DJ hakkında bir kaç soru ?

Hakan D.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
Merhaba arkadaşlar lafı uzatmıyım dirt jump a başlamak istiyorum fakat bir kaç sorum olucak. ben türkiyede bi tek sedona x11 bulabiliyorum sizce sedona x11 ile başlayıp bi kaç ay sonra kadro falan değiştirmeye başlıyımmı ? ve birde chain reaction dan al diye konularda gördüm fakat hepsi 900-1000 dolarlarda falan yada ben bulamıyorum benimde 1000-1500 tl civarları bi bütcem var ve birde gümrük falan çokmu uğraştırır yardım edermisiniz ? yada türkiyede başka modelleri bulabiliceğim site falan varmı :D

Scudo

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
kimse ilgilenmiyor herhalde :p

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
umarım ilgilenirler forumda yapan yoksa vay halimize :D

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
Türkiyede scott, specialized, merida markalarının dj bisikletleri bulunuyor. Onlara bakmanızı tavsiye ederim.

Hakan D.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
@ihsan onur şener
bana bi link falan atarsan sevinirim ben bulamadımda :( bi tek bunu bulabildim (link)

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
(link)

(link)

Biraz detaylı araştırırsanız bulursunuz. Birde aktif pedal vardı.

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
Sedona x11 miladını doldurmuş çağ dışı bir kadrodur. Bunun yerine yurtdışından cromoly bir kadro getirtip Türkiyede ikinci el parçalar ile bir başlangıç bisikleti toplamanız daha mantıklı olacaktır. Hem bütçenizi fazla zorlamamış olursunuz, hem de bolca düşüp kalkacağınız için bisiklete vereceğiniz zarara çok daha pahalıya toplayacağınız bir bisiklete nazaran daha az üzülürsünüz. başlangıç için ise crc den alacağınız octane one void kadro üzerine sabit maşa ya da isteğinize göre rock shox argyle r gibi hiç bir ayarı olmayan basit bir DJ amortisörü kullanabilirsiniz. kalan parçalar ise yeni başlamış birisi için çok önem arz etmiyor. zamanla kendiniz hangisinin iyi hangisinin kötü oldugunu öğrenip doğru kararlar verebilirsiniz. Unutmayın bisiklet ne kadar iyi olursa olsun olay onu sürende bitiyor.