Dostlar lütfen yardım Ne almam gerekir.

egenet

Üye
Tepki
6
Üstatlar bisiklet ile çok uzun zamandır ilgili olmama rağmen (doğa turlarına bisiklet ile çok katıldım kiralık bisikletle) bisikletler hakkında hiç bir bilgim yok.

Hazır bir bisiklet almayı düşünüyorum.. Bu bisiklet ile sahillerde 3-4 günlük turlara çıkmayı planlıyorum. Dağ bisikleti olsun istiyorum. Bütçem 400-600 tl arası.

Hangi markayı önerirsiniz. Çok teşekkür ederim şimdiden.

• Beğen
Tepkiler: yasin çalış
Scudo

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
önce forumda şöyle arattır:
400 500 600 tl lira
mtb dağ bisikleti şehir bisikleti
biraz araştır forumda çok konu var böyle. ayrıca 400-600 liralık dağ bisikleti ile 3-4 günlük turlar diye bir cümle kurmuşsun abicim şu cümlenin içindeki kelimeleri hep bir birine zıt araştır önce sakın atlama hemen.

• Beğen
Tepkiler: egenet
Tepki
7
Bisiklet
Kron
2 hafta önce kron 250 nakit fiyatı 550 tl taksitle 600 tl civarındaydı önerebilirim...

• Beğen

egenet

Üye
Tepki
6
Üstadım.. 500-600 tl 'lik bisikletler ile 3-4 günlük turlar yapamazmıyız. Bilgim olmadığından soruyorum. Teşekkürler.
@Ahmet Eroğlu

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Mtb alacaksan salcano astro önerebilirim.sadece asfalt ve hafif tozlu yolda kullanak isen şehir tur bisikleti al.mtb yoruyor biraz

• Beğen

veyselozcelikk

Aktif Üye
Tepki
391
İsim
Veysel
Bisiklet
Giant
Merhaba.Yaklaşık 20 gündür Salcano Astro 50 kullanıyorum.480 km yol katettim ve ufack bir sıkıntı yaşamadım.Fakat bütçenizin bir 100 TL kadar üzerinde.700 tl ye satın aldım ben ama eminim daha uyguna bulabilirsiniz araştırır ve elden alırsanız.

• Beğen

Ahmet Özcan

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Mosso
Salcano alma ne alırsan al.Başıma gelenlerden sonra bunu söylüyorum.Gerekirse resimlerle ve resmi evraklarla burada isbat edebilirim.

• Beğen

egenet

Üye
Tepki
6
@ramazanedis

Üstat teşekkürler. Biraz araştırma yaptım. xc250 ile xc150 arasında çok bir fark yokmuş... V frende haklısın disk firen çok sorun çıkardığından önermiyor kimse zaten.. Teşekkür ederim herkese önerileri için.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Carraro turner 417 geçiçeksin kronu

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
Hocam adı üstünde turlara çıkmak istiyorum diyorsunuz , bana kalırsa tur bisikletlerine yönelin ve bütçenize uygun bir sedona 311 ( ikinci el ) veyahut sıfır salcano city sport gibi ürünlere bakın.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
bence xc250 almana gerek yok :) Çünkü xc 150 arasında bi fark yok açıkçası sadece birinde 6061 alüminyum birinde 7005 teknoloji var. 7005 te çinko olduğundan dolayı 6061 e göre daha sert ve daha ağır. Fakat bu 6061'in kötü olduğu anlamına gelmez. 6061 daha hafiftir. Sonuçta bisikletin üstünden araba geçmeyecek bisiklet yamulsun diye :) . Benim tercihim xc150 den yana. Hani paran cebinde kalır onunlada aksesuar alırsın. :) V frenli almanı tavsiye ederim. Disk frenin hiç bir espirisi yok. Sadece görünüm açıkçası :). Ama Hidrolik disk fren başkadır tabi. :) 2 sini de kullandım. Mekaniğin bir şakası olmadığının farkına vardım. Disk fren dedinmi hidrolik benim için. Mekanik diye bir şey yalan :D