Dün trafikte kendime göre suçsuz olduğum için dayak yemem

Konu, Şikayetim Var! kategorisinde mertcanaksoy34 tarafından 31 Mayıs 2018 tarihinde paylaşıldı.

Etiketler:
  1. mertcanaksoy34

mertcanaksoy34 Üye

Adı:
    Mertcan Aksoy
    Bisiklet:
    Kron
    Sponsorlu Öncelikle hepinize merhaba değerli büyüklerim varsa da küçüklerim, dün yaşadığım başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Dün bisikletim ile gezmeye çıkmıştım yolda sürüyorum bir tane yaya karşıdan karşıya geçiyor kadın eczaneden bir şeymi ne almış neyse karşıdada arabada kocası var karşıya geçiyor ben solundan geliyorum ama ablamız sadece sağına bakıyor ne kadar zilime bassamda arka tekeri kaydırsamda (uyarı için) abla durmuyor ben nereye gidersem oraya geçicem oraya kaçıyor duramadım ön frene bastım ben uçtum stoppieye kalktım bisikletimde ablanın üstüne devrildi Allahtan kafamda kaskım var neyse sonra ablanın kocası geldi (her şeyde sanki suçlular 2 teker sürücüleri) koştu koştu bir vurdu nevrim döndü dişlerimde telde vardı ağzım kan içinde kaldı Adam şimdi orta yaşlarda 40 yaşında falan bende ramazan diye bir şey demedim sizce burada benim bir suçum varmı? bir de trafikte kendimi nasıl koruyabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim (ne yazıkki o adrenalinle plakasını alamadım :()

2. HasanTiçır

HasanTiçır Aktif Üye

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Canyon
    Şikayetçi oldun mu?

mertcanaksoy34

mertcanaksoy34 Üye

Adı:
    Mertcan Aksoy
    Bisiklet:
    Kron
    @hasanhoznur maalesef hem o adrenalinle plakayı tutamadım hemde etrafta olan 1 kamera vardı onunda kayıt cihazı bozuktu

4. HasanTiçır

HasanTiçır Aktif Üye

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Canyon
    Eczanede kimlik bilgisi bulunabilir

BugAdam, kobalamin, Erkan_007 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  5. danceros

danceros Daimi Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Cube
    olayların yaşandığı bölgedeki karakola ailenle git polise şikayette bulun çevredeki kameralar incelenip o adam bulunur. sen dayak yediğinle kalayım diyorsan o senin tercihindir ama suçlu olsan bile kimsenin sana vurmaya hakkı yoktur.

mertcanaksoy34

mertcanaksoy34 Üye

Adı:
    Mertcan Aksoy
    Bisiklet:
    Kron
    @danceros tamamdır teşekkürler

@danceros polislerin böyle durumları çok önemseyeceğini düşünmüyorum ama

7. BerkEvren

BerkEvren Forum Bağımlısı

Adı:
    Berk Evren
    Bisiklet:
    Scott
    @mertcanaksoy34 Önce geçmiş olsun. Yazdığın olayda ne olursa olsun şiddet uyguladığı ve aklınca ceza verdiği için 40 yaşındaki sürücü haksız. Kimsenin kimseye ceza vermeye, vurmaya hakkı yok. Hele yaşça küçük birine.
    Senin hatan olan şeyse kadın seni görmüyorsa geçmek için zorlamaman olacaktır. Hele fren yapıp o sesle uyarman falan hoş değil. Baktın görmüyor, daha sert fren yap dur. Böyle abuk subuk insanlarla başını belaya sokmamış olursun.
    Geçmiş olsun tekrardan. Umarım bunu yapan sürücü cezasını bir şekilde bulur bu olayın...
    Aynen. Yapacağın en mantıklı iş bu olur. Tabi ailenin tutumu da önemli bu noktada.

kerem E ve Aytaç DİREK bunu beğendi.
  8. -Skynet-

-Skynet- Forum Bağımlısı

Aynen, suçlu olsanda bu sana kuvvet uygulanmasını gerektirmez. Ailene bu durumu açmadıysan söyle bence ve en yakın karakola gidip suç duyurusunda bulun. Ve mahkemelikte olsan kesinlikle geri adım atma, tazminat davanı aç. Hani adam bir delilik etti,kendine hakim olamadı bir iki tane şamar attı desek daha az zalimce olur ama ağızdan kan gelecek şekilde vurmak nedirya!

mertcanaksoy34

mertcanaksoy34 Üye

Adı:
    Mertcan Aksoy
    Bisiklet:
    Kron
    @BerkEvren öncelikle Berk abi geçmiş olsun dileklerin için çok teşekkür ederim . ben durmaya çalıştım hatta durucak kadar frene bastım arka tekerlek bayağı bi kaydı bisikletle kadının ayağının altına girip yere düşüp kafasını vurması konusunda korktum bende kask olduğu için dedim en azından hafifletir böyle bir durumda bile yayayı düşündüm. zille uyardım birde hiç bakmıyor ben bir yandan dayak yediğim için üzülüyorum ama bir yandan hafifletiyorum kendimi ya benim yerime araba olsaydı o kadına vursaydı daha kötü olabilirdi onuda düşündüm

@BerkEvren ailem zaten karakola gitme taraftarı bu konudaki tutumumuz böyle

furkanbr, Carpe Diem, kerem E ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  10. Çağdaş78

Çağdaş78 Forum Bağımlısı

Adı:
    Çağdaş
    ............

bilalfidanboy ve mertcanaksoy34 bunu beğendi.
  11. danceros

danceros Daimi Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Cube
    @danceros polislerin böyle durumları çok önemseyeceğini düşünmüyorum ama[/QUOTE]

düşünmüyorsan sen bilirsin.

