Donanim

Tepki
4
Arkadaşlar merhaba yeni üyeyim, konuyu nereye yazacağıma karar veremedim ve buraya yazıyım dedim.

Ek`te vermiş olduğum parçalar hakkında ne düşünüyorsunuz. bu parçaları scott aspect 45e uygulamak istiyorum.Ve 2009 model aspect 45 in üzerindeki donanım, benim istediklerimden iyi mi?-kötü mü? Herkeze şimdiden teşekkürler.
KADRO :
DOUBLE BUTTED ALUMİNYUM
BOĞAZ :
RITCHEY MTN COMP 31.8
GİDON :
RITCHEY MTN FLAT
SELE BORUSU :
RITCHEY 31.6
FURŞ TAKIMI :
RITCHEY LOGIC ZERO PRESS FIT
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ :
SRAM FD-X5
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ :
SRAM RD-X5
AYNAKOL :
SRAM FC-IF 3,0
FREN TAKIMI :
SRAM HİDROLİK DİSK JUICY 3
RUBLE :
SRAM PG-820
VİTES/FREN KOLU :
SRAM X5 TRIGGER
ÖN HAZNE :
SHIMANO HB-M475
ARKA HAZNE :
SHIMANO FH-M475
ZİNCİR :
KMC CNHG-50
ELCİK :
RITCHEY
LASTİK :
HUTCHINSON PYTHON
JANT : HENÜZ KARAR VEREMEDİM

MAŞA :
SUNTOUR SF9XCM-HLO
PEDAL :
WELLGO LU-C27G
SELE :
RITCHEY COMP VECTOR

Scudo
Tepki
4
Arkadaşlar merhaba yeni üyeyim, konuyu nereye yazacağıma karar veremedim ve buraya yazıyım dedim.

Ek`te vermiş olduğum parçalar hakkında ne düşünüyorsunuz. bu parçaları scott aspect 45e uygulamak istiyorum.Ve 2009 model aspect 45 in üzerindeki donanım, benim istediklerimden iyi mi?-kötü mü? Herkeze şimdiden teşekkürler.
Güncel olan budur arkadaşlar

BOĞAZ :
RITCHEY MTN COMP 31.8
GİDON :
RITCHEY MTN FLAT
SELE BORUSU :
RITCHEY 31.6
FURŞ TAKIMI :
RITCHEY LOGIC ZERO PRESS FIT
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ :
SRAM FD-X5
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ :
SRAM RD-X5
AYNAKOL :
SRAM FC-IF 3,0
FREN TAKIMI :
SRAM HİDROLİK DİSK JUICY 3
RUBLE :
SRAM PG-820
VİTES/FREN KOLU :
SRAM X5 TRIGGER
ÖN HAZNE :
SHIMANO HB-M475
ARKA HAZNE :
SHIMANO FH-M475
ZİNCİR :
KMC CNHG-50
ELCİK :
RITCHEY
LASTİK :
HUTCHINSON PYTHON
JANT : HENÜZ KARAR VEREMEDİM

MAŞA :
SUNTOUR SF9XCM-HLO
PEDAL :
WELLGO LU-C27G
SELE :
RITCHEY COMP VECTOR

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
Aynı kokuyu bende aldım, diyorum bu koku bir yerden tanıdık, meğerse benim bisikletin kardeşinin kokusuymuş. :D

Şaka bir yana donanımlar güzel, ama hazır Salcano modeline bakmanızı öneririm, tek tek toplarken aslı astarını geçebilir. Hazırını uygun fiyata almak varken, sadece kadro için bu kadar masraf ve zahmete girmeyin derim. Elbette ki bu şahsi fikrim, zevkler ve renkler tartışılmaz.

Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: volkan volkan
Tepki
4
@monstermania

Araştırdıklarım kadarıyla bu parçalar kaliteli ve birbiriylede uyumlu.
2. el aspect 45 kadroya bu parçaları takmak istiyorum. jant ne lastiklerde henüz karar veremedim.Evet doğrudur bunlar salcanonun kullandığı malzemeler.
ama ben scott kadrosunda toplamak istiyorum.

Tepki
4
@asortik

anladım,scott ta topluyacağım kesin ama... 2. el kadromuz var çünki.birde sizlerinde yorumlarınızı merak ettiğim bir şey var,2009 model aspect 45 in üstündeki orjinel parçalar mı iyi, yoksa benim toplamak istediklerim mi daha iyi ve uymlu?

• Beğen
Tepkiler: asortik

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
bence herşey bir yana bisikletle ne yapacağına göre parça seçmek lazım
bende gayet alt donanımlı bir scott reflex 50 var; ki aspect ile aynı geometriye sahip gördüğüm kadarı ile... daha hiç sorun çıkarmadı atladım sıçradım da dağa da girdim... yani aslında çok profesyonel işler yapmadıkça bisiklet ile alt donanımın zararını sadece ağırlıkta hissedersin ona da 1 günde alışırsın ölmezsin.

benim fikrim bu bu konuda

• Beğen

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@volkan volkan

Lastik için kasmaya gerek yok. SRD'nin üstündeki lastikler zaten gayet güzel. Jant konusunda üzerinde salcano yazmasını istemeyeceğiniz için bütçenizi çok aşmayacak şekilde alexrims in üst düzey bir jantını alabilirsiniz...

