Doğa ile Başbaşa....

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Sevgili forum arkadaşlarım. Kışın yalnız başıma yaptığım Girlevik şelalesi gezimi şimdi Kuzenim ile yapıyorum. Kışın soğuktan donan şelalenin, şimdi ise nasıl çoştuğunu görmenizi istedim. Sözlerimi daha fazla uzatmadan sizleri fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum.
Güzergah haritamız aşağıda görüldüğü gibidir.
(link)
Gezimize sabah saat 7:37 de başladık. Hava bir hayli sıcak. Kahvaltımızı Ekşisuda yapacağız. Onun için erken koyuluyoruz yola.
(link)
Ekşisu'ya vardığımız saatimiz 8:24 Km ise 11.81 Şimdi kahvaltı zamanı. Kahvaltımızı yapıyoruz ve birazda Ekşisu içtikten sonra yola devam ediyoruz.
(link)
Ekşisu'da fotoğrafını çektiğim kurbağa. Çok güzel görünüyo değil mi?
(link)
Ve çıkışlı inişli yola devam ediyoruz. Kuzenim Muğla'da yaşıyor. Buraya tatil için geldi ve bende tuttum hemen geziye çıkardım. Yani antremanlı değil. Onun için sık sık durmak zorunda kalıyoruz. Üzümlü kavşağını geçiyoruz. Gölge bir dut ağacı gölgesinde duruyoruz. Çeşmede var yanında. Saat 9:05 Km 20.57
(link)
Sularımızı içtikten ve biraz dinlendikten sonra yola devam ediyoruz. Girlevik şelalesi kavşağına varıyoruz.
(link)
Mertekli köyü yakınlarındaki Fırat Nehri üzerine kurulan sulama barajınından geçerken birkaç fotoğraf çekiyoruz. Saat 9:45 Km 29.32
(link)
(link)
Uluköy'e geldiğimizde su içmek için çeşme başında duruyoruz. Bizi köy sakinlerinden Hakan karşılıyor. Çay ikramında bulunuyor. Bizde kırmıyoruz ve oturuyoruz köyün tek kahvesinde. Çok güzel bir köy Uluköy. Köyün eski ismi ise Şıhlı. Saat 10.00 Km 32.77
(link)
Sıcak bizi bunaltıyor ve bulduğumuz küçük derede elimizi yüzümüzü yıkıyoruz.
(link)
Buda benim velespit.
(link)
Kıvrımlı ve sakin yola devam ediyoruz. Havanında sıcağıyla epey bir ter attık.
(link)
Çıktığımız toprak yoldan aşağısı muhteşem göörünüyor. Biraz manzara izliyoruz ve yol devam ediyoruz.
(link)
Sağ köşede görünen yol geldiğimiz yol.
(link)
Çağlayanı geçiyoruz. Girlevik şelalesine yaklaşıyoruz. Kuzenimin yorgunluğu gelişinden belli.:D :D Saat 10:50 Km 41.38
(link)
Ve sonuda şelaleye varıyoruz. Hemen bir çeşme bulup el yüz yıkafa faslına geçiyoruz. Sıcak olduğu için yanımıza aldığımız su 5 km sonra bitiyor. Ve hemen çeşme aramaya koyuluyoruz. Girlevik Şelalesine giriş saati 11:30 Km 47.11
(link)
Ve şelaleden manzaralar... Bu manzaraları çekebilmek için işletme sahibinden izin aldık. Mesire alanına bisikletle girmek yasakmış. Biz ise bir şekilde izin alarak fotoğrafları beğeninize sunuyoruz.
(link)
(link)
Pazar günü olduğu için çok kalabalıktı şelale. Erzincan merkez ve yakın köylerde birçok kişi buraya geliyor piknik yapmaya. Serin ve yeşillik olduğu için ilgi gören yerlerden.
(link)
(link)
(link)
Ve dönüş zamanı. Saat 12:20
Ben ve Kuzenim.
(link)
(link)
Dönüş yolu çok zorlu geçti. Yol onarım çalışması olduğu için km'lerce stabilize yolda devam etmek zorunda kaldık. Yanımızda arabalar geçtikçe toz içinde kaldık.
(link)
Erzincan Terzibaba Mezerlığına uğruyoruz. Ve elbet birgün gelecek olduğumuz yeri ziyaret ediyoruz.
(link)
Erzincan istasyonu üst geçidinden geçerek nihayet yolculuğumuzu bitiriyoruz.
(link)
(link)
Başladığımız yere vardığımızda saat 14:45 Km 82.40
Sağsalim bir gezimizi daha bitiyoruz. Bu gezimizde azda olsa Girlevik Şelalesini tanıtmaya çalıştık. Başabildiysek ne mutlu bize.

