Dizlik-dirseklik önerisi

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Merhaba arkadaşlar,abiler ve ablalar :)
Ben dirt jump a girişiyorum, ve bunun içinde dizlik-dirseklik bakıyorum.
Decatlhon'a baktım hiç güven vermedi,kendini koruyabilirse benide koruyacak :D Bende daha profesyonel şeylere yöneldim ve motosiklet ekipmanlarında üstad olan 2 firmaya baktım.
İlk olarak dainese trail skins seti buldum,dizlik+ dirseklik 300 liraya alınır gibi.

İkinci olarak ise alpinestars vapor sete baktım,ancak onun sürüş esnasında kısıtlayacağını düşünüyorum.

Eğer önerileriniz ve düşünceleriniz varsa alırım :)

Birde bende MTB kaskı var bu iş için o kullanılırmı,yoksa fullface'emi geçeyim?

Okuduysanız teşekkürler :) önerileri bekliyorum.

Scudo

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Bikecomponents de indirimde güzel dizlikler var 661 in bir dizliği 25 euro idi. Almışken bisiklete özel ürünlerden al. Yoksa dizde durmuyor ve korumaları yetersiz kalıyor.

Bu arada dainese trail skin güzeldir koruması biraz hafif kalır ince baya ama çok rahat ve havalandırması çok iyi. 300 de fena değil türkiyede bulduysan

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@ozansefer Dainese trail skins dizlik+dirseklik 300 civarı kapatırım gibi yurt dışından, Türkiye'de yok.
Trail skins zaten bisiklet için ancak Alpinestars vapor motosiklet için,korumaları fazla bile gelir ancak rahat edemeyeceğimden korktum.

Kaporta ben olunca para önemsiz :) bir kere alır sağlam alırım dediğiniz gibi.

(link) Bundan mı bahsediyorsunuz ? Bu mu iyidir trail skins mi? Bana pek güven vermedi görüntüsü.Bu 25 dolar olanın set halinde satılanı. Fiyatı dainese nin tek parça fiyatı.
Ben dainese'yi motosikletten biliyorum,karşısına alpinestars dışında çıkabilecek firma yoktur ve her ürünü kalitelidir(motosiklet piyasasından bahsediyorum). Bu yüzden dainese alacağım galiba.

Fikirleriniz varsa alabilirim :)

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
Daha önce dizlik olarak 661 in Rage modelini kullandım, çabuk dağıldı diyebilirim, pek tavsiye etmem, ayrıca dizden kayma da yapabiliyor. Tabii bu konuda çok alternatif var, senin bulduğun Dainese gözüme güzel gözüktü ama kalitesini bilmiyorum, uzaktan 661 da güzel gözüküyor sonuçta :)
Şuan Raceface kullanıyorum , acayip memnunum, gerçekten malzemesi çok kaliteli ve sağlam bir yapısı var, kayma da yapmıyor ama işte alırken de ona göre para ödüyorsun.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@ratm Parasal sıkıntı yok ,1 kere al tam al prensibine uyuyorum, kaporta ben olmak istemem :).

Dainese kalite olarak kesinlikle 10 numaradır,her ürünü böyledir.Ucuz ürün yapmazlar zaten.Raceface hangi modeli acaba ? Dainese'nin mavi olanını alacağım galiba Motoin.de'den ya da Chainreaction'dan ancak bir ona da bakayım.

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Bütçede sıkıntı yoksa raceface ambush, poc vpd 2 yada scott granade 2 al geç. Dainese elbette kaliteli ama bu 3ü kadar iyi koruma sağlamaz. Ben scott granade 2 kullanıyorum sert düşüşlerim oldu çok memnunum sağlam koruma harika tek eksi biraz fazla terleyiyor. Raceface giyip çıkarmak daha rahat yandaki cırtlardan komple açılıyor. Günlük kullanım için raceface dig aldım. Ama sert koruma rahat değil, pişman oldum. Chainreactions un fiyatları almanların biraz üzerinde idi benim baktığım ürünlerde.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@ozansefer O zaman raceface ambush alayım diyorum,biraz fiyat bakar alırım.Sert koruma dediğiniz ambush değil dimi? Ben hoplayıp zıplayacağım için rahat ettirsin istiyorum.Dainese de gerçekten inceymiş,7mm.