mertcanaksoy34

mertcanaksoy34 Üye

Adı:
    Mertcan Aksoy
    Bisiklet:
    Kron
    @danceros ama gidicem yinede şansımı deneyeceğim

13. bilalfidanboy

bilalfidanboy Forum Demirbaşı

Adı:
    Bilal Fidanboy
    Bisiklet:
    Cube
    @Çağdaş78 al bendende o kadar ...yazık gerçekten yazık....insanlık artık dönüşü olmayan bir izine çıkmış ..geçen akşam sahil yolu antrenman sürüşünde 30 km üzeri giderken,arkamdan gelen mobilet tarzı 2 ayrı motorsiklet üzerindeki yaban sığırlarından biri sırtıma vurdu ve devamında basıp gittiler...çok dua ettim parçalarını organlarını ilerde göreyim diye ama işte....bunlarda böyle karakter sahibi işte,ne olsun hani çevirip kimliğine baksan nedir kimdir diye baba ismi yeri boştur(anlayan anladı)
    @mertcanaksoy34 kardeşim geçmiş olsun..umarım hakkeden hakketiğini bulur

14. danceros

danceros Daimi Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Cube
    şans değil, polis senin ifadeni alır şikayetini alır bu o nun görevi, gerisi savcının işi. ilgilenmez diye bişey yok.

mariokaldato ve furkanbr bunu beğendi.
  15. salih67

salih67 Aktif Üye

Adı:
    salih
    Bisiklet:
    Giant
    @mertcanaksoy34 Zil çalıyorsun, frenlere asılıyorsun (hatta arka teker kayıyor) gene duramıyorsun ve kadına çarpıyorsun.
    Amacım seni suçlamak değil ama karşında engelli bir insan da olabilirdi.
    Umarım bu kazada ders alıp daha dikkatli bisiklet kullanırsın.

Her ne kadar kazanın senden kaynaklandığı anlaşılsa da kimsenin karşısındaki kişiye bu şekilde davranmaya hakkı yoktur.
    Sana vurulduktan sonra 155'i arasan ve olay yerinde beklesen daha iyi olurdu.
    Forumda bu konu ile ilgili faydalı bir yazı var. Yazıyı incelemeni tavsiye ederim.
    Bisikletle yapılan kaza sonrası adli ve tıbbi süreç
    Yazıdan ufak bir alıntı:
    *Kazaya karışan-sebebiyet veren kişilerle KESİNLİKLE fiziksel şiddet ve sözel saldırılar içerisinde bulunmamalı, bu ortamlardan mümkün olduğu kaçınmalı bunun bir kaza olduğunu, istenmeden gerçekleştiğini ve en iyi şekilde atlatılmasını arzulandığını göstermeliyiz. (Elimizden geldiği kadar ortamı sakin tutmakta fayda olacaktır, zira olayın seyri kazadan çıkıp kişisel husumetlerin başladığı farklı adli süreçlere neden olacağından, ileriki dönemlerde çok daha fazla mesai kaybımıza neden olan farklı adli süreçlerin içine girilebilmektedir).

Erkan_007 ve Cenk Akbulut bunu beğendi.
    mertcanaksoy34

mertcanaksoy34 Üye

Adı:
    Mertcan Aksoy
    Bisiklet:
    Kron
    bilalfidanboy bunu beğendi.
  17. BurakMehmet

BurakMehmet Üye

Adı:
    Burak Mehmet
    Bisiklet:
    Kron
    Geçmiş olsun dostum..Keşke uyarma çabalarından önce temponu azaltsaydın... kaza bu olur ama tedbir en önemlisi...

kobalamin bunu beğendi.
    mertcanaksoy34

mertcanaksoy34 Üye

Adı:
    Mertcan Aksoy
    Bisiklet:
    Kron
    @danceros teşekkürler

@BurakMehmet öncelikle teşekkür ederim ne kadar tedbirli gitsemde kadın karşıma çıktığında aramda uzak bir mesafe yoktu @salih67 yakın bir mesafe yoksa durma ihtimalim kesinlikle vardı ve sıyrılma ihtimalimde

19. Cyanide

Cyanide Karbon üye

Adı:
    Celal Y.
    Bisiklet:
    Cube
    Çok geçmiş olsun arkadaşım, daha kötüsü de olabilirdi en kötü ihtimalide düşünmek gerekir.
    Trafikte 2 tekerler için hep yazılır/çizilir. Şu zıkkım motorlubisiklet de olsa araçtan sayılmadığı bir gerçek. Görseler bile üzerinize gelir, üzerinizden geçer, sıkıştırır, düşürür hatta elinde soda, bira yada zıkkımlandığı ne varsa onu bile tutup fırlatabilir vs. her türlü hanzoluğu görebilirsiz insanımızdan. Bu yüzden mutlaka önünüzü görerek hareket edin ve mümkün oldukça beladan da uzak durmaya çalışın.

Yaşadığın durum bana kalırsa o hanzonun yanına kâr kalmamalı, polisin de bu konuda duyarsız kalacağını sanmıyorum.
    Yukarıda bahsedildiği gibi ailenizle birlikte en yakın karakola gidip, olayın tahmini yaşandığı saati ve durumu bildirirseniz gerekli inceleme yapılacaktır düşüncesindeyim.

Tekrar çok geçmiş olsun, esen kalın.

keremkucuk041 bunu beğendi.
    mertcanaksoy34

mertcanaksoy34 Üye

Adı:
    Mertcan Aksoy
    Bisiklet:
    Kron
    Sponsorlu @Celâl Y. geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim polise gideceğim

Cyanide bunu beğendi.
  1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
    Duyuruyu Kapat