Dünya bu filmi konuşuyor: LOOSE CHANGE

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
237
Tepki
311
Şehir
Samsun
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
Dünya bu filmi konuşuyor: LOOSE CHANGE

ABD'de üç genç, 6 bin dolar maliyetle çektikleri 11 Eylül belgeseli ile kafalardaki terör algısını bütünüyle değiştirdi. İkiz Kuleler'e ve Pentagon'a çarpan uçaklarla düşündürücü komplo teorilerini sıralayan 'Loose Change' belgeseli, internetin bir numaralı arama motoru Google tarafından da ücretsiz servise kondu

(link)

Dylan Avery'nin yönettiği 'Loose Change' adlı belgesel 11 Eylül saldırılarının arkasında yatan gerçeklere alternatif açıklamalar getiriyor. Öyle ki, belgeselde tümüyle yayımlanmış haber ve görüntülerden yararlanılmış. Avery'nin bu işe ilk kalkıştığında amacı, bir belgesel çekmekten çok 11 Eylül 2001'de gerçekleştirilen terör saldırılarına ilişkin olası bir komplo teorisi ortaya koymaktı. Ancak araştırmaları sırasında güvenilir haber kaynaklarından edindiği bilgiler, kendi teorisine tamamen inanmasını sağladı.

Daha sonra çocukluk arkadaşı Korey Rowe ve araştırmacı Jason Bermas'la birlikte çalışmaya karar verdi. 2005 yılı nisan ayında 2 bin dolar bütçeyle Loose Change'in ilk sürümü ortaya çıktı. 2006'da ise 6 bin dolar bütçeyle çekilmiş, daha geliştirilmiş 2'nci versiyonu servise kondu. loosechange911.com adresinden indirilebilen video, 11 Eylül olaylarının arkasında Usame bin Ladin ve örgütü El Kaide'nin değil, ABD'nin olduğunu ispatlamaya çalışıyor. Avery belgeseli çekerken o kadar sağlam delillerden yararlanıyor ki, Beyaz Saray ortaya konan iddiaları yalanlayamıyor.

Loose Change, 11 Eylül olaylarını 6 bölümde inceliyor:

1. ZAMANLAMA

CIA, 11 Eylül saldırılarından kısa süre önce 1962 Küba krizi günlerine denk gelen bazı belgeleri basına sızdırdı. Bu belgelerde Küba'nın işgalini meşru kılmak için gerçekleştirilen Northwoods operasyonunun arkasında yatan gerçekler yer alıyordu.

2. PENTAGON

Amerikan Havayolları'na ait Flight 77 uçağının Pentagon'a çarpma olasılığı bulunmuyor. Binadaki hasar, ancak Cruise füzesi veya daha küçük bir askeri uçak tarafından oluşturulmuş olabilir.

3. KULELER ÇÖKERTİLDİ

Kulelerin yıkılma sebebi, uçak çarpması değil. Görgü tanıkları, çarpmadan hemen önce binanın alt katlarında duman ve ışık gibi patlama belirtileri gördü. Çökme sırasında patlamalar gözlenebiliyor

4. FLIGHT 93

Beyaz Saray'a giderken kahraman yolcuların isyan etmesiyle Pensilvanya'da bir araziye düşürüldüğü söylenen uçak, aslında güvenli bir şekilde başka bir yere indirildi ve yolcular sağ salim tahliye edildi. Çünkü uçağın düştüğü söylenen yerde hiçbir enkaz veya ağır hasar bulunmuyor. Ayrıca, kayıtlarda, 11 Eylül tarihinde böyle bir uçuşa rastlanmadı..

5. TUHAFLIKLAR

Kaza esnasında uçaktan yapıldığı iddia edilen telefon görüşmeleri mümkün olamaz. Çünkü, bunu mümkün kılan sistem Amerikan Havayolları uçaklarına 11 Eylül'den çok sonra kuruldu. Ayrıca hükümetin açıkladığı listede bulunan hava korsanlarından bazılarının saldırılardan sonra hayatta oldukları ortaya çıktı.

6. KİMİN İŞİNE GELDİ?

Büyük meblağlardaki sigorta poliçelerinden faydalanabilecek kişiler, kulelerin yıkılacağından önceden haberdardı. 11 Eylül'den önce, milyarlarca dolarlık altın Dünya Ticaret Merkezi'nden çıkarıldı.

MÜTHİŞ SORULAR

# 1999'da Kuzey Amerika Hava Savunma Komuta Merkezi (NORAD), bir uçağın kaçırılıp İkiz Kuleler ve Pentagon'a çarpmasıyla ilgili tatbikatlara başladı.