Bu arada eldiven olarak alpinestars racer braap düşünüyorum, uygun mudur?

Bir de Mtb kaskım var Btwin 500 onunla devam edilirmi, fullface mi alayım?

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Ambush da ve diğer yazdıklarımda d30 var ben dig diye bir model almıştım. Uzun parmak herhangi bir model olabilir korumalılar fazla extreme kullanım için sanırım. Fullface alsan daha iyi olur birde fox titan body armor alırsan takım tamam

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@ozansefer d30 nasıl ? Yumuşak mı pek bilgim yok .O zaman dediğim eldiven olur, avuç içi ve baş parmak korumaları var. Body armor ek masraf olacak o zaman bütçe ayarlamam lazım diğerlerinden kısıp :) onu planlamıyordum . Olmadı ileride bakarım,zaten kışın yapmayacağım, birdahaki sezon bakayım diyecektim ama sonra zam geliyor hep :) onu hatırladım.

O zaman raceface dizlik+dirseklik? (alayımmı)+astars eldiven, şimdilik kask almıyorum idare etsin, güzel bulursam getirtirim.

sherlock

Üye
Tepki
63
İsim
İbrahim Kalkan
Bisiklet
Giant
Motosiklet ekipmanları bisiklet ile kullanıma uygun değil bildiğim kadarıyla.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@sherlock İşte o yüzden sordum sertlik yüzünden hareketimi kısıtlayacağı düşüncesiyle . Ama eldiven olarak mx eldiveni alacağım

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
D30 yumuşak dizin şeklini alır ambushu giyip çıkarmak komple açıldığı için daha kolay @ratm de memnun olduğuna göre alsan pişman olmazsın. Bu arada korumalı tayt da çok faydalı kalçadaki morlukları ve ağrıları engeller. Btwin allmauntain olan sanırım sendeki fena kask değil idare eder fullface alana kadar ama ciddi hareket denemelerinde tam koruma çok önemli.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@kaskreis Ben yazın başlarında Koçtaş'a gittiğimde çok güzel dizlikler gördüm ama iş için kullanmalık tabiki.
Yalnız bisiklet ile de güzel olabilir belki,bir göz atın derim :harika::harika:
Link de buldum :)
(link)
Bir de şu model var
(link)

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
@kaskreis

D3O çok değişik bir malzeme. Birçok kaliteli markanın motorsiklet ve bisiklet korumalarında kullanılıyor. Ne neopren kumaş kadar yumuşak ne de plastik sert korumalar kadar sert, arada birşey. Parmağını bastırdığında yumuşak gibi, bu nasıl koruma sağlayacak diyorsun, ama sert bir şekilde bir cisimle vur birşey olmuyor, yani o maddeye sert bir darbe geldiğinde anında yapısı ona göre değişiyormuş galiba, savunma moduna geçiyor gibi birşey :) İlk aldığımda çekiç vs gibi cisimlerle çeşitli denemeler yapmıştım oradan biliyorum :)
Dizliğin yan kısımları diğer markalarda olduğu gibi neopren malzeme, yine koruma sağlıyor sorun yok ama tabii D3O ya göre daha zayıf.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@Emre Yönlüer Teşekkür ederim :) ama sert kabuklu olmamalı ve biraz da dikkat çekici olsa fena olmaz :)

@ratm O zaman raceface alıyorum, dirseklik de almalı mıyım?

@ozansefer güzel fullfeys bulana kadar Mtb kaskıyla devam.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
@kaskreis

Bence dirseklik de almalısın. İlla raceface veya o kadar kaliteli birşey de olması lazım değil aslında ama tabii karar senin.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@ratm Dirsekliğin mi kaliteli olması gerekmiyor yoksa ikisinindemi? Ben decatlhon dan 30 liralık setlere baktım , kendini korumayacak :D Boş para vermek istemem ama burada kaporta bensem her türlü korumaya da abartı olmadıkça para verebilirim.