Dolar fiyatları? Ekonomistler buraya

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba. Sedona 410 almayı düşünüyorum. Fiyatlar ucuzlar mı? Kışın daha ucuz olur mu? Dolar yükselirse fiyatı artar mı? Dolar düşerse fiyatı iner mi? Seneye bisiklet fiyatları nasıl olur? Biri akıl versin. Teşekkürler

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mustafa Y.
Ben konuyu açmasam da olan olur. Ben sadece önümü görmeye çalışıyorum. En azından 200 lira az verip alırım bisikleti.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Ucu görünmeyen bir yol ancak zamanınıza yazık olur burada kur artarsa fiyatların artacağı kesin peki kur düşünce fiyatlar kesin düşüyor mu?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ertanmrtz
Teknolojik aletlerde dolar düşse bile fiyat sabit kalır. Yani ucuzlamaz. Ama bazı markalar doları sabitliyor. Çıksa da inse de o fiyat geçerli oluyo.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
mesela "ikinci el araba almayın, şu zamana kadar fiyatlar düşecek" derler ama nedense "o zaman" hiç gelmez.. direkt almak en iyisi bu ülkede

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Delta Bisiklet'in 1 Kasım'a kadar dolar kurunu 2.4 liraya sabitleme kampanyası var. Bence bir bakın.

Seçim sonrası şimdilik görünen yine koalisyon, yani doların düşmesi için bir sebep yok, çıkması için var.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Dolar yükselecek arkadaşlar. Kimi zaman ani yükseliş kimi zaman iki ileri bir geri olur.
Ama dolar hep yükselir.
Dolardan çok yaz kış ayrımı yapmak daha iyi olur.
Yazın bisiklet fiyatları artar,kışın düşer.

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
Ne kadar erken o kadar iyi olur abi şu durumda. Dolar tahminen 3.40'a kadar çıkar.

• Beğen
Tepkiler: phoenix48

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dolar yukselse de, bisiklet fiyatlarinda yukselis ile paralel oranda bir artis olmaz. Cunku yuksek kar marjli sektorlerde fiyat gecisleri ani degil, kademeli olur, elinde stok tasiyan firmalar bir sure daha eski fiyatli satis yaparlar ve fiyati gececekleri tarihi aciklarlar. Sedona icin bu durum boyledir cunku sedonada kullanilan ekipman ve aksesuarlar genelde firmanin distributorlugunu yaptigi urunler. Burada mevcut olan yuksek kar marji, tuketicinin avantajina olacaktir.
Ancak accell bisikletteki fiyat gecisi daha yuksek olacak, disaridan direkt montajli bir sekilde urunu gelen markalar daha da yuksek oranda fiyat gecisi yapacaklar.
Bu durumda en yuksek miktarda satisin onumuzdeki yil asli bisiklet-sedona tarafindan yapilacagini ongoruyorum. Hatta tasarim ve kadro kalitelerini biraz daha arttirirlarsa yabanci markaya yonelecek tuketiciyi kendilerine cekebilirler.
Sadece fitness kategorisine biraz daha yonelmeleri ve cesitlendirmeleri gerekiyor ki bunu kendileriyle de paylastim. Onumuzdeki yil cok spekulatif ve inovatif modelleri gelebilir.
Asli bisiklet babamin oglu degil, sadece ongorulerimi paylastim.

• Beğen
Tepkiler: Fatih EZEN

Ali Burak T.

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Diğer
yine koalisyon çıkarsa yada hükümet değişirse dolar artar yine akp başa geçerse dolar belki bir nebze düşebilir

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
Ocağa kadar al... Ocaktan sonra hem dolar çıkacak hem de yeni modeller gelir eskiler tüketilmiş olur.. Mart Nisan gibi doların 3.8 olması öngörülüyor... Seneye hiç bırakma anlayacağın..

• Beğen

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
Ekonomistler dolar euro hakkinda cok senaryo soyluyor ama kesin olan birsey var artik genel olarak ekonomide daralma var. Bu da basta bankalari sonra ureticileri illa ki etkilryecek. Gelgelim bisiklet sektorune. Genel olarak yurt disinda bisiklet ihtiyac hayatin parcasi gibi bakilsada tr de isler boyle degil. Bu yuzden bisiklet satiscilarinin odemesi gereken taksitleri geregi satislarin kis aylarinda azalmasini da dahil edersek kesinlikle %25 lere varan indirimler olacaktir. Genel olarak %15 kesin oluyor.

Recep G

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Santos
Seçimde koalisyon olursa dolar 4tl'ye doğru çıkar, olmazsa düşer :)

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
Dolar bi daha düşmez... Kimse hayal kurmasın.. Ekonomi durma noktasında... Bu saatten sonra kimse parasını tl de tutmaz..

• Beğen

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
inşaat sektörüne yönelik bir yayının hazırlanmasında görev alıyorum. ülkenin sağlam para kazanan yegane sektörlerinden. ülkemizdeki çimento sanayi önce avrupa sonra dünya genelinde hızlı bir yükseliş içinde ve ülke olarak liderliklere oynuyoruz. sektördeki şirketler gidişattan son derece memnunlar. birkaç ay önce doların 2015 sonunda 3 tl olacağı söyleniyordu bakalım hakkaten 3 olacak mı?

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Banka Müdürü Bisikletçi Bir Abimiz Koalisyonda Olsa Hükümet Tek Başınada Geçse Ülke Kötü Diyordu Nakit Girdisi ve Kredi Alan Yok Demişti..Ancak Kriz Olacak Avrupa'da Amerikada Bizim Ülke Öyle Karlı Çıkacak Demişti...Neden Karlı Olacağını da Anlattıda Unuttum....

Kenarda Köşede Parası Olan Gitsin Dolar Alsın..Çok Değil Bir Kaç Ay Sonra İyi Kar Yaparsınız..10000 Liraya Dolar Alınsa Şimdi ki Kurdan 3.333 Dolarımız Olur.. Dolar 3,5 Lira Olduğunda 1665 Civarı Kar Payımız Oluyor..Buna da Güzel Orta Sınıf Bir Bisiklet Alınır...Kulağa Hoş Geliyor Ama Nakit Sıkıntı İşte...Piyasayı İyi Analiz Eden Son İki Senede Böyle Böyle Götürmüştür Parayı..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@can akıncılar
Abi nakit param var sıkıntı değil. Ama alsam mı almasam mı bilemiyorum(1500 civarı). Alırsam da kaç paramı yatırmam Lazım :(