dj bisikletlerine 180mm rotor taktırmak

Burak uzun

Daimi Üye
Tepki
925
İsim
Burak Uzun
Bisiklet
Cube
slm ben burak foruma yani üye oldum ve size bi sorum olcaktı dirt jump bisikletlerine 180mm rotor taktırmanın bir sakıncası varmı varsa neler? şimdiden teşekküler.

• Beğen
Tepkiler: çağan yaşar
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
eğer kadronuz destekliyorsa kullanabilirsiniz.

180 mm rotorun +ları; aynı güçte daha fazla frenleme gücü, ısınma 160lık rotora göre daha az ve geç olur ve buda frenlerin şişme yapması yada balataların camlaşmasını engeller.

-leri; özellikle street için çabuk yamulma.

180lik rotorun artısı daha fazla olmasına rağmen ben önermiyorum 180lik rotor. 160 mm gayet yeterli olur. hatta specialized gibi bir firmanın street/Dj serisi bisikletlerinde arkada 140lık rotor kullanmasıda 180lik rotorun gereksizliğini belirtir.

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz, bu sorunun sorulması güzel... Bu konuda önerim önde 180mm arkada 160mm... Ama tabii bu çok üniversal bir değer fren modeline göre eğer fren gücü yetersizse arkadada 180mm de kullanılabilir.

Gürkancım bu tür sorularda sadece kullandığınız markayı değil genelleme yaparak cevaplaman daha doğru olur. Arkada 140mm lik rotoru speci den başka kullanan bir firma daha bilmiyorum. Specialized kaliteli bir marka ama o böyle yapmışsa mutlaka doğrusu budur diye düşünmeyelim.

şans topoğraf

Daimi Üye
Tepki
106
DJ bisikletlerde amac daha hafif olmasidir...dj surenler bu sebepten single speed kullanir.180mm rotor deil,cogunlukla onde fren bile konulmaz dj bisikletlere...arkayada ucuz yollu 160mm takarsin tamamdir :)) arka vites,on fren ededinmi isin rengi 4x e donuyor :))