Dönen bir çift tekerlek...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında 42FY tarafından paylaşıldı.

 1. 42FY

  42FY Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Şubat 2009
  Mesajlar:
  379
  Beğeniler:
  199
  Şehir:
  KONYA-YOZGAT
  Seviye:
  Dönen bir çift tekerlek sesinin bana verdiği mutluluğu hiçbir oyuncak veremezdi o zamanlar. Çamurlu, çakıllı yollarımızın en gözde ve değerli oyuncağıydı bisiklet.

  Hiçbir zaman benim olmayan onlarca bisiklete bindiğim çakıllı yollarda, düşe kalka öğrendim yol tutuşunu. Bisiklete hakim olma duygusu, rüzgarın içinde yaptığım küçük yolculuklar, hız, hepsi elerimle ayaklarımın arasındaki mesafedeydi. Kim bu lüksü terk etmek isterdi ki? Birlikte hükmettiğimiz bir dünyamız vardı. Saçlarımın arasına rüzgarı ancak bu şekilde hapsedebilirdim ve hayır; bu birliktelikten vazgeçmeye hiç niyetim yoktu.

  Bizim çakıllı yollar o zamanlardan sevdiğim hatıralar bıraktılar dizlerimde. Sonraları asfaltla da tanıştım. Hevesli küçükler için hiçbir zaman bisiklete binecek yollar yoktu. Bizim içinde pek fark etmezdi zaten. Bir tur seyahat edebilmek yeterliydi. Hiç bisikletim olmadığı için bir sürü bisikletim vardı, her bir bisikletin turu kocaman mutlu bir gün demekti.

  İlk bisikletime sahiptim nihayet. Kırmızı, kırılgan bir bisikletti. Kırılgandı çünkü; boyası yıpranmıştı, jantları yamulmuştu, lastiği patlaktı. Ama benimdi..Bisikletime süsler aldım, korna taktım, ellerimle lastiği yamadım. Sürdüm ve bir turluğuna paylaştım onu. Ta ki bisiklete sevdalı başka bir çocuğa verinceye kadar.

  Büyüdüğümde, farkında olmadan pek çok şeyi ilk defa bisikletle öğrendiğimi fark ettim. Fiziği, coğrafyayı, toplamayı, çıkarmayı.. Bunları ilk öğrenmeye başlayışım bisikleti sürmeye başlayışımla aynıdır.

  Bisiklete sevdalıydım ben. Büyümüş zamanlarımda hala bisiklete sevdalı bir çocuğum.
  (ALINTI)
   
  Şahin Bulut bunu beğendi.
 2. #2
  42FY

  42FY Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Şubat 2009
  Mesajlar:
  379
  Beğeniler:
  199
  Şehir:
  KONYA-YOZGAT
  Seviye:
  Tüm bisiklet sevdalılarına...
   
  AliTürk bunu beğendi.
 3. AliTürk

  AliTürk Üye

  Kayıt:
  15 Nisan 2010
  Mesajlar:
  65
  Beğeniler:
  34
  Şehir:
  izmiR-kaRsıyaKa
  Seviye:
  Gercekten Çok Güzel Bir Şey, Herkezin Okumasını Tavisye Ederim, Teşekkürler...
   
  42FY ve DukeNoria bunu beğendi.