DNS cache poisoning attack..?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında S26 tarafından paylaşıldı.

 1. S26

  S26 Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.767
  Beğeniler:
  1.553
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Amoeba
  Seviye:
  Arada bir yeni bir bağlantıya gitmek istediğimde şu uyarıyı alıyorum Eset'ten:

  [​IMG]

  Görünen IP adresi bildiğim kadarıyla modem arayüzünün kendi adresi. DNS ayarlarım da otomatiğe ayarlı, ekstradan bir DNS girmedim. Reklam içerikli sayfaları (bisikletforum.com dahil) açarken "bazen" denk geliyorum. Niye böyle bir uyarı verir ki Eset?
   
 2. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  885
  S26 bunu beğendi.
 3. Sinan Çakır

  Sinan Çakır Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  451
  Beğeniler:
  509
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  bu sayfadayken mi uyarıyı verdi spam nitelikli bir maile tıklamadınız değil mi
   
  S26 bunu beğendi.
 4. Tuncay Üner

  Tuncay Üner Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  1.031
  Beğeniler:
  662
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Ad çözücü ön belleğinin zehirlenerek o an var lan kaydın başka bir kayıtla değiştirme işlemi. Yani bisikletforum yerine muz cumhuriyetindeki bir sunucuya gidiyor olabilirsiniz. (saldırının gerçekleştiğini varsayarsak)

  Ama içiniz rahat olsun, öyle birşeyin olması milyonda bir ihtimal. :) Muhtemelen programın bir hatası.
   
  BFOkuru ve S26 bunu beğendi.
 5. #5
  S26

  S26 Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.767
  Beğeniler:
  1.553
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Amoeba
  Seviye:
  Çözüm olarak güvenilen, daha doğrusu dışlanan veya kontrol edilmeyecek olan kısma eklememi söylüyor ama modemden bile gelse ben bunu kapatmak istemiyorum. Çünkü bazı problemlerden dolayı modemin güvenlik duvarını kapattım, sadece bilgisayarlardaki güvenlik duvarlarını kullanıyorum.

  Ayrıca görünüşe göre son sürüm değil bendeki. Ama Eset ürünleri arasında ilk kez buna denk geldim. Kurumsal olduğunu da yeni öğreniyorum ayrıca, dikkat etmemiştim hiç. :)
  Sürümü mü değiştirsem?


  Mailler genelde bildik yerlerden geliyor. Diğerlerini de direkt siliyorum. Konuyu açarken uyarı vermedi. Ama başka bir konuya giderken uyarı verdi. Normalde uyarı gelmiyor. İlla ki bir yeni sayfa açmam gerekiyor uyarı gelmesi için. Ama her sayfada da uyarı çıkmıyor. Bazen çıkıyor. Aynı sayfayı bile açsam, bazen çıkıyor. Acaba sayfalardaki reklamların bir etkisi olabilir mi?

  1 ay olacak neredeyse, yeni format atmıştım. Formatın hemen öncesinde de aynı sorun vardı.
  Peki bunun modemsel bir sorun olma ihtimali var mı ki?
   
 6. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  885
  Ben kurumsal sürüm olduğunu görünce şirket bilgisayarı kullandığınızı düşünerek bişey demedim, kurumsala sürümler butür sorunlar çıkartabilir, çünkü çalışma prensibi antivirüs gibi olmadığından butür sorunlarla karşılaşırsınız ama dert değil. Mademki bireysel kullanıcısınız o sürümü kaldırıp ESET Smart Security sürümünü yükleyebilirsiniz ama 30gün sonrasında lisans almanız gerekir. Lisans almam dersen Free olan antivirüs prog. kullanabilirsin, ben free olan ürünleri tavsiye etmiyorum.
   
  Max Torque ve S26 bunu beğendi.
 7. #7
  S26

  S26 Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.767
  Beğeniler:
  1.553
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Amoeba
  Seviye:
  Bunun zaten deneme süresi dolmak üzere. Fiyatlara bakınıp duruyordum. İyi oldu kurumsal olduğunu öğrendiğim. Ama ilginç geldi bana bu tip bilgilerin taa yardım dosyasının içine saklanması. Ana penceresinde yazmasını beklerdim. Kaldırıp başka sürüm ya da program deneyeceğim. Teşekkürler ilgilenen herkese.
   
 8. cancemkaya

  cancemkaya Yeni Üye

  Kayıt:
  29 Mart 2014
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Tekirdağ
  Seviye:
  Mecbur Kalmadıkça Kurumsal Sürüm Kullanmayın Genellikle Kişisel ya da Ev-Aile Bilgisayarlarına Smart Security Versiyonu Uygundur. Eset'de Bir Hata Yok. Sadece Kurumsal Sürüm Olarak Koruma Yapıyor. Yani Şirketlere Genellikle Hacklemek İçin Spam Reklam vs. Kullanılır. Muhtemelen Ondan Uyarı Veriyor.
   

İlginizi Çekebilir

PicsArt_09-19-07.47.23.jpg
[ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] Merhabalar herkeze Bu gün size bu işlerde acemi olan birisi olarak kendi kafama göre yapmış oldugum tarifi anlatmaya çalışıcam ilk defa...
upload_2016-11-16_14-35-2.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
1-1484682847526-117cod4mi4i88-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...