Dünya Diyabet Diyabet Haftası Ankara – İstanbul Turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Necati Bilgen tarafından paylaşıldı.

 1. Necati Bilgen

  Necati Bilgen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  337
  Beğeniler:
  844
  Şehir:
  Bakırköy, İstanbul
  Seviye:
  9 Kasım 2007 Günü Tura katılacak diyabetli üç arkadaşlar ve elli yaş üstü bisiklet sporcusu beş kişi bizler Bakırköy İncirli’den Edirnekap’ıdan Küçükçekmece Belediyesinin bizlere tahsis ettiği otobüsle Diyabet Vakfının Ambulansı ve katkısıyle Novo nordisk firmasını sponsorluğu ve Turun Organizasyonunu yapan Bisiklet Eski Milli Takım sporcularından Sayın Murat Suyabatmaz’ın Deposundan yolculukla ilgili kıyafet malzeme ve bisikletleri yükledikten sonra Ankaraya doğru yola çıktığımızda saat 21.25 idi
  Turumuzun Gayesi ; Kedisini kontrol altında tutarak DİYABETLİ KİŞİNİDE EKZERSİZ VE BİSİKLET SPORUNU UZUN YOLDA YAPMAK , YAŞLARI 53 – 76 ARASI OLAN KİŞİLERİNDE ANKARA – İSTANBUL ARASINDA ÇEVRE DOSTU SAĞLIKLI YAŞAM ALETİ BİSİKLETİ SÜREBİLECEKLERİ..

  [​IMG]

  10 Kasım 2007 Cumartesi Ankara Kocatepe Cami cıvarın da olan ve bize tahsis olan Afyonlu’lar Konuk evine geldiğimizde saat 04.10 idi hemen odalarımız çıkıp istirahate çekildik çünkü bugün proğram yoğun.
  Saat 08.30 da kahvaltı sonrası Bisikletlerimizi otobüsten indirip montajlarını ,bayrakları bağlayıp amblemli Mavi polar eşofmanları giyerek 10.15 te hareket ederek Türkiye Büyük Millet Meclisi ne gittik saat 10.40 ta Meclis Başkanımız Sayın KÖKSAL TOPTAN tarafında kabul edildik.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Tek tek bizlere hoş geldiniz diyen Meclis Başkanımız a Diyabet Vakfı Başkanı Sayın Prf.Dr. Temel Yılmaz günün önemi hakkında bilgi ve plaket verdi . Sayın Murat Suyabatmaz da Bisiklet Sporunun önemi aramızda elli ve yetmişaltı yaşlarında bile bu sporun şehirler arasında bile yapabildiklerini anlatıp BİSİKLET YOLLARI YAPIMI için desteklerini istedi. Başkan da Diyabet’in önümüzdeki hafta Mecliste de ele alınacağını anlattı. Toplantı sonrası bizlere Meclis amblemli içinde Sayın Başkanın kartı bulunan deri para cüzdanı hediye edildi. Meclis bahçesinde grup fotoğrafları çekildikten sonra Başkanın bize sağlıklı ve hayırlı yolculuklar dilemesiyle ayrıldık . Meclis Bahçesi belki ilk defa bisikletli bir gurup görmüştü.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Buradan Anıt Kabir’e doğru yol alındı yollar ziyaret edecek ınsanlarla doluydu yolun müsaıt bir kenarında bisikletlerimizi mekanisyenimiz Nuri Saraçoğluna teslim edip Anıt Kabir’e çıkıldı ziyaretçi kuyruğu uzun olduğundan yetkililerden yardım istendi ve bizleri özel bir sırayla içeri aldılar. Ziyaret sonrası çıkışta TRT Televizyonu bizleri canlı yayına alarak sohbet etti. Öğle yemeğini Üniversitenin karşısında bir yerde yedikten sonra , Sayın Murat Suyabatmaz bizler için hazırladığı giysileri dağıttı bunlar arasında her şey vardı. İki adet mavi amblemli eşofman bir alt pantolon bir kısa bir uzun pedli bisiklet taytı ,yün bere ,eldiven yarım parmaklı eldiven ,ince yağmurluk. Bunları giyerek hepimiz bir örnek güzel olmuştuk, epey vakit kaybetmiştik. Yola çıkışımız saat 14.10 idi

