Downhill için destek

Scudo

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Paşam sen önce bisikletlerini sat bakalım. Gerekirse telefonunu da satar yeşil ekranlı nokia alırsın idareten, bisiklet sevdası için telefondan geçmeye değer bence.

Güvenlik ekipmanların tamamsa, elindeki paraya bakarsın, babandan alabildiğini alırsın, abin,ablan veya akrabalarından da destek olanlar olur belki. Çıkan toplam rakama göre de hareket edersin. Bizler de burdan fikir / bilgi bağlamında destek oluruz. Al ya da alma deriz. (maddi olarak yardımcı olacaklara sözüm yok yanlış anlaşılmasın.)

DH alamazsan, full ve kaliteli süspansiyonlu hard trail alırsın, xc alırsın. O aletler sana bilgi olur, tecrübe olur, refkleks olur vs.

Buraya gelen gençlere de sen bilgi ve tecrübelerini aktarırsın ileride @aksoyyavuz çok da güzel olur.

Şimdiden şansın bol olsun ve kolay gelsin kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@master06 telefonu satsam da para etmiyor bakma iphone olduguna kedini zor tutuyor telefon neyse verdiginiz fikirler icin cok saolun bisiklet icin olan gelismeleri burdan aktaririm bakarsin bir gun almis olurum

Hasan Uzun

Üye
Tepki
77
İsim
Hasan UZUN
@aksoyyavuz downhill bir bisiklette başlangıç için en az 3-4 bin lirayı gözden çıkartman gerekirken dirtjump bir bisiklete 2000 lirayla bile başlayan bilirsin

medetkerem

Aktif Üye
Tepki
47
bende bisiklet topluyorum. 1500 tl eksiğim var. bi binlik attırsanıza. 500 kendim bulurum

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Bir arkadaşım internetten 40 adet dilek balonu satın almış. Maliyeti 48 TL imiş.

Gitmiş Sevgililer Günü'nde Bakırköy Sahili'nde tezgâh açıp satmış. Sadece 2 saat içerisinde hepsini satıp yaklaşık 250 TL kazanmış. Kendisi 28 yaşında.

Yani diyeceğim o ki, para kazanmak çok zor değil. Ben senin yaşında olsam ve şimdiki aklım olsa paraya para demezdim. Ama işte akıl hep sonradan gelir..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Birhan K. abi biraz komik gelebilir ama gecen hafta sitede meybuz sattik tam koseyi donduk derken site sakinleri sikayet etti ugrasamadik simdi bir arkadasimin yerine calisiyorum burdan bi miktar para alicam artik okul baslayinca da part time devam etmeyi dusunuyorum

Ahmet Cahid GÜRSES

Aktif Üye
Tepki
66
Bisiklet
Scott
(link) izle moralin yerine gelsin :) daha yaşın küçük mtb bisikletlerle tecrübe edin dh sonra geçersin..

• Beğen
Tepkiler: Hrii3y

Hasan Uzun

Üye
Tepki
77
İsim
Hasan UZUN
@aksoyyavuz orta amortisör ve diğer bir çok şey yok hatta downhille pek bi alakası yok ama downhill kullanan herkes dirtjumptan başlar

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
@aksoyyavuz Güzel kardeşim. Şu forumda bir konular var, kafayı yersin. Millet sadece "SABIR" diyerek 1 yılda, 2 yılda bisiklet topluyor.
Neden peki ? Biz yardımsever değil miyiz ? Herkes 10 lira atsa 1000 kişiden 10.000 lira yapar. Birine istediği en iyi bisikleti satın alabiliriz değil mi ? Ama olay bu değil. Benim bisikletim 7000 liraya mâl oldu bana. Emin ol 7000 liraya öyle güzel bisikletler alabilirdim ki, şu anki hikaye. Bu bir keyif işi. Zaten o zorluğu çektiğin için emek verdiğin için keyif alıyorsun. El emeği göz nuru demişler. Hayalin bu senin. Başkası senin hayalini gerçekleştirirse ne anlamı var ? Kendin başardığında, kıyamazsın sürmeye tabiri caizse. Biz sana bisiklet alsak daha hor kullanırsın. Bu sana özel değil, insanoğlunun nefsi böyle.

• Beğen
Tepkiler: CaGe

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
vallahi herkesin de dediği gibi sabır iş sabredeceksin çalışıp biriktirip alacaksın.2004 senesinde beri hafta sonları yazları durmadan çalışıyorum önceleri kendime bir şeyler almak içindi ama ailevi durumumdan dolayı 10da olsa 20de olsa çoğu zaman hep aileme destek verdim.En son insanların burun kıvırarak baktığı bir yerde taşeron olarak Kemerde arıtma tesisinde çalışıyordum.Sonra firma değişti işten çıkarıldım.Ve o 6 ayda 10bin lira biriktirdim 3 yıldır motorsuz olarak motor kulübüne giderim ve en sonunda motoru alacak param olmuştu ki fi tarihinden kalma babamın bir yerden borcu çıktı o 10bi liradan sadece 1000 liram kaldı ve gidip bütçeme en uygun olan bisikleti aldım bende downhill istiyorum fakat çalışmadan olmuyor ve çalışsan da birilerine yardım etmekle elektrik vb. şeylere vermekle gidiyor zaten. Altımdaki bisikletle bir kafa dengi arkadaşım ile beraber her boş vakitte dışarı çıkarız, onda ki bisiklette ağım şahım bişey değil adam ümit biniyor ve akla hayale gelmeyecek yerlerde bisiklet sürüyoruz.En son full face/downhill kaskı falanda aldık hattta geçen arkadaşım bir kazayı o kask sayesinde hafif sıyrıklarla atlattı.Daha fazla uzatmayacağım inşallah hedefine sağ salim ulaşırsın.Ata sözü mü bilmiyorum ama Azim i*eyen duvarı delermiş :D

Nizami

Üye
Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
Kardeşim benimde durumum aynı bende kendim köy içinde koyun alıp satıyorum.Tarlaya sebze ekip satıyorum benimde babam desteklemiyor köy içinde kimse desteklemiyor ALLAH bize sabır versin. :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Nizami amin abicigim ben aliyim da once sonra downhill hedefi olan herkese yardim etmeyi planliyorum (elimden geldigince)