# 24 Ekim 2000: Pentagon, ilk egzersizleri MASCAL adıyla yürürlüğe koydu. Boeing 757'nin Pentagon'a çarpması simülasyonu bunlardan biriydi.

# Nisan 2001: Usame bin Ladin, Dubai'deki Amerikan Hastanesi'nde CIA'nın bölge şefi tarafından ziyaret edildi.

# 24 Temmuz 2001: Dünya Ticaret Merkezi'nin sahibi Larry A. Silverstein, olaydan 6 hafta önce kuleleri 99 yıllığına kiraladı. 3.5 milyon dolarlık sigorta poliçesi terörizmi de kapsıyordu.

# 6 Eylül 2001: Bomba koklayıcı köpekler kulelerden çekildi. Güvenlik görevlilerinin vardiyaları 2 hafta boyunca 12 saatin sonunda bitiyordu.

# 10 Eylül 2001: Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleeza Rice, San Francisco Belediye Başkanı Willie Brown'u arayarak ertesi sabah uçmamasını söyledi.

# 11 Eylül 2001: Washington, Andrews Hava Üssü'nden üç F-16'yı, Pentagon'dan 15 mil uzaktaki Kuzey Carolina'daki eğitim görevine gönderdi. ABD'yi korumak için 14 uçak kaldı.

(link)
- DIŞ HABERLER -

(Arkadaşlar , konuyu yanlışlıkla sildiğimden , yeniden buraya kopyalayayım dedim. Yanlışlık için, katkı sunan arkadaşlardan özür dilerim. )
 
Scudo

mehmet_svm

Forum Bağımlısı
Kayıt
22 Temmuz 2006
Mesaj
619
Tepki
419
Şehir
İstanbul/Eyüp
Bisiklet
Sedona
Evet amerikadan her sey beklenir.Dünyanın pisliği mikrobu amerikadır inş bir belasını bulur.Kendi vatandaşını oldurecek kadar kalleş...
 
  • Beğen
Tepkiler: assan34

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Kayıt
22 Mart 2005
Mesaj
1.151
Tepki
2.733
Şehir
Fatih / İstanbul
Cuma günü sinemalarımızda yukarıdaki haberde sözü edilen bir film gösterime giriyor... United 93 / Uçuş 93'te Newark’tan kalktıktan sonra Pennsylvania eyaletinde Shanksville kasabası yakınlarındaki Somerset County’deki tarlaya düşürülen Boeing 757 uçağında yaşananlar birebir anlatılıyor… Nefesler tutularak izlenen bu filmin sonunda, kazadan kimsenin kurtulamadığı alt yazı ile bildiriyor...
 
  • Beğen
Tepkiler: Barbaros

tubiron

Üye
Kayıt
13 Eylül 2006
Mesaj
9
Tepki
0
Şehir
Istanbul
Evet bu filmi seyrettim ve baştan beri gerçekleşen bu olayların Amerikan Hükümeti'nin kurguladığı düzmece bir senaryo olduğunu düşündüğümden, filmi çok beğendim. Konuları hem tarafsız hemde bilimsel açıklamalar ile ele alıyor. Bence bu yönüyle de Amerikan Hükümeti'nin birçok konuda ki başarısızlığının bu olayı tasarlarken de devam ettiğini ispatlıyor. Bence mutlaka izlemelisiniz...

Filmi net üzerinden aşağıdaki linke tıklayarak Türkçe altyazılı izleyebilirsiniz...

(link)

Ayrıca filmi çeşitli torrent ve dosya paylaşım programları ile indirebilirsiniz. Film şu sıralar en çok indirilenler listesinde 1 numara... Filmi bu şekilde indirenler Türkçe altyazı dosyasını benden temin edebilir.

İyi seyirler...
 

Barbaros

Forum Demirbaşı
Kayıt
16 Eylül 2004
Mesaj
593
Tepki
193
Şehir
İstanbul
United 93 u ızledım. Sonuna doğru ellerım bıle terlemıstı. Bence izleme listenize alın derim. Sonrada nicholas cageınkını ızlemek lazım tabıkı...
 

tubiron

Üye
Kayıt
13 Eylül 2006
Mesaj
9
Tepki
0
Şehir
Istanbul
@Barbaros


Merhaba ;

Şimdi United 93'ün üzerine Loose Change'i izlerseniz, United 93 filminde sözüm ona gerçekleşen olayların aslında var olmadığına kanaat getirebilirsiniz. Loose Change filminde United 93'nin akibetini izlerken şoke olacağınızı düşünüyorum.

İyi seyirler...