Drag Blade

gugus

Daimi Üye
Tepki
146
Merhaba! Bu onumuzdeki yaz doneminde bu bisikletten iki tane almayi dusunuyorum.. (malum cep yakiyolar.. bizdede yanacak kadar cep yok !) Bu bisikletin disinda ona es deger durumda alternatifler var mi? Amacim iddiali bi yarisci olmak..yazarken bile heycandan icim parcalaniyor..:) Eger bi fikriniz varsa, yada bi sekilde rehberlik yapabilirseniz cok iyi olur!:)

• Beğen
Tepkiler: gokhan erdogan
Scudo

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Drag blade ve Delta race cro moly

alternatıflar yok degıl ama yol bısıkletı olarak alternatıf cok ama maddı acıdan ıyı degılsenız ıyı bır yol bısıkletı alamanız mumkun olmuyor malesef...

Drag blade modelı olabılır ııyı fıyatına gore..bunun yanı sıra yol bısıkletı olarak alternatıf bulmak ıstersek..

Drag blade...650 ytl
Delta race cro moly modelı...420 ytl

Cannondale ve corratec içinse 1000 euro gozden cıkarmak gerekıyor malesef..bu yol bısıkletlerı bıraz profesyoneller için ilerıde sızınde olur ınsallah..

bu yukarıda kı ıkı adet yol bısıkletı sızın baslangıc olarak işinizi gorucek kapasıtede o yuzden maddı ımkanları fazla zorlamadan sahıp olabılırsınız..

saygılar..

gugus

Daimi Üye
Tepki
146
Cannondale, Corratec....aman... telefuz etmek bile can yakiyor...evet paramiz yok!:( ama azmimiz var..:) baslangic icin uygun oldugunu bilmek yeterli, sizin deyisinizle daha iyiye gidebilecek olursak ust modele geceriz. Tesekkur ederim.. :eek:

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
2. eller bölümüne de bakabilirsiniz. Ayrıca yeni bisikletlerde taksit olanakları da var. Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: erkan yurttas

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bayanlar kategorisindeki yarışlarda full tiagra donanımlı bisikletle kürsüye çıkanlar var, hatta ve hatta birinci olanlar! Bence komponentler en aşağı Sora olsun. Sora'nın çift kontrollü kolları büyük bir artı. İstersen Sora'nın aynakolunu değiştirebilirsin 52'li olduğu için. 53'lük bir Tiagra takabilirsin onun yerine. Ki başlangıçta pek gerek yok. Sıfır alacaksan bütçeni bence 1000 YTL seviyesine çekmeye bak. O seviyeye çekemiyorsan da ikinci el düşün derim. Kolay gelsin.

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar elimizde daha önceden bir çok yarışa girmiş olan çok eski peugeot marka bir yarış bisikletimiz var.Bunun üzerinde bulunan çekiş sistemini komple değiştirmek istiyoruz.Acaba herhangi bir uyum sorunu yaşarmıyız.Yada hiç uğraşmadan drag blade mi alsak karar veremedik.Biz yüksek sürat için bir makina bakıyoruz.Ayrıca vites sayısıda en fazla 12-14 olabilir.Aynakol ikili olucak yani.Birde bu dragları Bursa da satan bir yer bulabilirmiyiz.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Merhaba,
Çok eski olduğu için baszı uyum problemleri yaşayabilirsiniz ve sonradan yapacağınız çekiş-fren sistemi modifiyesi külfetli gelebilir.
Her ne kadar Drag Blade önerdiğim bir model olmasa da, yine de sorunuzun cevabı Drag Blade olacaktır.
Çünkü mevcut bisikletiniz çok eski ve ancak daha yüksek meblağlara aynı seviyeye getirebilirsiniz.
Blade'de Shimano A50 serisi kullanılmış, bizzat kullandığım bir seri değil fakat anladığım kadarıyla yol gruplarının içindeki giriş serisi, Mtb'deki C050 nin yol versiyonu diyebiliriz.
Vites kolları eski sistem, manuel, onu da aldığınızda ileride dual control kollara geçmek isterseniz, masraf olacaktır fakat 12-14 vites dediğinizden, çekiş sisteminin pek de orta-üst model olup olmaması sizin için önemli olmadığını anlıyorum.
Bu yüzden de size Blade'i sizin durumunuzdaki birine önerebiliyorum.Fakat ileride yarışlara girmeyi düşünürseniz ya daha üst model bakın, ya da onu zamanla modifiye edersiniz.
Aldığınız zaman buraya fotoğraflarını ve yorumlarınızı bekliyoruz.
Kolay gelsin.

