Dünya Bisiklet Kardeşliği Ankara-Beypazarı Turu 30 Nisan-1 Mayıs 2011

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
Merhaba;
Dünya Bisiklet Kardeşliği ve Pisiklet.net'in birleşmesi ile Ankara'da yeni bir grup kuruldu ve amacı sakin, kafa dengi katılımcılarla uzun ve kısa turlar yapmaktır. Sitemizden bizimle ilgili bilgileri alabilirsiniz: pisiklet.net

Grubumuzun ilk turu Ankara (Güvenpark) - Beypazarı olacaktır.
30 Nisan sabah 08.00'da yola çıkacağız. Ortalama hızımızı 15 Km. civarında tutarak akşamüstü 17.00'da Beypazarı'na varıp pansiyonumuza yerleşip Beypazarı Kalesi'ni ve Beypazarı'nı gezdikten sonra pansiyona geri döneceğiz.
1 Mayıs günü saat 11.00 gibi yola çıkıp akşam üstü 18.00 civarı Ankara'ya ulaşmış olacağız.
30 Nisan günü yol üzerinde bir piknik alanında mangal yapacağız.

Turumuza katılım için ve ayrıntılı bilgi için (link) adresini ziyaret ederseniz seviniriz.

Scudo

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
Ankara Güvenpark'tan çıkacağımız tur yaklaşık 103 Km'dir. Sabah 07.00'de Güvenpark'tan çıkarak ilk mola yerimize (tur sırasında ortak bir kararlaştırmayla zamanını belirlemek daha uygun olacaktır) 12 civarı ulaşmayı planladık. Bu uzun molamızda mangal yapmayı planlıyoruz. İyice dinlendikten sonra mola yerinden ayrılıp saat 16.00 civarı Beypazarı'na varılabileceğini düşünüyoruz.
Beypazarı'na vardığımızda daha önceden anlaştığımız bir konağa (ön görüşmeleri bir iki yerle şu an yaptık yaklaşık 30-35 TL gibi bir fiyat olacak oda+kahvaltı için) yerleştikten sonra isteyenlerle şehrin pazarını ve kalesini gezeceğiz.
Pazar sabahı uyandıktan sonra şehir müzesini gezecek ve saat 12.00 civarı yola çıkacağız. Akşam en geç 20.00'da Ankara'da olmayı planlıyoruz.

Tur için kesin konaklama ve mola yerleri (kısa molalar da yol eğimi, virajlar, banket alanlarına göre önceden planlanacak ancak bunlar tur sırasında elbet değişebilecektir) en kısa sürede (google maps çalışır hale geldiği zaman :)) buradan paylaşılacaktır.
Kalınacak yer ile ilgili olarak ayın 15'inde sitemizde tartışma sayfası düzenlenecektir. Otel ve konak alternatifleri sizlere sunulacak, duruma göre kalınacak yer kesin tespit edilecektir.

Notlar:
1. Kalınacak yer kişi sayısıyla ilgili olduğundan ilgilenenlerin <a href="http://www.pisiklet.net/events/?event_id=4">Etkinlikler</a> sayfamızdan "booking now" formu ile ön kayıt yapmaları rica olunur.
2. Tur sırasında yoldan devamlı geçen Beypazarı-Ankara minibüslerini, gereklilik halinde kullanabiliriz.
3. Grubumuza eşlik edecek bir eskort olmayacak ancak acil bir durumda Beypazarı'ndan her an çağırabileceğimiz bir araç ayarlayacağız.
4. Kişisel güvenlik malzemeleri (eldiven, kask, gözlük) ve yedek kıyafet gibi malzemeler kişilerin sorumluluğundadır ancak bunların getirilmesi tavsiye edilir. (elinde olmayanlar, mail yoluyla ulaşırsa kendilerine temin edilir.)
5. Bisiklet için tamir malzemeleri ve ilk yardım malzemeleri grup içinde belirlenecek kişilerde bulunacaktır.
6. 30 Km. civarı içme suyu alabileceğimiz yerlerden uzak seyredeceğimiz için yeterli miktarda su kabı getirmeniz gerekmektedir.
6. Tura katılmak isteyenlerin bu sayfayı takip etmeleri rica olunur. Ön kayıt formundaki telefon numaranızı doğru yazmanızı rica ederiz.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Katılmayı çok isterim ama dershanem var.Eğer asabilirsem bir şekilde yada tatil olursa mutlaka gelirim.Güzel bir organizasyon teşekkür ederiz :)

• Beğen
Tepkiler: buğra kuddaş
Tepki
19
herkese merhabalar. merhabalar 2 gün önce sedona borla aldım. gelebilmeyi çok istiyorum. derslerin durumuna göre katılacağım

Tepki
47
merhabalar
en son 2004 te uzun tur yaptım. bu tarihten sonra da çok fazla bisiklete binme şansım olmadı. Arada sırada işe gidip geldim. Bi kac defa da şehir içi 60-70 km turladım. Haftasonu eymirde keendimi denedim. 20 km zorlanmadım ama yokuş yoktu. 103 km gözümü korkutuyor biraz. 30 nisana kadar fırrsat buldukça binmeye çalışıcam. kendimi tartarım. bu arada specialized sirrrus elite almaya karar verdim. önerir misiniz

• Beğen

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
Öncelikle grubunuz hayırlı olsun, umarım katılım iyi olur ve keyifli bir ilk tur yaparsınız. Yolunuz açık olsun.