  Gurubumuz Şu şekilde olmuştu
  Murat Suyabatmaz
  Yavuz Batumoğlu Diyabetli 28
  Ömer Kaya " 28
  Rıfat Uğurik " 20
  Burcu Çetin Hemşire 26
  Fikret Kaplanoğlu 76
  Necati Bilgen 69
  Bülent Yamaner 58
  Süleyman Şatir 55
  Ahmet Soydemir Masör
  Ayhan Saraçoğlu Mekanisyen
  Hacı Yılmaz Otobüs şöförü
  Sadık Adıgüzel Ambulans şöförü

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ankara çıkışının geniş yol ve yoğun trafiğinde ikişerli sırayla bir örnek giysilerimizle dikkat çekiyorduk arkamızdan esen rüzgarla ve yanımızdan geçen araçların kornalarına yayaların alkışlarına ellerimizi sallıyarak cevap veriyorduk. Birçok çıkış ve inişler sonrası hava kararmaya başladığında 56. Km. den sonra yolda pedal izleri bırakmaya araçlarımızın farları eşliğinde Süleyman,Bülent ve Ahmet beyler devam ettiler . Diğerlerimiz otobüse binerek Kızılcahamam girişinin sağ tarafında yamaçta bulunan büyük bir tesis olan Asya Termal Otel Tesislerine girdik. Rahat ve lüks olan odalarımızda duşumuzu alıp yemeğe indik açık büfe yemek çeşitleri tatdıktan sonra Tesisin Genel Müdürü Sayın Zeki Çiftçi beyin bizi odasında çaya davetinden sonra . Sıcak havuza gireceğimizi fakat şortlarımızın bulunmadığını öğrenen Zeki bey havuzu arayarak gerekli giysilerin verilmesini emretti. Hep beraber havuz keyfi yaptıktan sonra lobiye geldiğimizde dışarıda sağnak halinde yağmurun yağdığını gördük .

  Bugün Yaptığımız km. 56.25 + 28 km. üç arkadaşın yaptığı = 84 km.
  Ortalama ‘’ 16.
  Yüksek ‘’ 49
  Bisiklet üstünde 4.10.12 / saat
  Varış saatimiz 18.05

  Murat beyin yarınki yol güzergahı , emniyetimiz açısından yol dizilişlerimiz, uyulması gereken hususları ilk defa uzun yola çıkan diyabetli arkadaşlara anlatmasından sonra yarın inşallah yağmur yağmaz dilekleriyle odalarımıza çekildik..
   
 2. #2
  Necati Bilgen

  Necati Bilgen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  337
  Beğeniler:
  844
  Şehir:
  Bakırköy, İstanbul
  Seviye:
  Sabah uyandığımızda hemen dışarı bakıyoruz yağmur dinmiş yerler kurumuş güneş çıkmak üzere. Bolu istikametine doğru rüzgar var. Hazırlanıp kahvaltıya iniyoruz , çeşit yiyeceklerle dolu masalardan isdediklerimizi alıp karnımızı doyurduktan sonra Kuvvetlice giyinip DİYABET NEDİR adlı kitapçığı Kızılcahamam merkezinde halka dağıttıktan sonra hava sıcaklığı 3 derece olan saat 10.20 de önümüzdeki Polis Eskortu arkasından sakin bir yolda hemşiremiz dahil tam ekip olarak yola çıkıyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Sakin ve güzel yolda birbirimizle sohbet ederek Akyarma tırmanışı bizi zorluyor. Bu arada bazı arkadaşlarımız çok ağır tırmanışta bulunan ağır vasıtalara yaklaşarak Diyabet Nedir kitapçıklarını veriyor. AKYARMA 1570 tabelası önünde fatoğraflar çekiyoruz. Bu tırmanışın ardından güzel bir iniş bizi dinlendiriyor . Bu sırada kamuflaj giysileri sırt çantalı uzun bayrak direğindeki Türk Bayrağı olan yürüyüşçü ile karşılaşıyoruz Adının Savaş Altay olduğunu Ankara’ya oradan Hakkari’ye gideceğini söylüyor . Göğsündeki şehit askerlerin fotoğrafları ilgimizi çekiyor fotoğraf çekip bazı yiyecekler verip ayrılıyoruz. Rüzgar bu defa solumuzdan kuvvetlice esiyor aralıklı tırmanışlar sırasın da otobüsü ve ambulansı solumuza alarak rüzgarın etkisinden kurtulmaya çalışarak Gerede’ye giriyoruz kitapçıklar burada da halka dağıtılıyor. Saat 15.00 Öğrt.Evi karşısında büyük bir lokantaya giriyoruz. Hepimiz hem yorgun hemde açız. Karnımızı doyurduktan sonra saat 15.45 birazdan hava kararacak hava da iyice soğudu yağmur çiseliyor. Sağlığımız açısından diyabetli ve biz yaşlılar otobüse biniyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Yola Murat, Süleyman , Ahmet beyler devam ediyor. Hava kararıyor arkadaşlar otobüsün arkasında ambulansın farları ışığında yol alırken saat 17.42 yoğun kar başlıyor. Tempoya uyamayan Ahmet arkadaşımız bir müddet sonra ambulansa alınıyor.Murat beydeki ve aracımızdaki telsizle sürat dengesi sağlanıyor. Onların dayanıklığına hayret ediyoruz. Bolu tabelasına geldiğimizde onları da alkışlar arasında aracımıza alıyoruz . 2-3 km. sonra İzzet Baysal Milli Takım Kamp tesislerine varıyoruz.

