Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde neden bisiklete binilmiyor?

Scudo

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@7800xt kişi kendisi nasılsa karşısındakini de öyle görürmüş

iksis

Aktif Üye
Tepki
155
İsim
ihsan
Bisiklet
Canyon
@7800xt Diyarbakırdır bura? Çok gözel çok muhteşemdir. Maşallah belediyeye :D

şaredariyê Mashallah kirî karekî xweş e. pkk, sifetê e. pkkbastard e.
pkk divê bimirin.

google süper bişi ya :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Diyarbakır'da bisiklet yollarının durumunu gerçekten bilmiyorum ama manzara, ormanlık vb. yerleri acayip güzele benziyor. Hiç gitmedim ama şu konuda görmüştüm: (link) çok hoşuma gitmişti. İstanbul'da yaşayan biri olarak beton yığınları arasında sıkışıp kalınca ve sonra böyle yerleri görünce insan tuhaf oluyor gerçekten. Bu arada arkadaşlar siyaseti boşverelim, bisiklet için bir şeyler yapmaya çalışalım şu an için en iyisi bu olacaktır.

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
siyaset yoktu arkadaş bu yolları hdp yaptı şimdi kayyum atandı diyince siyaseti başlatmış oldu

güneydoğu ve doğu illeri öz türkün yurdudur kimsenın o topraklara ve güzelliklerine bişey söylediği yok mesele orda olan oluşum pkk faktörü

Kayacik

Üye
Tepki
78
İsim
Zafer
Bisiklet
b'Twin
Diyarbakırda bir süre yaşamış biri olarak derim ki Diyarbakır gerçekten güzeldir ve oldukça da moderndir. Şehirlesme üst seviyededir, bisiklet sürmek için idealdir. Insanlari da hoştur.

• Beğen
Tepkiler: erhan erhan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Özgür Aydn Farkındayım. Şimdilik olan olmuş bu yüzden tartışmayı uzatmayalım ama ben şunu diyeyim madem Diyarbakır'da o kadar bisiklet yaygınmış, o kadar bisiklet yolları vs. varmış peki çok güzel ama nerede o insanlar? Bu konu gündeme gelince mi buraya geliyorlar? Foruma da gelsinler madem görelim işte. Bisiklet sporu için katkıları varsa, o zaman yöresel grupları görelim burada. Bir de bisiklet yolları artık birçok bölgeye yapılıyor mesela bizim buraya da yapılmaya başlandı hem de çok güzel bir şekilde fakat pürüzleri de (sorunlar vs.) yok değil. :) Normalde çok keyifli oluyor ama insanlar işgal ediyorlar maalesef.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben 10 yildir istanbulda yasiyorum ve en dikkatimi ceken nokta su oldu, istanbulda yasayanlar, istanbul disinda yasanmaz, istanbul disinda hayat yoktur, istanbul harici bir yerde gecinilmez falan saniyorlar. Dogu icin de boyle dusunuyorlar. Istanbullularin tek bildigi "egede bir sahil kasabasina yerlesip huzurlu bir hayat surmek. Ama bilmezler ki kendi huzursuzluklarini ve cahilliklerini de beraberlerinde getirip egeyi de bozacaklar.

Ege cok kotu.. Gitmeyin.. Dogu ve anadolu hakkindaki gorusleriniz de dogru.. Bulasmayin hic.. Ve icinizdeki kotulukleri de bulastirmayin.

Istanbul cok guzel de icindekiler pek on yargili...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kuzey Ege Katılıyorum ama her yer beton içinde ya yollar çok kötü gerçekten bir sürü çukur, gereksiz setler, logar kapaklarının yanlış yapılışı, trafikteki saygısızlar kurallara uymayanlar yani İstanbul süper ama bunlar yoruyor. Bugün mesela yol hakkı bana ait olduğu halde bir araç sağına soluna bakmadan önüme çıktı. Tabii aniden yavaşladım ve az kalsın arkadan gelen araçlarla sorun yaşayacaktım. Şöyle ağız tadıyla bisiklet sürelim biraz ya olmaz mı? :utan:

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Her sene Ege turu olmaz arkadaşlar, bir sene de Anadolu'ya (Gerçi Ege, Marmara, Karadeniz bunların hepsi Anadolu'dur, bu başka bir topiğin konusu olabilir) gidin, gidelim.

IRA gibi bir örgüt olmasına karşın (tam olarak n araştırmadım ama) faal olduğu yıllar içersinde ve sonrasında İrlanda'dan birçok bisikletçi çıktı, birçok marka çıktı.

Bisikletlendirirsen Silahsızlaştırırsın diyorum.

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
@Kuzey Ege ülkedeki nüfüs çok çarpık bir yerleşme anlayışına sahip.Hekes belli başlı şehirlere doluyor.Çok afedersiniz ama tam bir aptallık örneği.Devlette bunların ekmeğine yağ sürüyor diğer illerdeki şartları iyileştirmeyerek.Taşı toprağı altınmış.He canım hee...

Tepki
20
Bisiklet
Giant
Biraz eski mesajlara bakayım dedim, 2009'da Doğu illerinden bahsediliyormuş, 2017 agustosunda da Doğu illerinden bahsedilmiş =)))

Bitmeyen konu açmışlar : )

• Beğen
Tepkiler: 07yusuf

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Vallahi dostlar. Aşk olsun sizlere. Bisiklete biniyoruz. Diyarbakır'da bisikletli sayısı oldukça fazla. 4 ayrı grup var burda.
16 Temmuz'da Diyarbakır Silvan İlçesi'nden Malabadi'ye pedallar döndü. Oradan da Batman'a. Sonra Diyarbakır'a geri döndük akşamleyin. Sıkıntı yok ! Yola devam :)
Daha Cumartesi gecesi(2 gün önce) saat 23.55 de evden çıktım sabaha kadar turladık 4 arkadaş. Pazar sabahı saat 07.00 idi eve döndüğümde. Yola devam :)
Ara ara da bisikletle işe gidip geliyoruz. Yola devam :) Pedallar dönmeye devam :)
Sizleri de bekleriz. @Serrchi ve diğer dostlar buyurun gelin :)
Saygılarımla.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@DurgunDeniz

Bu dengesiz kumelesne aslinda direkt devlet politikalariyla ilgili. Birkac bolge cazibe merkezi haline getirilip diger bolgeler bos birakilirsa herkes o cazibe merkezlerine yigilir, bos kalan bolgelerde de teror bas gosterir.

Uretimi ve haliyle nufusu homojen dagitmak gerekiyor. Yanlis bilmiyorsam almanyanin nufusu bizle ayni ancak en kalabalik sehrin nufusu 3 milyon (yanlissam duzeltin)
Bizde ise istanbul turkiyenin 4te 1i maalesef..

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
@Kuzey Ege Sanki yetmezmiş gibi hala İstanbul'a ekstra yük getiriyorlar haliyle de şehir kaldırmıyor

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
Sırf örnek olsun diye yükledim bunları.

Ön yargılarla dolu bir tartışma yerine yapılan etkinliklere değer verip, daha iyisini yapmak için bireyselde olsa çaba harcamalıyız.

Sadece eleştirmek dünyanın en rahat yaşam biçimidir.

Eleştirmenin yanında orada yaşadığın sürece çaba harcayarak yaşadığınız yeri güzelleştirin.

Mesela bir etkinlikte siz düzenleyin.

(Çalışıp çabalayan arkadaşları tenzih ederek yazıyorum.)

WhatsApp Image 2017-08-07 at 10.24.48(1).jpeg

WhatsApp Image 2017-08-07 at 10.24.48.jpeg