Dünya turundaki Japon turist Elazığ'da bıçaklandı.

Scudo

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Saldırganı aklamak gibi bir amacım yok ama gezgin şöyle demiş:
"Ben dışarıda dişlerimi fırçalarken ve çamaşırlarımı yıkarken Türkler bana kızıyordu galiba, Türkiye ve Japonya kültürü farklı, çok farklıyız. Ben dişlerimi fırçalıyordum ne için bıçaklandım bilmiyorum."
Japonlarda üryan temizlenme gibi adetler var sanıyorum. O şekilde bir rahatsızlık mı verdi acaba 🤔
Sorun varsa uyarmak, olmadı polis çağırmak varken gidip bacağından bıçaklamak nedir yahu.
Polis fotoğraflar göstermiş, gezginimiz oradan saldırganı teşhis etmiş. Azılı bir suçlu veya meczup da olabilir saldırgan.
Milletimize yediremiyor ve akılcı bir açıklama arıyorum ama yine de olacak iş değil. Bu haberin fikri takibini yapacağım bakalım.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Gezginin kendi facebook sayfasındaki mesajını buldum. Facebook çevirisini alıntılıyorum:
"ben hep yolda yaşıyorum, Evim yok, duş odam yok, sadece dışardan yıkanabilirim. Ama, yıkama, banyo ve diş fırçalama, Türk için toplum içinde utanç verici bir eylemdir.
Bu yüzden arada Türk yerel halkıyla bir çatışmaya girdim. (ayrıca İslam ahlaki ile çatışmaya dönüşüyordu).
Adamın diş fırçalamadan sinirlendiğini düşünmüştüm. Ona ′′ Neden bana bu kadar uzun süre bakıyorsun?" dedim. (Bu benim hatamdı)
Bana bazı sözler söyledi ama dediğini anlayamadım. (Türkçe lehçe veya Kürtçe konuşuyor gibi görünüyor)
Ona tekrar nazik bir tonda sordum ′′ affedin, dediğinizi anlamıyorum. Uzun zamandır beni izliyorsun, neden? Kızgınlaşıyor musun?"
Adam o anda kılıç alıp hiç tereddüt etmeden kıçımı kesti."

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.961
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şaşırmadım 😡

bkeskin

Aktif Üye
Tepki
397
İsim
Berkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
adamın kıçını kesmişler bu arada, kelimenin tam anlamıyla. bir yerdeki gönderisindeki tam ifade şu "kıçımı kestiler ve kıçımdan etim düşmesin diye tutmak zorunda kaldım."

erzurum halkının bu kafadaki insanlarına ağzımı açıp tek laf etmem. değmez, yazık bir topluluk.

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
821
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Durumu iyimis hastaneden cikabilirse antalyaya donmeye çalışıyorum dedi otobüsle

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.414
İsim
selim
Kızın birinide tecavüz edip ormana atmışlardı.
Kadın nerede yanlış yapmıştı acaba.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve Mr nc
Tepki
110
İsim
Muhammed
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu insanların hayatlarında hiç mi bir zevki hiç mi bir yaşama gayesi yokta öylesine, belki sırf canı sıkıldığı için bıçaklayabiliyor herhangi birini ya ? Bir insan yaşamdan bu kadar nasıl kopuk olabiliyor anlayamıyorum.. Anneniz babanız size hiç mi canın kıymetini, yaşamın güzelliklerini gösterip anlatamadı ? Hadi bunu yapamadılar sizmi hiç hayatı kendinizi sorgulamadınız be arkadaş ? Bu kadar mı kopuksunuz yaşamaktan, yaşamın güzelliklerinden ? Kıskançlıkmı bunu yaptıran.. "Benim imkanım yok bari o da yapamasın" düşüncesimi bunu yaptıran ? Ne zaman bu hale geldik, surgulanası..

dirdom

Üye
Tepki
75
İsim
İsmail
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen senelerde de Antepte uzak Doğulu turist bir aileyi gören Dede küfür ederek kovmaya çalışmıştı. Bir öğretmen olarak toplumun geldiği hali görünce çok üzülüyorum.

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.480
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aklıma 2014 yılında Şanlıurfa'da yaşanan şu katliam geldi. Türkiye turuna çıkan iki motorcu sebepsiz yere katledilmişlerdi.
Bu tür üzücü olayların dünyanın pek çok ülkesinde yaşanabildiğinin farkındayım ve olayların sorumluluğunu insanlarımızın geneline yaymayı doğru bulmuyorum.
Ben zaten tek başına bölgesel, ülke çapında veya ülkeler arası turlara çıkan cesur insanlara hep imrenmişimdir. Teknik problemler dışında, kaza, hastalık, hava şartları gibi bilumum risklerin dışında bir de böyle psikopatlar ile karşı karşıya gelme ihtimalleri olmasına rağmen yine de o turlara gider bu insanlar. Cesaret böyle birşey zaten.
(link)

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yapar bizim milletimiz, ben gayet de yediriyorum, bunu söylerken içim rahat.

Psikolojisi bozuk toplumlar içinde çok rahat ilk 5'e oynarız diyorum.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
12 yıldır bütün dünyayı geziyorsun birader, Elazığ'ı da görmeyiver ne kaybedersin? Mesela ben Osaka' ya hiç gitmedim, Osaka'yı görmeden ölürüm diye bir korkum da yok. Peki Elazığ' a gittim mi , evet gittim bir düğün vesilesiyle fakat konumuz bu değil.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu ülke çok garip yerlere geldi.
Kimi gider gezginin karnını doyurayım diye çabalar. Kimi de gider bıçaklar. Bu ülkenin ortası felan kalmadı. Ya o, ya o.

ozkanburak

Soğuk Asfalt Bükücü
Tepki
950
İsim
Burak Ö.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha dün İsviçreden yola çıkıp ülkemize kadar gelen bir arkadaşımıza yardımcı oldum. Birlikte yemek yedik, kahve içtik, sularını doldurdum, bataryalarını şarja bıraktım... Kalacak yeri yoksa diye önerilerde bulundum, rotasında düzenlemeler yaptık. Kangal köpekleri hakkında uyardım... Bir de şu habere bakın, adam bıçaklamak nedir arkadaş? Turist olmasını geçtim seni benide bıçaklar bu zihniyet.

Dosyalar

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anadolu irfanı, misafirperverliği ve hoşgörüsüne 10 numara 5 yıldız bir örnek. Otostopla Dünyayı gezen kadını tecavüz edip öldüren de bu ülkenin insanı, motora bisiklete ışıkta fren / gaz ile taciz eden de bu ülkenin insanı. Valla ne denirse yediririm, az bile söylemiş derim insanımıza. Kimse kusura bakmasın yardım sever insan yok değil ama nadide parça gibi korunmaya alınacak kadar az aramızda.

Ronin45

Forum Bağımlısı
Tepki
2.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Geçenlerde yolu bizim işyeri tarafına düşen iki Polonya’lı gezgine yardımcı olduk . Pamukkale’den gelip trenle Dilek yarımadasına gitmek istiyorlarmış . Gerekli bilgilendirmeleri yaptık dilimiz döndüğünce , bisikletlerinde ufak tefek mekanik aksaklıklar olduğunu söylediler kendi bisikletçimize yönlendirip yolcu ettik kendilerinini. Yolumuz Polonya’ya düşerse diye de telefon numaralarını yazdılar . 1 Euro 10 TL diyemedik tabi . Yutkunduk..72E19594-5F17-4A84-82AC-9727A85F5AE4.jpeg

Dosyalar