  Bugün Kızılcahamam Çıkış saati 10.20 Bolu varış 18.30
  Yapılan km. 56.82 + 56 km
  Ortalama hız 17.43
  Yüksek hız 50
  Bisiklet üzerinde 3.11.50 /saat
   
 3. #3
  Necati Bilgen

  Necati Bilgen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  337
  Beğeniler:
  844
  Şehir:
  Bakırköy, İstanbul
  Seviye:
  [​IMG]

  Sabah kahvaltı sırasında CNN Türk TV muhabiri ve bir gazeteci geliyor çekimler yapıyorlar .Murat bey Bolu’daki bazı işlerini yaptıktan sonra geliyor ve saat 11.00 hareket edip şehirde kitapçıklar dağıtıldıktan sonra Spor İl Müdürünü ziyaret ediyoruz. Hava güneşli ve soğuk buranın Rakım’ı 978 mt.
  Yol’a çıkış saatimiz 12.00 ikili konvoyumuz ilgi çekiyor . çıkışımızdan 22.35 km.den sonra Bolu dağı tırmanışı başlıyor.

  Yolu kuytu yerlerinde kar’ları görüyoruz . Güzel bir eğimde tek sıra halinde on kişilik ekibimiz tırmanışı başarıyoruz. Yukarıda Trafik polisi yolu kesiyor yine emniyetli bir şekilde inişimiz başlıyor . Orta bir yerdeki tesiste çaylarımızı içtikten sonra Kaynarca da yemek molası sonrası yoğun trafikli Düzce ye giriyoruz .

  Şehir içindeki kitapçık dağıtımımızdan sonra hava kararana kadar yola devam ediyoruz. Saat 17.10 yine emniyetimiz açısından araça biniyoruz. Devam edenler Murat, Süleyman, Ahmet ve Yavuz beyler Adapazarı Öretmen Evine kadar geliyorlar. Buraya varış saatimiz 19.30 Odalarımıza yerleşme sırasında yağmurun başladığını öğreniyoruz.

  Bolu akşamı girişi hariç yağışın hep gece yağması gündüz bize bisiklet sürme fırsatı veren Allaha dua ediyoruz . İnşallah yarın da öyle olur.

  Bugün Bolu çıkışımız 12.00 Adapazarı varış 19.30
  Yapılan Km. 57 + 66 dört arkadaşın yaptığı = 123
  Ortalama hız 18.27
  Yüksek hız 49
  Bisiklet üzerinde 4.23.43 / saat

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Devam edecek...
   
 4. rahmankarataş

  rahmankarataş Bisikletkolik

  Kayıt:
  12 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.049
  Beğeniler:
  748
  Şehir:
  greek and tr
  Seviye:
  selam
  necati amca
  tek kelimeyle harikasınız
  bir kez daha bisikletin inanılmaz
  gücünü dostlugunu bizlere yansıttınız
  teşekkürler.....
   
 5. Atahan Akıllı

  Atahan Akıllı Bisikletkolik

  Kayıt:
  28 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.082
  Beğeniler:
  684
  Şehir:
  Antalya merkez-Karabük safranbolu
  Seviye:
  yorum yok.sadece harikasınız. :winkenlux :winkenlux
   
  Necati Bilgen bunu beğendi.
 6. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.952
  Beğeniler:
  8.837
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Değerli abilerimiz organizasyonunuzu , belirlediğiniz amacı ve gerçekleştirdiğiniz turu anlatacak kelime bulmak mümkün değil.
  Önünüzde saygıyla eğilir, ellerinizden öperim.
  Devamını sabırsızlıkla bekliyoruz.