• Beğen

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
@kivanc

grubumuzdan bir kişi trek fx 7.3 kullanıyor. O bisikleti gördüğüm için alternatif olarak bunu da düşünmenizi isterim. Ayrıca 100$ farkla 7.5'de güzel bir alternatif.
Bence üçünü deneyip öyle bir karar verin.
Not: bu arada haftaya beypazarı gezisine hazırlık için kurtboğazı turu yapacağız. (link) ayrıntıları görebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: KIVANÇ ATILGAN

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
katılım için şartlar nelerdir ? daha önceden turlara hiç katılmadım. Bisikletimide yeni aldığım için hem tur konusunda hemde binişte yeniyim.

Tepki
47
@buğra kuddaş

trek fx 7.3 ile 7.5 arasında 400 euro fark var ve sirrus elite görünüşü çok hoşuma gitti. En çok hoşuma giden de telleri kadronun içine gizlemişler. trek fx 7.3 e göre artısı karbon maşa var. sse almaya karar verdim.
teşekkür ederrim.

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
@H.ibrahim Erdemir

merhaba; pisiklet.net/2011/04/beypazari-gezisi/ adresinden şartları öğrenebilirsiniz. gerçi öyle çok bir şartımız yok ama :) sadece bir gün içinde 100 Km yol kat edeceğiz. bir buna hazır olun, diğer her şeyi siteden görebilirsiniz zaten.

ilginize teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: H.ibrahim Erdemir

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
@Ahmet BAYSAL

ahmet bey, kurtboğazı turu bu hafta pazar günü; saat 07'de güvenpark'ta buluşacağız. öğlen kurtboğazında mangal yapıp isteyen arkadaşlar barajda yüzecek...saat 15 gibi yola koyulup akşam 19-20 civarı şehire varacağız.

(link) ayrıntılı bilgi alabilirsiniz tur için; aramızda görmekten mutluluk duyarız...

beypazarı turu ise 30 Nisan tarihinde. sitemizde kalınacak yer ile ilgili birkaç alternatif de yer alıyor. katılmak isterseniz bana özel mesajla ulaşabilirsiniz.

iyi günler.

Tepki
47
Bisiklet
Cannondale
merhaba, ben de tura katılmak istiyorum ama kış girdiğinden beridir kondisyon yok. Nisan sonuna kadar ısınmış oluruz artık, tabi havalar düzelir de çıkabilirsek :)

Kurtboğazı'na da gelmek istiyorum ama şimdi orda yolun bi kısmında %7'ye varan eğim var, insanın gözünü korkutuyor açıkcası. şu rota izlense daha iyi olmaz mı? (link)

• Beğen

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
GÜnaydın,
ANKA BİSİKLET GRUBU üyesi olarak bu turlara katılmayı gerçekten çok isterim özellikle uzun mesafe tur yapan kişilerin sayılı olması umudumu kırıyordu, 30 nisandaki tur içinse kayıt oluşturacam. Beypazarıda 1 kere gitmiştim ve çok beyenmiştim, kasaba tarzında bir yer süper...

Uzun mesafeyi gözünüzde büyütmeyin arkadaşlar, zira yol düz ve güzeldir korkulacak birşey yok :) Beypazarının yolları yeni yapıldı önceden tek şeritti, şimdi gidiş-geliş çift yol oldu...

işlerimi ayarlayıp TURA katılmak için zaman ayarlamaya çalışacam...

• Beğen

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
@Yasin Büyük

zaten bizim izleyeceğimiz rota da bu. dün mapmyride'da rota ayarlarken bir hata olmuş :) sitedeki haritayı hemen değiştiriyorum.

teşekkürler.

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
@serkan hilal

aramızda sizi görmekten büyük mutluluk duyarız; siteden kayıt yapmanız iletişim bilgileri için gerekli. isterseniz siteye kayıt yapmadan özel mesajla da bana mail ve telefonunuzu iletirseniz olur.

Bu arada biz bir bisiklet grubundan ziyade tüm grupların ortak portalı vazifesi görmeye çalışıyoruz. Zaten sitemizde bisiklet grupları linkine tıklarsanız, ANKA bisikletin de logosunu görebilirsiniz.

teşekkürler, görüşmek üzere.