disk ve v-brake aynı anda

Konu, 'Frenler' kısmında Sinto tarafından paylaşıldı.

1. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    arkadaşlar aklıma delice bir fikir geldi :D belki aranızda daha önceden deneyen olmuştur .

bende disk frenler var ayrıca v-brake takıp araya cantilever dediğimiz resimdeki parçadan kullansam bide güzel bir ayar yapsam ikisi de aynı anda çalışsa ne güzel olur :p bu düşüncenin aklıma gelmesindeki neden disklerimin çok fazla problem çıkarması :( bi problem olursa balataları boşa alırım bir tek v-brake le devam ederim yola :D

işte bahsettiğim parça bu :

Turhan Evci bunu beğendi.
  2. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Böyle şeylere gerenk yok...:D:D:D
    Mekanik diskin problem çıkartıyorsa toplamda 5o ytl ye iyi bir v fren setin olur...Yada para biriktirip Hidrolik disk alırsın ağrısız sızısız gidersin...

Uğur Taşdemir ve Sinto bunu beğendi.
    Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    mekanik disk almaktan pişman oldum sanırım ama ilerde kesin hidrolik diske geçicem durum bunu gösteriyor :D :D ama su fikrimi de bi denemek istiyorum :D

4. Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

Seviye:
    sen en iyisi mühendis ol :in:

Sinto bunu beğendi.
  5. turkeyexpert2000

turkeyexpert2000 Yeni Üye

Seviye:
    ustad ilginctir ama ben de aynisini dusunmustum, bende hidrolik disk fren var ama masada v fren yeri de var. dedim oyle bir mekanizma yapayim hem disk hem v ayni anda calissin. on freni iptal edip sol freni v ye, sag tarafi da diske baglatmayi dusunmustum, benim frenlerden yan hic sikintim yok ama, sadece neden olmasin icabiydi. :)) sana basarilar.

Sinto bunu beğendi.
    Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    bir gün metin abide buluşup yaparız :D :D bu olay için 2 ayrı fren koluna gerek yok resmini koyduğum parçadan gerekli sadece :in:

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Yeni Üye

:) İlginç bir fikir... Bu yöntemin bir benzeri bisiklete 2 fren takarak değil de, takılı frene bir fren bir de vites kolu bağlayarak yapılıyor. Ne işe yarıyor diyeceksiniz :D O vites kolu (tabi ki en eski, tek saplı modellerden) teli gerdiğinde fren sıkılı kalıyor, yani el freni ;). 3 tekerlekli, hani şu sucuların su taşıdıkları bisikletlerde bu sistemi görebilirsiniz, yaygın olarak kullanılıyor :).

Ercan Bayram bunu beğendi.
  8. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    fena fikir değil güzel ama bu sistemi yapmak için baya uğraşırsın istiyorsan dene ama en iyisi al bi lx veya xt v fren yada kesenin ağzını biraz daha aç iyi bir hidrolik disk fren al işte o zaman süper olur

Sinto bunu beğendi.
  9. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    aaa cok iyiymis Halil ya resmen motor freninin bisiklet versiyonu :) uzun rampalarda bas bi miktar v-freni, yetmedigi yerde diskleri kullanirsin iyiymis gercekten

Sinto bunu beğendi.
  10. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    "Yetmeyen fren" diye birşey yoktur, ayarsız fren vardır...Yad mekanik işe yaramıyordur...Onunda çözümü yukarda yazılı...Garip şeylerle bisikleti ağırlaştırmak ta manasız...

Böyle bir şeyi düşünmekle mühendiste olunmuyor...Orasıda ayrı bir konu...:)

Sinto bunu beğendi.
  11. HaliliOzturk

HaliliOzturk Yeni Üye

Alican Tuğberk'in bahsettiği şuydu sanırım; Bayır inişinde freni sık, sıkılı bir şekilde aşağı kadar in :D Yorulma... Ama gerek yok tabi ki ;) O ayrı. Frenini iyi ayarla, doğru pabuç/balata seç gerisi çok da önemli değil :).

Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    bence de çok gereksiz bir olay :D aklıma geldi paylaşmak istedim :rolleyes:

13. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    Tabiki de ondan bahsettim Halil dogru anlamissin ;) Dedim madem hayal kuruyoruz abartalim:D :D

14. turkeyexpert2000

turkeyexpert2000 Yeni Üye

Seviye:
    biraz daha abartalim millet. eskiden on amortisorlu bisikletler yoktu, bisan bisikletlere kapi arkasi yaylardan takarlardi on masaya. hic o tarz bisiklete binen oldumu eskiden. yada resmi olan varmi. nostalji yapalim ,

İlginizi Çekebilir

2.jpg
www.britishcycling.co.uk adresinde yayınlanan bir makalede uzun antrenman sürüşleri ve yarışlar için doğru beslenme mevzusu oldukça kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Sürüşlerin bir gün öncesinde...
2.jpg
Merhaba arkadaşlar, daha önce kullandığım timex gpsde hız sensörüne bağlı otomatik pause ile aktivitenin mola süreleri strava kaydında gözükmüyordu.. [ATTACH] Ama garmin 1000 ve 520 gpsler...
1239190789908-rs5vw0athlw5-399-75.jpg
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...