  Destek olan firma ve kuruluşlar da takdiri hakediyor.
   
  Necati Bilgen ve A.Bülent Yamaner bunu beğendi.
 7. tırt kaptan

  tırt kaptan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  591
  Beğeniler:
  672
  Şehir:
  Marmaris/Gökova
  Seviye:
  Adı şeker, kendi acı; hastalık için gerçekleştirilen bu etkinlik muhteşem olmuş. Aşağıdaki dörtlünün katılacağı turların şeker tadında olacağını söylemeye gerek yok sanırım.
  Hani sizleri takdir etmek haddimize düşmez ama yine de söyleyeyim muhteşemsiniz...
  Fikret Kaplanoğlu
  Necati Bilgen
  Bülent Yamaner
  Süleyman Şatır
   
 8. #8
  Necati Bilgen

  Necati Bilgen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  337
  Beğeniler:
  844
  Şehir:
  Bakırköy, İstanbul
  Seviye:
  Değerli BİSİKLET DOSTLARI Bisiklet sevdalısı olan bizlere takdir ve sevgilerinize bizde Teşekkürler ediyoruz. Her fırsatta bisikletin üstünde olmak bizlere büyük bir zevk veriyor. Aşırı soğuk, yağmur vede kar bisikletliyi yıldırmaz, bizler bunları bu beş günde yaşadık.. S e v g i l e r i m i z l e .
   
 9. #9
  Necati Bilgen

  Necati Bilgen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  337
  Beğeniler:
  844
  Şehir:
  Bakırköy, İstanbul
  Seviye:
  Akşamdan beri yağan yağmur devam ediyor. Kahvaltıdan sonra biraz dinmesini bekliyoruz fakat ince ince devam ediyor. Bu arada Adapazarı Spor İl Müdürü ziyaretimize geliyor biraz sohbet ettikten sonra yola çıkmaya saat 11.00 de karar veriyoruz, yağmurlukları giyip Kapalı çarşıda kitapçıkları dağıtmaya devam ettikten sonra Kocaeli’ne doğru yola koyuluyoruz. Yol sakin ufak çıkış ve inişlerden sonra 22. Km. de yağmur diniyor, güneş çıkıyor yol düzgün keyifler artıyor, şarkılar marşlar söyleyerek Kocaeli’ne giriyoruz .

  Önümüzdeki Polis Eskortu Belediyenin talimatı üzere bizi Antik Resturant’a götürüyor. Yemek Kocaeli Belediyesinin ikramı , sonrası eskortumuzun bize açtığı yolda büyük şehir turu sırasında yine kitapçıklar dağıtılıyor bu sırada hava kararmaya başlıyor. Çarşı çıkışının boşluk bir yerinde bisikletleri otobüse koyup gece kalacağımız 13 km. lik tırmanışlı bir yolculuktan sonra Yuvacık Barajı’nın üst tarafında bulunan Karaaslan Kamp tesislerine giriyoruz . Saatimiz 18.30 gösteriyor.

  Çam ağacından yapılmış ikişer katlı ve ikişer odalı evlerimize yerleştikten sonra akşam yemeğinde zengin bir menü ile karşılaşıyoruz . Kiremitte Alabalık, salata, turşu, fırında mıhlama, güveç mantar, yoğurtlu soğuk tavuk ve meyva suyu . Çaylarımızı da içtikten sonra Tesis sahibinin bu uğraşlarına çokça teşekkür ediyoruz. Erken yatıyoruz çünkü yarın sabah 05.30 kahvaltıdan sonra yola çıkacağız.

  Bugün Adapazarı çıkışımız 11.00 Kocaeli ( Karaaslan Tes.) varış 18.30
  Yapılan km. 42.52
  Ortalama hız 19.48
  Yüksek hız 34
  Bisiklet üstünde 2.11.05 / saat

  [​IMG]
  Adapazarı Gençlik İl Spor Müdürü Ömer Kalkan'ın ziyareti...

  [​IMG]
  Adapazarı Öğretmenevi Önü...

  [​IMG]
  Adapazarı Kapalıçarşı'da yerel televizyon kanalı SRT'nin muhabiri röportaj yaptı...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Adapazarı Kapalıçarşı'da Diyabet Kitapçığı dağıtımı...