Başlangıç Saati: 07:37
Bitiş Saati: 14:45
Toplam Km: 82.40
Toplam Süre: 07:08
Azami Hız: 54.50
Ortalama Hız: 15.00

Sevgiler...

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale

Sevgili Serkan, ,
Doğacı mahlasını neden kullandığını ve bu ismin sana ne kadar çok yakıştığını her gezinde bir kez daha gösteriyorsun.
Tebrik ve teşekkür ederim.

Gerçekten ülkemizin turizm adına tanıtılacak ne kadar çok bilinmeyen yeri var bir kez daha görmüş olduk.

Ben onlarca şelale gördüm ama senin fotoğrafta çok iyi yansıttığın gibi , çift kat şelale ilk kez görüyorum. yukarıda alıntıladığım üç fotoğrafta çok güzel, çok hoşuma gittiler.

Not : Kask ve eldivenler hemen dikkatimi çekti, hiç ihtiyacın olmaması dileğiyle hayırlı olsunlar.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Hemen şunuda sorayım.
"Girlevik" sanırım yerel bir deyiş olsa gerek , ne demek acaba öğrenebildiniz mi ?

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807

Ataruh hocam bu araştırılmış bir konu değil. Ama şunu söyleyebilirim çok eskiden kalma bir isim olduğunu biliyorum. Ve gezilerimde gördüğünüz her köyün eski bir ismi var. Yerel halk ise köyleri eski ismi ile biliyorlar. Girlevik ismi değişmeyen yerler arasında kalıyor. Çağlayan Beldesinin bir mahallesi aynı zamanda. Ama araştırıp size ayrıntılı bilgiyi en kısa zamanda sunarım.
Sevgiler...

barhay

Aktif Üye
Tepki
165
Eline sağlık Serkan kardeş... Adına yakışır bir doğa gezisi olmuşş... YAlnız sıcak baymış olmalı .... Bu hafta sonu bzide bir faaliyet yaptık sıcak dan nevrim döndü......

Sevgiler

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807

Barbaros Bey teşekkür ederim. Evet dediğiniz gibi sıcak bizi bayılttı. Ama çok zevkli bir gezi olduğunu söyleyebilirim. O manzaralar karşısında ne yorgunluk kaldı ne de sıcak umuruma geldi.
Sevgiler...

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88
Serkan abi gerçekten güzel bir gezi olmuş. O turda sizlerle olmayı gerçekten çok isterdim. Ama işim gereğince ve bisikletimdeki arıza nedeniyle gelemedim. Tebrik ediyorum sizleri...

• Beğen

bugra_ozer

Üye
Tepki
21
İsim
Buğra
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
serkan abi ne deyim gene yapmışsın yapacağını görüntüler gerçekten çok güzel,özellikle şelale çok hoş,bu güzel gezini bizimle paylaştığın için teşekkürler.

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807

Sevgili Burak inşallah daha sonraki gezilerimizde birlikte oluruz. Sağlık olsun.
Sevgiler...

Ben çok teşekkür ederim sevgili Buğra. elimizden geldiğince Erzincan'ı tanıtmaya çalışıyoruz. Hafta içi yaşanan stres ve yorgunluğu böyle gezilerde atıyoruz. Ve hafta sonlarını doğa ile başbaşa geçirmek için çabalıyoruz. Senin de Bilecik gezilerini merakla bekliyoruz.
Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: bugra_ozer

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Serkan, Erzincan ve çevresini yazı ve çektiğin resimlerle tanıyoruz... Çok teşekkürler... Forum, Türkiye'nin hemen her tarafından gelen yazı ve resimlerle, gerçekten çok renkli bir dergiye dönüştü...

