Downhill

Tepki
18
Selam herkese...

Arkadaşlar downhill için fullface kask ve güvenlik ekipmanlarını nereden bulabilirim uygun fiyata yada ikinci el?

Bir de DH yapacak ve ya yapmakta olanlar varsa haber verirlerse katılmak istiyorum! Hemde çok! :)

• Beğen
Tepkiler: HIZLI
Scudo

Cem AKINCIOGLU

Daimi Üye
Tepki
37
hocam motor satan yerlerde cross kask ve gozlukleri bulabilirsiniz ama daha iyileri için yurt dışı na bakın :)

Tepki
18
@Cem AKINCIOGLU

Aslında Beşiktaş'ta Bike&Outdoor' da var iki üç kask modeli.. Ama biraz pahalı. Başka nerde var bilemiyorum. Cross motorların kaskı daha farklı diye biliyorum. Ağırlığı yapısı falan... Bi de ikinci el bulsam süper olacak :) Teşekkürler ilgine şimdiden...

Cem AKINCIOGLU

Daimi Üye
Tepki
37
yardımcı olabildiysem ne mutlu bna bu arada uyarayım bu ise yeni baslayacaksan turkiyede uygun downhill ortamı yok diye biliyorum ve bu spor biraz tuzlu iyi bir bisiklet istiyorsan o atlayıslara dayanacak 6 bin dolar dan başlar 4 5 milyarada var ama 2 aya gazırt guzurt eder :D

Tepki
18
@Cem AKINCIOGLU

Aynen.. Ben benimkiyle biraz takılıcam 1-2 ay :D bi pasımı atıyım... Daha tazeyim zaten.. İstanbul'da bir yer var uygun Aydos diye.. Gidicem yakında. Dediğin gibi zor ve masraflı bi iş... en azından fullface kask falan aliyim diyorum ki.. Yaşamıma devam ediyim :) Daha sonradan ya toplayarak alıcam bisiklet yada bakıcam bişeyler.. :)

Tepki
147
hangi bisikleti kullanıyorsun? geri kalan ekipmanların hepsi bende fazladan var cunku. downhill yapan bir tek biz varız aydosu bıraktık artık uludaga gidiyoruz ama senin için aydosa gideriz bir iki iniş yaparız,ona göre inebilecek seviyedeysen uludaga giderken alırız seni de.

Tepki
18
@selimmerdan

Heh.. Ben de sizi arıyodum. Delta'dan Gürkan la konuştuk. Sizleri tanıdığını söyledi. Ayarlarız bi gün derken. Seni nihayet buldum :)

Bisikletim ben memnumun ama DH için iyi değil tabiki. Bi iki DH denemesinden sonra iyi bi DH bisiklet almayı planlıyorum.

Hocam downhill videolarını izlerken bunu yapmam gerek dedim.. Ve tek isteğim bu.. Ekipmanım yok ama alabilirim. Bisiklette hani çok iyiyim diyemem. Downhill de hic yapmadıgıma gore...Hafata 3-4 kere turluyorum işte. kondisyon fena değil ama bilemiyorum.. Sizden yardım bekliyorum. Ekipman icin yardımcı olursan alıyım hemen biseyler.. En yakın zamanda gideriz.. neresi olursa.. :)

Bisiklet (link)

İlgilendiğin için çok çok teşekkür ederim...
Ayrıca mail: omerfsakarya@hotmail.com

Tepki
147
açık konusmak gerekirse ben iniş yapıcam diyorsan bu bisikletle kesin olmaz onu soyliyim ekipman vb almadan önce bu işe uygun bisiklet alman lazım downhill veya freeride kadrolu arka suspansiyon min 150mm çalışan bir bisikletin olacak altında yoksa bir yere gitmenin manası yok. su an için turkiyede pek bi secenegin yok. bi arkadasımızda 2010 demo var sıfır 4500tl ye satıyor bi de kackarda scott voltage fr 10 var 3800 euro istiyorlar. bisikleti al gerisi basit merak etme

Tepki
18
@selimmerdan

Haklısın tabi. Ama ben şu şekilde düşünmüştüm (doğru bi düşünce değil herhalde) Hiç DH yapmadığımdan ilk olarak var olan bisikletimle yavaş yavaş :) denerim 1-2 ay sonra DH bisikleti alırım diye düşünmüştüm. En azından antrenman falan yaparım dedim. Yani bakalım becerebilecek miyim diye? :)
DH bisiklet fiyatlarıda normal değil ki çat diye alasın.. Ama yakında almayı dusunuyorum.

Bilmediğimden soruyorum; Benim bisikletle olmaz dediğin bisiklet ilk suruste dagılır anlamında mı? yoksa başka bi durum için mi?

Ayrıca bu bisikletle :) DH alana kadar hic bisey yapamaz mıyım ya? deneme falan bişey.. Hayallerim yıkıldı sanki :)

Nakit almam zor bisikleti.. bi duruma bakıp alırım..

Çok teşekkürler ilgine...

Tepki
2
Bisiklet
Diğer
ben satabilirim istiyorsan 250 tl kask ve gözlük L beden çok az kullandım bana büyük geldi