dogal doping

A

Adrenaturex

Misafir
arkadaslar :

simdi size birkac anam babam kulaktan duydugum 1 kac dogal karısım ve dopingler sizin de bildiginiz benzer dogal dopingler varmı ya da bunların hangisi dogru ya da hangileri kulaktan duyma :rolleyes:

mesela :

asprin + turk kahvesi

bal fındık ceviz karısımı

cezerye

portakal + ananas + greyfurt

avakado + portakal suyu

mesir macunu :D

bunlardan hangilerini duydunuz ben bir kac siteden baktım bunlar vardı ama bazı siteler cok celiskiye dusurucu

Scudo

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Valla birinde antrenmanda üzüm ve fındık yediydim acayip iyi gelmişti

CanDou

Aktif Üye
Tepki
52
bunlar başka amaçlarda kullanılan dopinglerdir diye biliriz :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yarıştan önceki akşam makarna

yarış sabahı tahin pekmez veya helva

yarışta üzüm ve elma suyu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kahvaltıda yenen helva pekmez susatmaz binerkende elma suyu yine susatmaz zaten dopinginde doğalı olmaz :) tabiki. bu söylediklerim ucuz ve zarasız enerji sağlayan besinler

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Ayberk Türk

Doğal doping diye bir şey olmaz, yukardaki veya kulaktan dolma herşey bilinçsizce kullanılırsa yarar sağlamaz veya zarar verebilir...

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kayhan

Mükemmel cevap.

Bizzat, yıllardır denenmiştir. Sonuç %100 !!!!:)

A

Adrenaturex

Misafir
bende ole biliyorum ama gocagarı ilacları bazen tedavi ediyor x)

tabi onunda yararından cok zararı vardır gene x)

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
Az buçuk evde spor salonumda uğraştığım için bayağı araştırdım.
Kahve + asprin doğru karışım ancak türk kahvesi değil nescafe olmalı. Burada amaç şu kahvenin içindeki kafein vücudu uyarıyor ve metobolizmayı hızlandırıyor. Asprin ise kanı seyrelttiği için sporun amacı olan kas gruplarına daha fazla kan pompalanmasına yardımcı oluyor. Ancak ben kanın seyreltilmesine karşıyım. Hergün bir bardak kadar üzüm suyu içebilirsiniz. (şekersiz %100 üzüm suları var) Bunun faydası üzüm suyu damarları genişletiyor ve daha fazla kan akışı sağlanıyor. Benim vücut geliştirme sitelerinden edindiğim karışım antrenmandan yarım saat önce iki tatlı kaşığı şekersiz bir nescafe içmek. Yarım saat olmasının nedeni o kadar zamanda emilim başlayıp kana karışıyor. Biraz sert oluyor ama antemanda etkisini hissediyorsunuz.
Diğerleri için birşey diyemem.Ama saf meyve suları (şekersiz) her zaman basit şekerlerden daha iyidir.Kuru üzüm ya da dut ta çok iyi enerji kaynaklarıdır.

İkinci olarak antremandan 1 - 1,5 saat kadar önce makarna ya da pilav yemek iyi bir seçim. Bu yiyecekler karbonhidrat deposudur ve vücut ilk olarak karbonhidrat yakarak enerji sağlar. Antremandan hemen sonra (ilk 30 dk içinde olursa daha iyi) protein ağırlıklı beslenmek.Yani bol bol et balık,yumurta beyazı ya da tavuk yiyeceksiniz.Bunun amacı ise antreman esnasında kaslarımız zarar görür ve bu besinlerle o kas gruplarını yeniler ve daha da güçlendirisiniz. Hem protein ağırlıklı beslendiğiniz için vücutta yağlanma da olmaz.
Daha da ayrıntılı bilgi için vücut geliştirme sitelerine bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Vural UZUN

Vural UZUN

Forum Demirbaşı
Tepki
886
@çirkin

Süper bilgiler. Eline sağlık. Ben de bir ilave yapayım, antrenman sonrası protein ağırlılı beslenirken süt, yoğurt ve peyniri tercih ederseniz bunların light olanlarını seçmeye özen gösterin. Zira aynı miktarda protein içermesine karşın tam yağlı sütün 100 ml'sinde 5 gr yağ varken light sütünkinde % 0.15 yağ var. Ayrıca tavuk yemeyi seçerseniz de özellikle göğüs kısmını tercih edin. En yağsız bölgesi orası. Gerçi biraz tatsız tuzsuz ama idare etmek gerekiyor artık:)