Dünyanın en güvenli bisiklet yolunu siz istanbul'lulara maltepe'de armağan ediyoruz!

Scudo

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Maltepede oturuyorum bu sahneyi ve bu yolun ilerisinde bisiklet yolunun kaldırılıp bisikletlerin ve yayaların yola inilmesini görmekten NEFRET ediyorum.

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İstanbul'un Bugları

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Bunlar ne kadar sevindirici mutlu edici haberler daha daha iyi olması dileğimle bisiklet yolunda daha fazla çukur bariyer ve hatta uçurum görme dileğiyle nice bisiklet yolsuz caddelere Kahrolsun bisilet yolu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet yollarının kaderi bu Türkiyede yapacak bir şey yok.Bisiklet yolu gerçekten yoldan daha tehlikeli bu kesin.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Bizim ülkemizde bisiklet yolundan giderken hidrolik ya da havalı maşanızı perişan edecek çukura girersiniz (o kadar kaliteli maşanız olmasına rağmen) mangal kömürü tozu teneffüs edersiniz lastiğiniz kayabilir cam kırığı ile deşilebilir arkadanızdan küfür yiyebilirsiniz karşınıza araba çıkar üstünüze sürülür hatta dayak bile yiyebilirsiniz...gayet normal !!!!!!!!!!

• Beğen
Tepkiler: LeventK.

LeventK.

Daimi Üye
Tepki
84
Bisiklet
Mosso
Trabzon'daki bisiklet yolundan gitmeyi yayalarla atışmaktan bıraktım artık , tam deniz kenarı olduğu için resim çekileni mi ararsın , küçük çocuğuyla topla paslaşma yapan ebeveynler mi ararsın ne ararsan var :) ha birde 'yavaş git bizimi ezecağğnn' diyenleri unutmuşum :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hepsi belediyelerin bilinçsizce hatta cahilce yaptığı göstermelik yatırımlar sırf laf olsun diye yapılmış şeyler

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Bende İstanbulda Bakırköy-Zeytinburnu arası bisiklet yolunda!!!!!! ablamızın biri mangal külünü bisiklet yoluna!!!!! dökmeye hazırlanırken hem de bisiklet yolundaki !!!!!! bisiklet amblemine basarak karşılaşmamızda bize ters ters yan yan bakıyor bir sürü laf söylüyor sonra yanından geçiyoruz veeee arkamızdan " bisiklet yeri sanki bura ağzına s..t.klarımına bak" demesi gibi olaylar oluyor...Normal bence :D

ikan yüzgeçgölü

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Lapierre
Bu gün 30 km civarı bir sürüş yaptım
Dönüşte bu yer üzerinden geçtim ve geri dönüp oradaki kulübe deki güvenlik görevline sorunumuzu anlattım
2 Kürek toprak atsanız ne olur dedim
En kısa zamanda halledicez.Şu anda inşaat aşamasındayız eksikleri tamamlıyoruz kusura bakmayın dedi
İnşallah en kısa zamanda yapılır

Tepki
35
evet laf olsun diye eleştirdiniz hizmeti ayağınıza getirdiler işte 1 hafta sonra 1000 km bisiklet yolu hazır.
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/969903_1416202225302418_445929367_n.jpg

hizmet bitmiyor. maltepe'de hayat sigortası poliçesi aracımız siz bisikletlilere hizmet veriyor!

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t31.0-8/1966102_1416202781969029_696099627_o.jpg

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@ikan yüzgeçgölü

Gercekten bu soylediklerini yapacaklar mi merak ediyorum. Tekrar yolunuz duserse son durumu paylasabilir misiniz ?

Benim bildigim bu gibi cukurlar bir kaza olduktan sonra kapatilir.
Umarim kimsenin cani yanmaz.

ufhouck

Aktif Üye
Tepki
289
aynı durum bostancı'da mevcut. yol çamur toz toprak harfiyatla dolu. dolanıp geçmeniz gerekiyor. ayrıca gece karanlık ve aydınlatma olmadığından az kalsın kaza yapıyordum. yetkililer ilgisiz seçim telaşından kimse umursamıyor bu yolları.
bakırköy sirkeci hattında bisiklet sürenlerede allah kolaylık versin geçen gün güya bisiklet yolu olan yerden geçtim fakat tabelalar olmasına rağmen aslında orası bir bisiklet yolu değil. acımasız mtb parkuru.

ikan yüzgeçgölü

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Lapierre
2-3 gün önce gidip birdaha konuştum
En azından yapana kadar şuraya bir duba yada bir işaret koyun dedim ama yapacak adam mı var

Uzbay YELCE

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Giant
Küçükyalı bisiklet yolu toz toprak , bisiklet yoluna parkeden araçlar , bisiklet yolundan yürüyen insanlar , belediyenin çukurları vs düzeltmemesi.. Sonra birine bir şey deyince de bir ton laf yemek.. Ne diyeyim ki ben ?