Doğru bisikleti seçemiyorum

manyaksx

Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katılıyorum.
1.95 boyunda ve 114 kiloyum.
Artık arabayı bırakıp bisiklet hayatına geçmek ve sağlıklı bir birey olmak istiyorum.
Bu konuda uzman arkadaşlardan özellikle yardımlarını rica ediyorum.
Max bütçem 900 - 1000 tl.
Sağlam, binince tekeri yere değip gülünç duruma düşmeyeceğim, işe ve eve gidip geleceğim boş zamanlarımda kullanabileceğim kaliteli sorun çıkarmayan bir bisiklet arıyorum.
3 model baktım ama yine de buyrun söz sizin;

(link)

Şimdiden teşekkür ederim haftaya sipariş etmem gerekiyor fazla zamanım kalmadı.

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Hiçbir şekilde gülünç duruma düşmezsin,merak etme. Sana bu bisikletler arasında tavsiyem Sportive 225 olacaktır ve birde arka bagaj+heybe alırsan kıyafet taşıyabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: manyaksx

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@manyaksx Donanımın, kalitenin, eh fiyatında aynı olduğu 3 seçenek arasından Salcano City Sport 10 tercih etmek daha mantıklı, çünkü seçenekler arasındaki 27 vitesli tek bisiklet.

manyaksx

Üye
Tepki
1
@Tolga Çelebi; Cevabınız için teşekkür ederim.
@BF Okuru; Cevabınız için teşekkür ederim.

Bu modeller benim gözüme çarpanlar yine önerilerinize açığım, aynı zamanda bu bisikletler kullanım konusunda benim için rahat olur sanırım boy ve diğer unsurlar için ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Carraro sportive 224'ü öneririm. Salcano da alabilirsin, yanlız satış sonrası hizmet falan beklemiyiceksen al.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aynen, ben salcano aldım, bana bu kadar zamandır hiç bir problem çıkarmadı, tekerleği falan bile patlamadı bu konuda hakkını yiyemem ama marka olarak kötü bi marka bana pek güven vermiyor :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@manyaksx
Sportive 224 çok tercih edilen bi bisiklet, bence doğru bi seçim yapmış olursun. Bu hafta içi kuzenime de ondan aldırdım :) Bu arada kadro boyuna çok dikkat etmen lazım, forumda kadro boyunu nasıl seçiceğinle ilgili konular var onları sipariş vermeden mutlaka oku yalnış kadro boyu alırsan çok pişman olursun, sana muhtemelen 23-24" civarı uygun olur, carraro o kadro boyunu üretiyo mu o da ayrı bir soru işareti :)

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
bence bisiklette satış sonrası çok önemli bir şey değil. öyle yada böyle yapmasını öğrenmek zorundasınız. yolda giderken lastik patladımı yol yardımı çağıracak halin yok. oturup yapacaksın. yapamayacaksan binmeyeceksin bisiklete.
bianchi ile carraro aynı firmanın ürünleri zaten. salcano mu carraro mu desen ikiside aşağı yukarı aynı bisikletler. hangisini istersen onu al