Dünyanın en iyi siteleri

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında kurmedia tarafından paylaşıldı.

1. kurmedia

kurmedia Aktif Üye

Seviye:
    İşte o siteler...

1) www.eBay.com : 1995'te kuruldu ve 168 milyon kullanıcısı var. Müzayede yapılıyor, silahtan hayvana kadar her şey satılıyor.

2) www.wikipedia. com : 2001'de kurulan siteyi 912 bin kişi ziyaret ediyor. Site bedava ansiklopedi hizmeti veriyor. Edit edilmek üzere herkesin yazı göndermesi serbest.

3) www.napster. com : 1999'da kurulan siteye 500 bin kişi üye. Yasadışı şekilde müzik paylaşımı yapan site, müzik şirketlerinin tepkisini çekiyor. 2001'de kapatıldı, sonra üyelik sistemi geliştirerek yeniden açıldı.

4) www.youtube. com : Video paylaşımı hizmeti verilen site 2005 yılında kuruldu. Günde yaklaşık 100 milyon kişi sitede klip izliyor.

5) www.blogger. com : 1999 yılında kurulan sitenin 18.5 milyon ziyaretçisi var. İnsanlar günlüklerini ve makalelelerini yayınlıyor.

6) www.friendsunited. com : 1999'da kuruldu. 15 milyon kullanıcısı olan site eski okul arkadaşlarını yeniden bir araya getiriyor.

7) www.drudgereport. com : 1994'te kurulan haber sitesi her gün 8-10 milyon sayfa görüntülüyor. 1998'de Monica Lewinsky skandalını flash haber olarak duyurdu.

www.myspace. com : 2003'te kurulan sitenin 100 milyon kullanıcısı var. Kendi sayfanızı yaratarak insanlarla buluşabiliyorsunuz.

9) www.amazon.com : 1994'te kurulan sitenin 250 ülkeden 35 milyondan fazla müşterisi var. Sitede kitap, CD, DVD satışı yapılıyor.

10) www.slashdot. org : Rob Malda'nın 1997'de kurduğu siteye ayda 5.5 milyon kişi giriş yapıyor. Site teknoloji haberleri veriyor. Ayrıca, geniş bir forum alanı bulunuyor.

11) www.salon.com : 1995'te hizmete giren sitenin her ay 3.5 milyon kişi ziyaret ediyor. Sitede her türlü konuda makaleler var.

12) www.craigslist. org : 1995'te kurulan sitede her ay 4 milyar sayfa görülenebiliyor. Büyük şehirde yaşayanlar için ücretsiz seri ilan, emlak ve bilgi forum hizmeti veriyor.

13) www.google.com : Üniversite tezi olarak Larry Page ve Sergey Brin tarafından 1998'de kurulan siteyi her gün 1 milyar kişi ziyaret ediyor. Son olarak Oxford İngilizce sözlüğüne bile giren google, arama ve medya alanında devrim yarattı.

14) www.yahoo.com : 1994'te kurulan sitenin 400 milyon kullanıcısı var. Site e-mail, arama ve medya alanında hizmet veriyor.

15) www.easyjet. com : 1995'te kurulan site geçen yıl 30 milyon yolcuya hizmet verdi. Site ucuza uçak bileti satıyor.

;)

:in:

Mehmet Can bunu beğendi.
  2. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tabiki google. Google olmasaydı bisikletforumu birçok arkadaş gibi bende bulamayacaktım :eek: Neden 13.sırada ki:(? ilginç!

3. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    www.google.com : Üniversite tezi olarak Larry Page ve Sergey Brin tarafından 1998'de kurulan siteyi her gün 1 milyar kişi ziyaret ediyor. Son olarak Oxford İngilizce sözlüğüne bile giren google, arama ve medya alanında devrim yarattı.
    kalın yaptığım yerden belli oluyor bence:)

kurmedia

kurmedia Aktif Üye

Seviye:
    slm arkadaşlar,sitelerin sıralaması tamamen göz kararı,yani sıralama sizi yanıltımasın

;)

5. Mehmet Can

Mehmet Can Forum Bağımlısı

Seviye:
    kurulan her sitenin ayrı bi kullanma amacı var zaten
    ama ben google yi tercih ediyorum aradığımız biçok şeyi
    bulabiliyoz yani oyüzden başka bi siteye gerek kalmıyo diye düşünüyorum:rolleyes:

kurmedia bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2015-7-20_12-17-30.png
Antrenmana çıkmadan önce bünyemizin ne durumda olduğunu bilmek can alıcı nokta. Aslında bisikletin başına geçip de pedal çevirmeye başlayıncaya kadar kendimizi yeterince formda hissedebiliriz ama...
50tlg0R.jpg
arkadaşlar bildiğimiz gibi dayanıklılık bisiklet yarışlarında bisikletçilerin vücudu çok ince ve pist yarışçılarıyla aralarında büyük farklar var. yol yarışçılarının üst tarafı neredeyse yok gibi,...
IMG_20160202_215000.jpg
Arkadaşlar benim burnum biraz yamuk ve et var yani çok rahat nefes alamıyorum normalde de şimdi denemek amaçlı bir burun bandı aldım acaba işe yarar mı bir nebze de olsa? Kullananlar vardır diye...