DT Swiss XRC 100 Masa Sorunu

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Bir bisikletimde bu masadan var, bisikleti sahilde surmeme ragmen masa frenlemelerde titresim yapiyor. Diger bisikletimde RockShox Sid Race var, hicbir problemi yok. Bu masayi onerdikleri bir tamirciye goturdum, zaten o tamirci de parami aldi birsey yapamadi aynen devam ediyor. Bu masada uretim hatasi oldugunu dusunuyorum. Bisikletcilerde genel gordugum bir mantik var hepsini kastetmiyorum yalniz, urunler garantili ama diyelim xtr aynakolun dislisi mi kirildi, kullanici hatasi. Suspansiyon iyi calismiyor mu uretim hatasi degil, kullanici hatasi. Garanti sozde isliyor. Benim genel izlenimim bu. Istanbul'da bundan anlayan var midir? Dt Swiss'den anlayan bir yer oneriliyor hep ama adamlara KCNC V fren ayari yaptirtmaya goturdum bir yerine pul konacakmis yapamadilar 20 lira para aldilar, baska yere goturdum 15 yasindaki cocuk abi buraya pul lazim dedi koydu bitti.

Scudo

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Maşadan önce furş takımınızın kapağının sıkılığını ( Boğaz vidalarını gevşeterek ) ve disk fren bağlantılarını kontrol ettiniz mi? Çünkü üst seviye maşalar kolay kolay boşluk yapmaz genelde.

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Evet onlara da bakildi, en sonunda Turkiye Distributorunun onerdigi servis bu masa boyle gibi bir cevap verdi. Sid Race de hicbir sorun yok, zaten araziye girmiyorum sadece sahilde suruyorum.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Eğer kendiniz kontrol edip, bağlantılarında sağlam olduğundan ( Rotor bağlantısı,kaliperin maşaya vidalanması kısmından,furş takımından) ve maşanın boşluğundan eminseniz,Dt swiss'le mailleşin derim. Bunu neden diyorum adamlar başından savmak için hiç uğraşmamış olabilir,bakmamış olabilirler. Kendiniz emin olun bu durumdan. Yurt dışındakiler daha fazla adam yerine koyacaktır muhtemelen. Bu maşa böyle gibi bir cevaba ise gülüyorum sadece..

ordulu

Üye
Tepki
1
dış keçelerini hafif aralayıp,sıvı vazelin dene,eczanelerde bulabilirsin.keçe çok sıkı veya sert ise yumşatır,deneyin

ordulu

Üye
Tepki
1
maşa aynı sorunu devam ettiriyorsa,maşan garantiye giriyor.darbe yok ise,tüketici haklarını ara.

ordulu

Üye
Tepki
1
maşanın kasıntıda kalması,maşanın çalışmasını etkiler.bunu ya pul koyarak,yada ön teker milinin kontrol somunlarının 1 milim kalınını kullanarak çözülür?