Downhill için en uygun lastik nedir? f/p

berhandh

Üye
Tepki
121
İsim
Berhan
Bisiklet
Giant
Maxxis Minion 2.35 60a öneriyorlar

varmı kullanan veya başka bir önerisi olan?

Scudo

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@berhandh

Ben kullanıyorum, ağır olması dışında bir dezavantajı yok gayet kaliteli lastikler (Minion'da ön ve arka ayrı lastik almanız gerekiyor buna dikkat edin). Kullanacağınız koşullar önemli, çok ağır bir parkur değilse, fazlaca çamur, kaygan zemin, vb. yoksa Maxxis Highroller ya da Schwalbe Hans Dampf da iş görür. Ama daha ciddi kullanımlar için Maxxis Minion ve Schwalbe Magic Mary tavsiye edebilirim.

berhandh

Üye
Tepki
121
İsim
Berhan
Bisiklet
Giant
@9magiko ya ben okulada gidip geliyorum bisikletle urban freeride filanda takılmaya başladım şehir içinde çok sıkıntı çıkarıyormu asfaltta?

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@berhandh

Kullandiginiz bisikletin ozellikleri nedir? DH/FR turu bir bisikleti sehir icinde kullanmak asiri yorucu olacaktir.

berhandh

Üye
Tepki
121
İsim
Berhan
Bisiklet
Giant
@9magiko kona operator 2013 var uzun mesafe gitmiyoroum zaten 2km sürüyorum düz yolda yokuş yok
metroya biniyorum inip bi 2 daha sürüp okula dönüyorum daha önce çift süspansiyonlu 6.3 vardı şu resimde görülen onunla çok yorulmazdım kondisyonumda fena değildir
kona yeni geldi yaklaşık 3 kilo kadar daha ağır umarum buda yormaz sandıgım kadar :)

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@berhandh Bende de Kona Entourage 2013 var, arka suspansiyon en ufak yokusta bile butun enerjiyi yutuyor neredeyse, yani bosa pedal cevirmekten farki yok. Ama dumduz yolsa gidilebilir belki.

Sirasiyla,

Maxxis Highroller
Schwalbe Muddy Mary
Maxxis Minion DHF/DHR
Schwalbe Hans Dampf
Schwalbe Magic Mary

kullandim. Dedigim gibi eger ciddi bir DH parkurunda kullanilmayacaksa (zaten Ankara'da bulmak zor) Hans Dampf ya da Highroller guzel tercihler.

berhandh

Üye
Tepki
121
İsim
Berhan
Bisiklet
Giant
@9magiko çok teşekkürler müsait oldugunuz zaman bi görüşelim hocam 2 kona takılırız :D