Dünya turu yapan Patrick'e destek olun

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Kendisiyle bugün tanıştık.
BSD İzmir Temsilcisi Mustafa Karakuş, 2 gün önce Alsancak'ta tesadüfen karşılaşmış ve bisiklet sevgisinden dolayı onu bırakmamış.
İzmir'de kalacak yer bulması için yardım etti, gazetelerden birinin 1.5 saat röportaj yapmasını sağladı.
Bugün ise Buca-Kaynaklar'daki Yöneliş Koleji'nde konferans verdik.
Bütün öğrenciler, Patrick'i ayakta alkışladılar, imzasını istediler, beraber fotoğraf çektirdiler.
Bu kadar ilgi boşuna değil, dünya turu bu.

Biraz tanıtayım;
Patrick Gonyi, 25-30 yaş arasında, İspanyol, Barcelona'da oturuyormuş.
Aslen itfaiyeci, bazen gönüllü hastabakıcı ve çocuklara atletizm antrenörlüğü yapıyormuş.
10 yıldır kafasında olan bu dünya turu için 10 yıl boyunca para biriktirmiş.
3 yıl süre belirlemiş kendisine.
İspanya'dan yola çıkıp, Türkiye'den de geçerek, Hindistan'a ulaşacak.
Şu anda 11 aydır yollarda ve şimdilik katettiği mesafe 11.000km.

Şaşırtıcı olan bu dünya turu için ayırdığı bütçe sadece 12.000euro.
Bir insan 3 yıl boyunca 12.000euro'nun kaç katını harcar, ve bu adam yollarda.
Ne kadar güzel bir olay.
Yöneliş kolejinden çıkınca, rotası Selçuk yönüneydi.Bizim evin önünden geçmesi gerekiyordu, ben de 30-35km boyunca ona yoldaşlık ettim, evime de davet ettim kalması için fakat 24 Şubat'ta Mısır'da annesi ve kardeşiyle buluşacağı için acelesi vardı, planlarımı değiştirmemem gerekiyor, nezaketin için çok teşekkür ederim deyip yoluna devam etti.
En kısa zamanda fotolarını buradan sizlerle paylaşacağım.

Bu arada Türkiye'yi sahil şeridinden dolaşıyor, eğer iliniz, ilçeniz, semtinizden geçiyorsa, bu büyük azimli insana yardım edin ve Türk'ün misafirperverliğini, bisikletseverliğini gösterin.
Geçeceği yerler;
Bugün Selçuk
Selçuk'ta bisikletini bırakıp 1 günlüğüne Pamukkale'ye gidecek, geri dönecek.
Söke, Bodrum, Ölüdeniz, Marmaris, Antalya, Kaş, Kekova, Side, Hatay.
Kısacası sahil şeridindeki bütün noktalardan geçecek.
Bu da kendi sitesi;

Patrick, çadırsız yolculuk yapıyor, destek aldığı uluslararası yardım kuruluşları var, imkan olmadığında da dışarıda açıkta yatıyor, işte böyle;

Scudo

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Harika bir delilik. Gerçekten bu taraflara gelseydi misafirim olurdu. Ne de olsa benden daha cesaretli. Ben Türkiye turunun hayallerini kurarken arkadaş Dünya turunda. Öğrenecek çoook şey olurdu.
Allah yardımcısı olsun.. :)

Kutup taraflarında çadırsız dışarıda mı yatacak acaba. Çok zor olacak...

Sevgiler...

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Serkan, 15-30 Mart tarihleri arasında Türkiye'ye yeniden giriş yapacak, bu sefer Doğu Anadolu bölgesinden geçecek.
Patrick'i, o tarihlere yaklaştığında sitesinden takip et, bir ihtimal yakınlarından geçebilir.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@athletic
Çoook güzel...
Tarihleri not ettim. İnşallah görüşebiliriz. Çok teşekkürler...

Sevgiler...

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.338
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eminim Antalya ayağında birçoğumuz eşlik etmek isteyecektir. Hayalimdekilerden birini yapanlara hep gıpta etmişimdir :)

Paylaşım için teşekkürler athletic.

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
ben bu yaz köyümde(ARTVİN) her sene yapılan festivalde David adında güzel bir insanla taniştim..oda ispanya vatandaşıydı ispanyadan bisikletle türkiye' ye istanbuldan, tüm karadeniz' i geçmiş ve artvin'e gelmiş üstelik bir de yerel festivali duymuş, merak etmiş taa nerelere gelmiş:) bisikleti giant'dı..fizyoterapist' ti..baya konuştuk hava soğuktu ayaında sandalet vardı çorap yoktu bu gzl insanı görenler çorap vermeyi teklif etti o kibarca reddetti..bi kadeh içki teklif ettik onuda reddetti..ama en çok hoşuma giden ailesinden kimsenin onun nerde olduğundan haberlerinin olmamasıydı..Erzurum, Ağrı, Van, Hakkari üzerinden Bağdat'a geçip tekrar Akdenizden Yunanistan üzerinden evine gidicekti..ayrılırken msn adresini fln istedim bi notebook çıkardı bir sürü insanın adresleri vardı..işte yazmış Sinop/Ayhan asdfgg@htmail.cm bunun gibi onlarcası..şimdi nerde olduunu hiç bilmiyorum..ne bi mail attı ne bişey..

patrick gonyi' ye de başarılar..10 yıl biriktirdiği itfaiye maaşıyla, bisikletle dünya turu harika bir olay..tebrikler..

