Dünya üzerindeki tur bisikletçilerinin ortak kullandığı bir forum?

muratkidiri

Aktif Üye
Tepki
806
İsim
Murat
Bisiklet
Orbea
Dünya üzerindeki tur bisikletçilerinin ortak kullandığı bir forum var mı? Genelde birileri ülkemizden / bulunduğum şehirden geçip gittikten sonra haberim oluyor.. Önceden haber alınıp karşılayıp muhabbet etmek isteyenler için lazım olabilir gibi sanki..

Scudo

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
Murat abicim bennde Yarın falan foruma aaçıcağım 09 unda çanakkaleye gideceğim amasyadan, Kocaelinden geçmiyorum ama az aşağı ine bilirisn :D

• Beğen
Tepkiler: muratkidiri

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Güzel fikir, karşılanabilir bir çay ismarlanir muhabbet edilebilir destek olunabilir. Organize bir ülke vre ulus olsak biz gidince de başkaları destek olsa...

• Beğen

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Ben warmshowers üzerinden çok sayıda turcu ağırladım ve ağırlamaya devam ediyorum. Yalnız şunu söyleyeyim o insanların ısmarlanacak çaya değil adı üzerinde sıcak bir duşa, kalacak bir yere, eşyalarını yıkayacak bir makineye, karınlarını doyuracak bir yemeğe ve huzurlu bir uykuya ihtiyaçları oluyor. Şunu unutmamak gerek; bisikletle dünyayı dolaşan insanın maddiyatla işi asla olmaz. O yüzden bu insanlara kapınızı sonuna kadar korkmadan tereddüt etmeden açabilirsiniz. Ben çok sayıda turcu çift ağırladım, evimin anahtarını dahi teslim ettim. Hiç bir sorun yaşamadım, yaşamam da. Aksine eve geldiğimde kendi mutfak kültürlerinden yemekler hazırlayarak karşıladılar bizleri. Bu forumdaki herkese warmshowers aracılığıyla misafir ağırlayıp yaşadıkları tecrübeleri karşılıklı paylaşarak mutlu ederek mutlu olmalarını hararetle tavsiye ederim.

muratkidiri

Aktif Üye
Tepki
806
İsim
Murat
Bisiklet
Orbea
@Mahmut. ne zamandır foruma girmediğimden cevabını yeni gördüm abi.. :) Kocaeli'nden geçecek olsaydın memnuniyetle eşlik edip, yardımcı olmak isterdim.. Malum iş güç, aşağılara inmemize olanak vermiyor :D Konu açıcam demişsin, biraz bakındım ama göremedim ;)

muratkidiri

Aktif Üye
Tepki
806
İsim
Murat
Bisiklet
Orbea
@ozgurgokalp vallahi ben tesadüfen denk geldim, bi Yunan, bi Fransız ve bi Avusturalyalı bisikletçiyle... aniden karşılaştığımız için çok yardımcı olamadım. Dediğin gibi çaydan daha çok kalacak yere ihityaçları oluyo :) Bundan sonra ben de takip ediyorum warmshowers dan.. inşallah denk geliriz bisikletçilerle.. :)

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Bu hafta da İran'lı bir çifti misafir etme durumum var. Yine warmshowers üzerinden. Bu sayede farklı kültürleri de tanımış oluyoruz ailece :)

• Beğen

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Turcular pek Strava açmaz ama biz yine de şehrin girişine bu şekilde mini bir segment koyarak, bize ulaşabilecekleri internet adreslerini ekledik. Gerekirse tanışmak ya da yardımcı olmak için.

(link)

• Beğen

harunefe

Üye
Tepki
15
İsim
Harun Efe
Bisiklet
Sedona
İzmir'de yolda kalmış bir turcuya ev sahipliği yaptığımda bahsetmişti Warmshowers' tan. Konuğumuz duşunu aldı ve uzunca bir süre bahçedeki hamakta uyudu. Kendisi Hırvattı. Pek ingilizce bilmese de anlaştık. Bence iyi niyet içinde olan insanlardan kurulmuş bir topluluk.

muratkidiri

Aktif Üye
Tepki
806
İsim
Murat
Bisiklet
Orbea
Ne güzel... Birçok kişi turcularla bi şekilde iletişime geçip, evinde ağırlamış misafir etmiş.. çok sevindim. :)

• Beğen
Tepkiler: Aly

Aly

Üye
Tepki
94
İsim
Aly
Bisiklet
Kron
Çok güzel hareketler bunlar.