Dostum şunla bi tur atıim bee !!

mahir aslan

Aktif Üye
Tepki
77
arkadaşlar eminim ki hepinizin başına gelmiştir , almak için yada toplamak için yanıp tutuştuğumuz çok sevdiğimiz çok emek verdiğimiz , hatta gözümüzden bile sakındığımız biricik bisikletlerimizi bazen bu şekilde, bazende hiç sorma gereği dahi duymadan üstüne atlayıp hadi ben bi tur atıpta gelim diyen ve ne yazıkki o bisikletin hiç mi hiç değerini bilmeyen arkadaşlarımız, akrabalarımız ,tanıdıklarımız vardır ! ben böyle olunca kimseyi kıramıyorum ama içimde gidiyor açıkçası , peki siz ne yapıyorsunuz bu durumda ????

Scudo

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
@mahir aslan

Kalp kırıcağıma bisikletim kırılsın :) Sonuçta en fazla ne kadar zarar verebilir ki?

• Beğen
Tepkiler: mahir aslan

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
Ben bu konuda biraz şanslıyım. boyum 1.85 spd pedalk kullanuyorum. saleye boyları yetmiyo indir diyenlerede aynı ayarı tutturmam zor oluyo diyorum.

• Beğen

Uğur Çakırlar

Daimi Üye
Tepki
190
İnsanlar gelip dostum bisikletine binebilir miyim ? diye soruyorlar. Benle yaşıt veya benden büyükler.. Bmx kullanıyorum. Ve bisikletimi kuruşuna kadar kendi paramla aldım. Yemedim içmedim bisikletim için biriktirdim. Bisikletim benim için çok özel ve çok değerli. Bu soruyu soran insanlara kibarca 'kusura bakma ama o benim için değerli' diyorum gülümseyerek. Karşımdaki de gülümseyip tekrar ısrar ediyor, gülümsememden cesaret alıp.. Bisikletimi benden başka bir kişinin kullanmasını istemiyorum diyorum ciddi bir tavırla. Ve karşımdaki olgunluk gösterip uzaklaşıyor. İşte, benim yöntemim bu, siz de deneyin, inanın bana çok işe yarıyor ;).

• Beğen

Oğuz Budumlu

Daimi Üye
Tepki
53
En iyi zarar vermeyeceğini bildiğim arkadaşlarıma veriyorum.Oda 2 kişi.Başkalarında hemen lafı değiştiriyorum.Başka biryeri göstererek "seni çağırıyorlar" diyorum :D

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
valla veririm ama herkese değil, uyarımı yaparım; gözümün önünde ol, 200 metre öteye git, vitesleri ben senin için uygun hale getireceğim sen oynama, sele borusunu boyuna göre ayarladım, dikkatli ol, kimseye vermem ama canın sağolsun, sana güveniyom ama ne yazık ki spd ayakkabın yok binemezsin yaaa... :( üzgünüm

banane ya bi bisiklet için kırılacaksa kırılsın veririm ama az bişe sadece tadına baksın yani, sonuçta beraber uyuyom bisikletimle... :D:D

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
@felis911
ahahahahahahahahahahahahahah
geçen abim odama girdi, sürekli ulan bunun nesi bu kadar ediyor ? normal bir bisiklet işte, sen delimisin ? git scooter alsana bunun yerine diyen abim , yeni girişimiyle beni şaşırtıp şunu bi versene bi gezeyim dedi. :eek: çok kısa düşündükten sora fazlada belli etmeyerek istersen al sorun değil ama pedallar özel ayakkabıya uygun normal ayakkabınla binersen ayağından kayar bileğini sakatlarsın dedim.. Hmm aman aman kalsın o zman dedi. Bende Dışımdan sen bilirsin dedim , içimde OHHHHHHHHHHHHHHH çekim :)
:D :D :D
Benim gözüm gibi baktığım bisiklet , akraba eş dost için alt tarafı bi bisiklet olduğu için öyle davranmaları normal, onlardan değerli değil tabi ama nedense bazen ölede hissetmiyor değilim :D

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Ben tanıdığım kişilere bisikletimi veriyorum. Seleyi indiriyorum, vitesin nasıl atılacağını gösteriyorum. İstiyorum ki bisiklet sevgisi onlarada yerleşsin bir araçtan daha kurtulalım, zehir saçan bir araç eksilsin. Hatta küçük çocuklar bile binebiliyorlar, sonra sevinçle teşekkür ediyorlar. Mahallenin çocukları benim iş saatimi bekleyip, tank gibi çift amortisörlüleriyle benimle kapışıp beni geçmiş olmanın mutluluğu ile bisiklete bir kat daha bağlanıyorlar.