  [​IMG]
  Adapazarı'nda yağmur altında bir bisikletli...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 10. #10
  Necati Bilgen

  Necati Bilgen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  337
  Beğeniler:
  844
  Şehir:
  Bakırköy, İstanbul
  Seviye:
  [​IMG]

  [​IMG]
  Hemşiremiz Burcu, zaman zaman bizimle beraber pedal basarken, zaman zaman da otobüsün camından bize çikolata, bisküvi, su, meyve suyu ikram etti, fotoğraflarımızı çekti...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  İzmit yakınlarında bir benzincide mola...

  [​IMG]
  İzmit girişi...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  İzmit'te çarşı içinde Diyabet kitapçığı dağıtımı...

  [​IMG]
  İzmit çarşı içinde toplu halde...

  [​IMG]
  İzmit Yuvacık'a gitmeden önce tüm ekip toplu halde...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  İzmit Yuvacık'ta Karaaslan Kamp Tesisleri'nde yemekte...

  (Devam edecek...)
   
 11. Ahmet ERTAN

  Ahmet ERTAN Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.115
  Beğeniler:
  760
  Şehir:
  bursa-rize
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  selamlar ...
  organizasyonunuzu ve gerçekleştirdiğiniz turla ilgili, ayağınıza ve emeğinize sağlık............hoşçakalın ....
   
  Necati Bilgen ve A.Bülent Yamaner bunu beğendi.
 12. elifm

  elifm Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2004
  Mesajlar:
  199
  Beğeniler:
  258
  Şehir:
  türkiye
  Seviye:
  harikasınız :)

  katılımda emeği geçen herkese teşekkürler... sponsor firmalarınız da dahil olmak üzere :)

  darısı bizim ve diğer organizasyonların başına,

  sevgiler...
   
  Necati Bilgen ve A.Bülent Yamaner bunu beğendi.
 13. xtc_semih

  xtc_semih Üye

  Kayıt:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  57
  Beğeniler:
  37
  Şehir:
  bursa
  Seviye:
  WALLAHİ HELALOLSUN TEBRIKLER .......!
  zoru başarmak kolay olmamıstır...ama başarmısınız ;)
  o arabadan(midibüsten )su almalar su wermeler bana yol yarıslarımı hatırlat tı aynı sankı bı tur kosan yol bisikletcı hawasındasınız hepenız ...:in:
  TEK KELIMEYLE SÜPERSINIZ dewamını beklerız
  tesekürler.....
   
 14. candede

  candede Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.095
  Beğeniler:
  1.088
  Şehir:
  DÜŞ BAHÇESİ
  Seviye:
  Emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum.Bilinçli ve örnek yurtaş profilini sergileyen beraberinde eşsiz bir projede yer alan sizlere şükranlarımı sunuyorum.Daha güzel günler bizlerle olsun.

  Yüreğim ve Sevgimle...
   
 15. #15
  Necati Bilgen

  Necati Bilgen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  337
  Beğeniler:
  844
  Şehir:
  Bakırköy, İstanbul
  Seviye:
  Bizlere takdir ve teşekkürlerini ileten bisiklet dostlarımıza tekrar bizlerde teşekkür ediyoruz. Bu bisiklet sevdasını yaşayan ve de uzun yolda bisiklet sürmenin zevkini tadanlar bilir. Bu sevgi sağlık olduğu müddetçe devam edecek.
  Şu günler de işlerimin fazla olması, oğlumun da torunumla ilgilenmesi ve işleri sebebiyle turun devamını yayınlayamadım. Çünkü resimleme işlerini o yapıyor İnşallah onlarıda sizlerle paylaşacağım. Sevgilerimle..
   
 16. #16
  Necati Bilgen

  Necati Bilgen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  337
  Beğeniler:
  844
  Şehir:
  Bakırköy, İstanbul
  Seviye:
  Sabah saat 05.30’da hepimiz kahvaltıdaydık. Hava soğuk, yağış yok. Çantalarımızı yükleyip şehre polis merkezine indiğimizde saat 07:30 erken kalkmamıza rağmen geçikmiştik. Polis’in işçi servislerinin başlaması ilerde yol çalışmaları olduğunu söylemesi, bizimde 12:30 Taksim’e yetişmemiz güç olacağından Gebze’ye kadar otobüsle gidiyoruz. Buradan bisikletlerimize binip yoğun trafikte yol kenarında tek sıra ile gidişimizi gören bazı araçlar burada da bizleri kornalarıyla selamlıyorlar.