Seçim sizin ama bu şekilde bence de çok ekonomik olmaz gibi gözüküyor. Bencede direkt olarak 200 veya 100 serisi bir salcano alarak çok daha karlı çıkabilirsiniz...

• Beğen

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
Aslında yine Salcano’nun kullandıklarını kullanabilirsiniz, gerçekten uyumlu parçalar seçilmiş. Kullanılan lastikler benim hoşuma gidiyor, sadece jantta değişik bir marka seçmeniz gerekecek gibi duruyor.

Düşündüm de dediğiniz parçalar Aspect 45 kadro üzerinde gerçekten çok tatlı duracaktır.

Aspect 45’in orijinal parçaları ile bu parçaları karşılaştıracak olursak, birbirlerine yakın gibiler, ama orijinal parçaları daha iyi gibi… Ama seçtiğiniz parçalarda yabana atılacak cinsten değil, hangisini seçerdin deseler orijinalini tercih ederim. Bu birazda benim Shimano takıntımdan kaynaklanıyor, dediğim gibi seçtiğin parçalar kolay lokma değil, kesinlikle tavsiye edilir.

• Beğen
Tepki
4
@monstermania

sizin bisikletinizi fotoğraflarım bölümünde gördüm, kadroda güzel gibi görünüyor,ancak ne kadar kaliteli onu bilmiyorum.peki size şöyle sorıyım 2009 aspect mi (45) yosa, salcano 303 srd mi? her ikisinide sıfır olduğunu var sayalım

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Genelde asfaltta sürdükten sonra bu haftasonu ormanlık arazide kadromu zorlama fırsatı buldum ve hiç şikayetim olmadı. Öncelikle şunu söylemek isterim karşılaştırma yaptığınız bisikletler fiyat olarak birbirinin muadili bisikletler değil. 2009 670 euro olarak gözüküyor 'nin fiyatı 450 euronun altında. Scott'a hiçbir zaman lafım olmaz(Paramız olsada Scale larla gezsek:)), ama öncelikle bisiklete sonradan ne kadar para harcayabilirsiniz ona karar vermelisiniz. Ben sonradan çok para harcayamacağım için Salcano tercih ettim. Salcano'nun üst düzey kadrolarının teknik detaylarını tam olarak bilmemekle beraber üzerine gidildiği kadar kötü olduğuna inanmıyorum.Ama siz yine bu iki bisiklet arasında tercih edeceğim derseniz Scott derim...

• Beğen
Tepki
19
kardeş kendi bisikletini altından kalkabileceksen hemen bu gün başla ama kendinden korkuyorsan sıfırını çek daha iyi.

• Beğen

Aykansin

Daimi Üye
Tepki
126
@tunckuyel
kesinlikle katılıyorum bu işle uğraşan proflar 50-100 gramın hesabını yapar sıradan biniciysen ağırlık önemli değil zaten alu kadro bineceğin alet 14-15 kiloyu geçeceğini zannetmem aynen arkadaşın dediği gibi oda seni öldürmez

• Beğen
Tepki
4
arkadaşlar herkeze yardımları için teşekkür ederim.

2-3 gün boyunca araştırdım ve scott kadrosuna istediğim parçaları takmak biraz tuzlu açıkcası.

son olarak da ng303 sv ya da ng 303 srd almaya karar verdim.
ancak yine aklıma takılan bir şey, sv nin donanımı, srd den daha iyi gibi(disk-hidrolik fren hariç)..sanırım sv alıcam disk fren biraz gereksiz benim için.

görüşlerinizi bekliyorum.

unalkutlu

Üye
Tepki
37
volkan bu konu üzerinde bende cok kararsız kalmıştım. 303sv mi yoksa 303srd mi diye fakat hıdrolık disk bana göre fazla profesyonel geldi.farumlardan okudugum kadarı ile dısk avantajları var tabiki ama ben o kullanım koşullarında bisikletimi kulanmıyacağım icin tercih etmedim.örneğin camurlu yollar islak yağmurlu havalar da dısk daha avantajlı.bakım maliyetini de göz önüne alırsak disk frenler benim için gereksizdi.şu an da 303sv kullanıyorum.fren konusunda cok başarılı v frenlerde cok iyi derim.303sv donım konusunda zaten üst seviye.kompenentlerine bakıtığında donanım cok iyi secilmiş.2 haftadır kullanıyorum.vites gecişleri cok iyi elcikler fren kolları ergonomisi tem oturuyor eline.amortisör ayarı manuel olarak istersen kilitleyebiliyorsun.düz yolda avantaj sağlıyor.lastiklerde cok iyi.alırken kodro boyuna dikkat et.buyunla orantılı olan kadroyu al.
son olarak salcono ng303sv al derim.

haberlerini bekliyoruz

• Beğen
Tepki
4
@unalkutlu

bende sizinle aynı şeyi düşünüyorum, benimde kullanım koşullarıma göre disk fren gereksiz. ilerde çok istersem alabilirim zaten kadro da bunu destekliyo bildiğim kadarıyla.herhangi bir şeyi değiştirme me gerek yok sanıyorum.
sv nin donanımı srd den daha iyi diyosunuz di mi? shimano-sram?