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

dümenci

Daimi Üye
Tepki
215
Burdan bende patrick'e başarılar diliyorum,inşallah amacına kazasız bişekilde ulaşır...azmin zaferide muhakkak ulaşır.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Patrick ve bizlerin beraber geçen birkaç saatinden ve yolculuğundan bazı fotolar;

Soldan sağa, Fatih, İsmail abi, Patrick, Mustafa Karakuş, Atilla abi

Patrick sakalsız :)

Yöneliş Kolejinde çocuklarla hatıra fotosu çektirirken

Konferans bitiminde 2miz diğer arkadaşlardan ayrılmadan önce,

Hatıra fotosu,

İşte dünyanın en iyi aracıyla en azimli insanlarından biri

Bisikletine kelebek adını koymuş ve turunda kelebekler içeren bir afişin önünde fotoğrafını çekiyor kelebeğiyle;

Diğer fotolar için,
(link)

dümenci

Daimi Üye
Tepki
215
Çok saol fotolar çok güzel,inş.amacına ulaşır.paylaşım için teşekkürler...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Çok gzüel bir azim örneği biz daha evden çıkıp 100-150 km yapamazken David abi ayda 1000km yapıyor..gerçekten Tebrik etmek lazım umarım kazasız belasız ulaşır ailesine...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Aslında bu şekilde tur yapan özellikle avrupalı sayısı sandığımızdan çok. Sitesi olanların yanında olmayanlarda var.
Özellikle kimseye pek duyurmadan kendisi için bu yolculuğu yapanlar.
Yolu üzerindeki arkadaşlardan imkanı olanlar yardımlarını esirgemeyeceklerdir sanırım.

Bir şeyi merak ediyorum. Römork taşımasına rağmen çadırı olmamasına şaşırdım doğrusu. Yada şöyle sorayım o römork ne ile dolu o zaman ?

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Kıyafet, mat, belki bir battaniye, şarj aleti vb malzeme ile dolu olmalı.
Çünkü kalacak yer bulamadığında dışarıda yatıyor, bunun için mat ve battaniye şart.
3 yıl yollarda olacağı için her mevsime uygun kıyafetleri olmalı.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@athletic

Yükü fotoğraflarda az görünmüyor da , bu sebeple sordum.

Çadırı olmadığına eminseniz ,
bivak denilen tulumla içine girilen özel "torba" dan taşıyor olabilir.
Polleri olmadığı için hafif olduğundan tercih ediliyor genellikle.

Teşekkür ederim.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Evet Patrick'in çadırı yoktu, söylemişti bunu.
Zaten itfaiyeci olduğu için birçok ülke ve şehirde itfaiyeciler ona destek oluyormuş, ayrıca geçtiği bazı yerlerde insanlar destek oluyorlar, uygun fiyatlı pansiyon bulursa kalıyor, en kötü ihtimalle dışarıda mat üzerinde ve belki de belirttiğiniz gereç ile kalıyor.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba

Patrick'in 2 Şubat Cuma günü Antalya'da olacağı haberini Kevserden öğrendim. Kevsere mail atmış.
O gün Ankaralı bisiklet severlerle tanışıp, buluşacağımız gün. Aramızda konuştuk. Patrick'ide bulursak aramıza alıp onunla da tanışacağız.
Bu kadar çok bisikletli görünce o da sevinir. Yeterki onu bulabilelim.

Cuma Antalya' ya kaçta giriş yapacağını tam öğrenemedik. Antalya da, çok küçük değil ki arayıp bulabilelim. :eek:

Sevgi ve selamlarımla.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba
Patrick şu an itibariyle Antalya'ya yaklaşık 90 km uzaklıkta olan Olimposta bir pansiyonda imiş. Sağnak yağıştan dolayı kıpırdıyamıyormuş.
Bu havalara görede daha olimpostan burnunu bile çıkaramayacak gibi gözüküyor.
Hoşçakalın.

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Evet arkadaşlar...

3 Şubat Cumartesi akşamı Patrick de bizim bulunduğumuz otele geldi. Pazar günü yaptığımız muhteşem turda o da aramızdaydı. O da bizim gibi arızalı bri tip olduğu için kolayca iletişim kurup kaynaştık. 3. gün gezisinde ondan da bol bol bahsedicez... Fotolarını göstericez...