  Bizimle buraya kadar bisiklete binmeyip İstanbul’daki durumu ve Köprü’den geçebilme müsaadeleri için telefonlarla temaslarda bulunan Murat Bey’den Birinci köprüden geçiyoruz müjdesine hepimiz seviniyoruz. Bu arada 2000 - 2001 senesinde Taksim’den Harem’e gidişimizde büyük katılımla bu köprüden geçişimiz aklıma geliyor. Daha sonraki köprüden geçiş müsadelerimize olumlu yanıt verilmemişti.

  Arkamızdan esen rüzgarla tırmanışlarda kolay geliyor. Kozyatağı cıvarında bir kafetarya da sandöviç tarzı birşeyler yedikten sonra yine yola çıkıyoruz. Yol çok kalabalık önümüzdeki Polis eskortu bile kayboluyor bizim süratimize uyamadığı için.

  Nihayet saat 13.00 sıralarında BOĞAZ KÖPRÜSÜ’ne giriyoruz buradada çift sıra halinde zevkle köprüyü geçtikten sonraki tırmanış sırasında Murat Bey’e gelen telefon üzerine on dakika içerisinde Taksim’de olmamız gerektiği bidiriliyor. Bize acele etmemizi söylüyor. Mecidiyeköy’e geldiğimizde yoğun bir trafikle karşılaşıyoruz dört şerit yol kapalı önümüzdeki Polis motorunun sireni bile bize yol açamıyor, araçların arasından kıl payı yılan misali tehlikeli geçişlerimiz buraya BİSİKLET YOLLARI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ. Anıt etrafından dönerek Meydan’da hazırlanan tribün ve ödül platformu önünde bizi bekleyen kalabalık arasına alkışlar arasında giriyoruz .

  Burada Sayın Kadir Topbaş’ı Ankara’da TBMM’de ve Anıtkabir’de bizlerle olan Diyabet Vakfı yetkililerini görüyoruz. Helin Hanım’ın üç diyabet arkadaşı sahneye dördüncü olarakta beni davetiyle İstanbul Büyük Şehir Blediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş tarafından KUPALAR’ımızı alıyoruz. Orada bulunan Prof. Dr. Temel Yılmaz, Larsen, Kamil Sönmez, Defne Yalnız tarafından diğer arkadaşların Kupaları verildikten sonra hepimizle bilhassa biz yaşlılarla TV ve Gazeteciler tarafından ayrı ayrı röportajlar yapılıyor. Murat Bey Belediye Başkanı’ndan İstanbul’un BİSİKLET YOLLARI isteğimizi bir kere daha hatırlatıyor.

  Bugün Kocaeli çıkışımız… İstanbul (Taksim) varışımız 13.30

  Yaptığımız Km. 67.65
  Ortalama hız 17.81
  Yüksek hız 46
  Bisiklet üzerinde 3. 47.53 / saat

  DİYABETLİ ARKADAŞLARLA UZUN VE GÜZEL BİR BİSİKLET TURU BURADA SONLANIYOR...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 17. #17
  Necati Bilgen

  Necati Bilgen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  337
  Beğeniler:
  844
  Şehir:
  Bakırköy, İstanbul
  Seviye:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 18. #18
  Necati Bilgen

  Necati Bilgen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  337
  Beğeniler:
  844
  Şehir:
  Bakırköy, İstanbul
  Seviye:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 19. Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Yeni Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  12.626
  Şehir:
  Konya
  Etkinliği yeni farkettim. Bir süredir forumda değildim. Özür dilerim.

  Bir sağlıkçı olarak bu anlamlı geziyi canı gönülden tebrik ediyorum. Katılan herkese sağlıklı ve uzun ömürler dilerim.
  Selam ve hürmetlerimle. :)
   
 20. #20
  Necati Bilgen

  Necati Bilgen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  337
  Beğeniler:
  844
  Şehir:
  Bakırköy, İstanbul
  Seviye:
  Sevgili Mesut hocam Hoş geldin. Yaptığın ibadeti allah kabul etsin. O güzel beldede ibadetin tadını iki kere yaşadığım için bilenlerdenim.
  İnşallah karşılaştığımızda bu hususu da konuşuruz. Sevgiyle kal..
   

İlginizi Çekebilir

20160630_084931.jpg
Hazirandı..Hepimizin gelmesini dört gözle bekledeğimiz o harika doğanın bize sunduğu bisiklet koşulları uygun hale gelmişti.Hoş kendi adıma mevsim yada iklim nasıl olursa olsun aynakol kadanssız...
skip-the-antioxidants.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
upload_2016-8-24_11-3-33.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...