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Serkan kardeşim yaparsa işte böyle yapar.:p
ellerine , ayaklarına sağlık . Bize Yurdumun görmediğimiz yerlerinide gösterdin. Çok güzel yerler vede resimler . Çağlayan resimlerin çok güzel , tatlı bi esinti hissediyor insan. Her ne kadar sen sıcaktı desende, insan o çağlayandaki serinliği hissediyor.
Sıcağı sen gelde bide Ender abine sor. Antalya resmen yanıyor. Senin çağlayan içimizi soğuttu eline sağlık.:)
Bol pedallı günler dilerim .İşlerinde başarılar . Hoşçakal.:p

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807

Sevgili Süleyman Abicim. Erzincan'ı tüm Türkiye'ye tanıtmak kadar, diğer şehirlerinde forumda tanıtılmasını çok istiyorum. Onun için buradan başta sana,(Trakya için) ve diğer forum arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum. Türkiye'nin dört bir yanından arkadaşlar var burada. Ben çok mutluyum bu forumda.
Sevgiler...

Sevgili Ender Abi. Antalya'mı dediniz. Aman kalsın. Burası cennet Antalya yanında. Antalya sıcaklarını bilirim. Çok nemli bir havası var.
Ben sizin içinizi birazcıkta olsa serinletebildiysem ne mutlu bana. Şelaleye varana kadar çok bunaldık ama dönüşümüz güzel oldu. İçimize güzel havayı doldurduk. Bitene kadar birde bakmışız evdeyiz.
Buralara gelme olasılığı olan tüm forum sakinlerini beklerim. Doğa cenneti nasılmış görün.
Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
serkan gerçekten çok güzel gezmişsin bu hafta. resimler güzel. şelaleye bende bayıldım.
kask, gözlük, eldiven.. imaj yapmışsın:) yakışmış haa..

yaa serkan.. hadi sen alışkınsın da.. kuzenine hiçmi acımadın yaav. perişaan olmuş çocuk:p

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807

Hiç sorma yaa. Kuzenim ısrar etti bende geleyim diye bende kıramadım. sonuç ise işte böyle. Eridi bitti yollarda. Ben birdaha gelmem diyo şimdide.:D :D
Bu arada Kask'ımı ve Eldivenlerimi yeni aldım. Artık kasksız çıkmam abi. Gürsel Abiye alışverişteki ilgisinden dolayı buradan teşekkür ediyorum.

Sevgiler...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
:(
:(
bizim buralarda niye bu kadar muhteşem doğa sürprizleri yok :(

dogaci.24 ellerine, ayaklarına, kuzenine sağlık :) seni yalnız göndermemiş, ben olsam ben de göndermem,bu güzellikler kaçar mı!!?? bir kaç gn geçsin, bir güzel dinlensin kuzenin, bilinç yerine gelsin :) "eee ne zaman tekrar gideceğiz?" diye sorar :D

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807

Vardır Murat Abi vardır. Türkiye'nin her yeri güzelliklerle dolu. Önemli olan oraları keşfetmek.
Kuzenime gelince sağolsun bana eşlik etti. Ve geziden ben zevk aldım. Yanlız değildim. Ama bir daha gelirmi konusunda hala soru işaretleri var kafamda. :)

Sevgiler...

Ayfer Durmuş

Aktif Üye
Tepki
93
Doğacı kardeş,

Doğa,gezi,resimler değim yerinde ise muazzam. :cool:
Sıcaklıkları fazla yoğun hissedince o şelalede gezi arası iyi ferahlamak,dinginliği hissetmek süper olur.
İstanbul'daki sıcak havalar,nemle birleşince ahh burada da şelale olsa dedirtti. :eek:

Kuzenine de bravo valla seni yalnız bırakmamış.

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807

Çok teşekkür ederim Xfer. Evet bu sıcakta şelale iyi geldi. Serinledik valla.

Sevgiler...