Ancak şu var ki; Bisikletin kıymentini bilmeyen, kibirli, agresif bir kullanıcı ise ancak çok kısa bir tur atabilir. Çünkü bu şekilde binenlerden, nasıl olduysa gidonumu kıranlar, fren telimi koparıpta beni ön frensiz eve dönmek zorunda bırakanlar, ayna kolumun dişlilerini nasıl olduysa haşat edenler olmadı değil. Artık onlar sadece 200 metre binebilirler. :)

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
@Süleyman Uzunköprü

Artık onlar sadece 200 metre binebilirler. :eek: :eek: :eek: Hocam naaptın öle adamı bırak 200m tur attırtmayı , bisiklete 200m yaklaştırmam vallahi.. Gidonumu kırıcak , dişlimi haşat edicek heee ?? Cinayet sebebi valla :D hakim bile ağır tahrikten ceza uygulamaz....

Uğur Çakırlar

Daimi Üye
Tepki
190
@Furkan DURU

Bugüne kadar bu yöntemi kullanıp da herhangi bir sorunla karşılaştığım olmadı. Karşılaşan karşılaşmıştır. Söyleyiş tarzınada bağlı tabii...

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Eğer bir bayan isterse bisikleti seve seve veririm çünkü çok kibar kullanıyorlar:) Ama kendi yaşıtlarım istediğinde bisikleti veriyorum 100m ilerden dönüp dibimde kazık fren sıkıyorlar ve arka lastik haşat oluyor.(İçimden polislerin dediği gibi: alın bunu merkeze, alın bunu merkeze! demek geçiyor). Bana tokat atmak saygısızlıktır, fakat bisikletime kötü davranmak caniliktir... Ha şunuda belirteyim bisikletime kötü davrananların hepsi kara listede, onlara birdaha Sedona 741' li gün yüzü görmek yok:D

halid acar

Forum Bağımlısı
Tepki
600
adamına göre veririm baktım iyi sürecek bii ise veririm diğer türlü vermem şurası bzuk falan die bi bahane uydururum ama çok ısrar ederse tamam al biraz sür hemen getir derim tanıdığım kişinin kalbi kırılacağına bisikletime zarar gelsin ki zaten ne kadar verecek zarar lastikleri kaydırırı ayarlar gider o kadar:D

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
eğer karşımdaki arkadaş bisikletime ne kadar önem verdiğimi biliyosa veririm. eğer bisiklet sevgisi uyanacaksa ve benim bisikletimi ne kadar sevdiğimi biliyorsa veririrm ve kendinin getirmesini beklerim. ama bu kriterler yoksa vermem. verecek olursam bile fazla kullanmasına izin vermem. bi keresinde bi arkadaşımda 1 hafta kalmıştı bisiklet. verirken aynen aldığı gibi teslim etti. sele borusu bile aynı uzunluktaydı. ve verirken gözlerinin içi gülüyordu. bende çok mutlu oldum o arkadaşımda. hem bisiklet sonuçta maddidir. birinin kalbini kırmak çok kolay ama yapmak çok zordur. fakat dediğim gibi değer kıymet bilmeyen insan dışı varlıkları yaklaştırmam bisikletime. genelde büroya gittiğimde karşıdaki bir elektrik direğine bisikletimi kilitlerdim. bikaç kere sabotaj yapıldı. bisikleti düşümüşler. bende bigün oraya gene kitleyip uzaktan seyrettim ve bunu yapan çocuğu buldum. elimden zor aldılar valla :D bisikletimi çok severim ama bazı insanlar ve arkadaşlarımın bi kısmı bisikletimden kat kat daha değerlidir.

Machoo

Daimi Üye
Tepki
113
aga kaça aldın bunu diyorlar bende bazen uçuk bi rakam söylüyorum zaten adam dokunmaya bile cesaret edemiyor.

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
@MACHOO

"ya bunu alana kadar şahin alsaydın" "lan olm pedal çevirmek için bu kadar para verilirmi , scooter alsana" diyenlerden sıkıldığım için soranlara 500 lira diorum hmm güzelmiş ama diyorlar.Bende evet diyorum.Bi tur versene dedikleri zamanda Hayır diyorum.. Malım kıymetli abi cimriyim ben..Küssün benle. Bisikletimi vermedim diye bana trip yapıcaksa zaten öle adamın arkadaşlığınıda istemem... ha şu var. bir turda bir gezide bir arkadaşım versene bi test sürüşü yapayım derse veririm o ayrı. yani diyeceğim o ki bisikletten anlayan adama veririm , bu kaç para ya bi tur versene diyen bi zihniyete vermem...