R4UF

Aktif Üye
Tepki
33
drag blade alma imkanın varsa bence hiç durma al
çünkü bildiğim kadarıyla güzel bi bisiklet
ama eğer yavaş yavaş toplayabilirim diosan peugeot 'u topla
yinede son kararı vercek olan kişi sensin

• Beğen
Tepkiler: harun89

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Bence üzerine biraz daha koyup Geotech Master Sora al o zaman 5 yıl kafan rahat olur ;)

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Bizim niyetimiz yarışa girmek falan değil. Tamamen şehir içi kullanım amaçlı olarak bakıyoruz. Eğer kısmet olursa alırsak resimleri siteye ekleyeceğim. Bilgiler için teşekkürler. Acaba bu drag bladei siz kullandınız mı? Rahat bir bisiklet mi? Düşünce ve tavsiyelerinizi alabilir miyim?

KMCPro

Forum Bağımlısı
Tepki
311
İsim
Kadir KAMACI
Bisiklet
Diğer
Bana Soracak Olursan Drag Blade Dual Başlangıç için En Ucuz Ve En Kalitelisi Derim

ben Drag Blade Dual Sahibiyim 2.el Bolumunde Yanında Bianchi Carus ile Birlikte Satılıktır Zaten Görürsünüz Gayet Güzel Bir Bike Kadro Bakımından Uzerinde Değişiklik Yaparsan Arkana Bakmadan Gidebilirsin

Ama Ulaş Hocamada Hak Veriyorum Bütce uygunsa Geotech Master Sora al Derim

Tepki
14
Bisiklet
Carraro
Benim şu an ki makinem Drag Blade kardeşim... 1 yıl oldu henüz alalı ama pek memnunum....

harun89

Üye
Tepki
2
Drag blade modelleri artık dual kontrollü olarak çıkıyor.Ben sıfır modellerini inceleme fırsatı buldum.

drag blade iyi bir model..

Tepki
18
Herkese merhaba. Benim bir drag blade bisikletim var ancak bazı yerlerindeki stickerlarda kalkma ve bazılarında büyük hava kabarcıkları var ben aynı çıkartmaların yenisinden alıp yapıştırıyım istiyorum ancak nerden temin edebilirim bendeki bisiklet gri-bordo yazıları beyaz renk.Hatta mümkünse 2 adet almak istiyorum

bu konuda bilgisi olan kimse yok mu

Tepki
18
ya üzerinde duruyor ama bazı yerlerini çok kötü yapıştırmışlar bende bulursam daha düzgün bir şekilde yapıştrmak istiyorum eğer sizin elinizde olursa beni bilgilendirirseniz sevinirim hemen alıcam çünkü

Tepki
26
Merhaba,
Firmadan talep ettik mayıs ayının 2.haftası gibi kesinleşir.Geldiğinde bilgilendiririz.

Tepki
18
tamam teşekkür ederim

ya bu arada sizin sitedeki drag bladelere baktım onlar yeni model galiba bendeki koyu gri-bordo renk olandı onun stickerları farklı acaba ondan da gelir mi

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar yol bisikleti alacağım faka t tam karar veremedim. Bunların arasında Drag Blade de var. Drag Blade hakkında deneyimi olan arkadaşlar tecrübelerini anlatırlarsa çok memnun kalırım ve kafamda hangi modeli seçeceğim de şekillenmiş olur.

• Beğen
Tepkiler: Abdülhamit Topçu