşlarından biri olan Swarovski'den seçilmiş.

  Freni olmayan bisiklete şanına yakışır kalitede de bir sele koymak gerekmiş ki piyasada nostaljik yapıs ile en değerli sele markalarından biri olan BROOKS markası seçilmiş.

  Elcik olarak deri kullanılmış ve dikişdeki el işçiliği göz dolduruyor

  [​IMG]

  Bu bisikletin maliyeti ise tamı tamına 102,418.60 $. Bu kadar parayı verince binmek olmaz yukarıda fotoğraftaki gibi pahalı bir tablonun yerine asmak lazım.

  Aurumania adlı mücevherat sektöründeki bir firma tarafından yapılan bu bisiklet değişik tarzdaki süslemeler ile max. 50 adet üretilecekmiş. Kolleksiyoner müşterilerine dünyanın neresinde olursa olsun elden teslim etme garantisi veren firma bu iş için en iyi elemanlarını seferber etmiş.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.